Příbram začne příští týden s výměnou lávky na Rynečku
AKTUALIZOVÁNO
20. února 2024 (09:21)
foto: MěÚ Příbram
Dřevěné lávky přes Příbramský potok jsou postupně nahrazovány novými. Zřejmě největší komplikace chodcům přinese přestavba lávky na Rynečku, která bude zahájena v pondělí 26. února.
V Příbrami začnou v pondělí práce na demolici a výstavbě nové lávky na Rynečku. Omezení přinesou zejména chodcům, menší komplikace pocítí i řidiči, budou mít k dispozici zúžený jízdní pruh. Náklady jsou přes šest milionů korun, hotovo by mělo být do konce června, informovala dnes mluvčí radnice Eva Švehlová.
Město pokračuje s postupnou výměnou lávek přes Příbramský potok, které jsou ve špatném stavu. Letos by tak měli stavbaři obnovit lávku na Flusárně, na Rynečku a u Čekalíkovského rybníka. "Největší komplikace chodcům a drobné omezení v dopravě přinese právě lávka na Rynečku, kdy s ohledem na bezpečnost bude uzavřen přechod pro chodce navazující na tuto lávku. Po dobu stavby budou muset chodci přecházet u křižovatky s ulicí Špitálská, nebo na přechodu v Březnické ulici směrem k sídlišti," uvedl starosta Jan Konvalinka (za ANO).
Do výběrového řízení na opravu lávku na Rynečku se přihlásily čtyři firmy, nejnižší nabídkovou cenu podala společnost Invessales.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Radní Milan Vácha o sloučení příbramských gymnázií: Primárním cílem nebylo ušetřit, ale koncentrovat odborné kapacity
•Část nespokojených farmářů vyjede v noci na pondělí do Prahy
•Ve Středočeském kraji je přes 51.000 uprchlíků z Ukrajiny, práci má 21.210
Další články
„Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala
MMA zápasnice a příbramská rodačka Lucie Pudilová slaví další úspěch v profesionálním …
SPORT
Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m²
Jednou za rok se Příbram promění v obří dětské království. Festival Divadlo patří …
KULTURA
Ubytovny Stavus v Příbrami: sliby o seniorské budoucnosti versus noční požáry
Ulice Pod Čertovým pahorkem v Příbrami dlouhá léta patří k nejproblematičtějším …
AKTUALIZOVÁNO
Rekordman na koloběžce: Na Sedlčansku narazil do zdi se skoro třemi promile
Zatímco se řidiči na dálnici D4 přou o legálnost formule, na Sedlčansku se odehrálo …
DOPRAVA
Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství
FK Příbram ve 24. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY potvrdila proti poslednímu celku tabulky …
VIDEO
LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí
Dobříš se v pondělí 20. dubna stane dějištěm oblíbeného divadelního projektu …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo
Lidé, kteří chodí kolem Nového rybníku na procházky, si v posledních týdnech všímají …
PŘÍRODA
Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky
Toulavé kočky nejsou jen roztomilý obrázek z internetu. Město Příbram se v dubnu …
ZVÍŘATA
Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka
Jak vypadá škola, která učí angličtinu už od první třídy, používá Smartbooks, má …
ROZHOVOR





