15. 3. svátek má Ida

Příbram řeší problém s divokými prasaty na městském hřbitově

NEPŘEHLÉDNĚTE
17. března 2023   (16:45)
Další 3 fotografie v galeriiPříbram řeší problém s divokými prasaty na městském hřbitově
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Pracovníci technických služeb instalují oplocení vyztužené kari sítěmi a umisťují pachové ohradníky.


Příbram řeší problém s divokými prasaty, která se v posledních dnech pohybují po městském hřbitově Na Hvězdičce. Divočáci rozryli zem v pátrání po myších, ponravách a především rousnicích. Pracovníci technických služeb se snaží problém v maximální míře eliminovat. Informace pribram.cz potvrdil zástupce ředitelky Libor Michvocík.

Podle svědectví návštěvníků hřbitova se v místě pohybuje přibližně šest divočáků. „Instalujeme plot, který je zapuštěný do 40centimetrové hloubky. Taktéž umisťujeme pachové ohradníky, jejichž působnost je však velice krátká a prasata si na ně postupem času zvykají,“ řekl Michvocík.
Největší problém spatřují pracovníci technických služeb v tom, že je hřbitov považován za městskou zástavbu, na které nesmějí myslivci divokou zvěř střílet. „Bylo nám doporučeno prasata od místa odtahovat do návnad umístěných mimo hřbitov. Problémem však je, že jsou na hřbitově stovky stromů a divočáci místo považují za les,“ vysvětlil Michvocík.
V minulých dnech došlo k rozrytí rozptylové loučky, zvířata také ryjí okolo hrobů. „Každé ráno před otevřením hřbitova naši zaměstnanci nepořádek uklízejí. Taktéž řešíme stížnosti lidí, kteří poukazují na fakt, že pachové návnady zapáchají. Podle myslivců se snad divočáci s nastávajícím oteplením přesunou na pole, kde již budou mít dostatek potravy,“ dodal.

Fotogalerie

Příbram řeší problém s divokými prasaty na městském hřbitově (1) Příbram řeší problém s divokými prasaty na městském hřbitově (2) Příbram řeší problém s divokými prasaty na městském hřbitově (3)

foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek Pocit bezpečí je jedním ze základních ukazatelů kvality života ve městě. Jak si v … ANKETA Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu! Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Spouštíme velkou sladkou anketu! Milovníci sladkého, pozor. Hledáme podnik, kde v Příbrami dělají ty nejlepší dorty, … ANKETA Policisté hledají čtrnáctiletou Vanesu. Naposledy byla viděna v Mníšku pod Brdy Policisté hledají čtrnáctiletou Vanesu. Naposledy byla viděna v Mníšku pod Brdy Policisté z Příbrami vyhlásili pátrání po čtrnáctileté Vanese Badžové, která odešla z … Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou Medvědí česnek je vitaminová bomba. Jen dejte pozor na záměnu s jedovatou konvalinkou S příchodem jara se v českých lesích a hájích začínají objevovat první porosty … NEPŘEHLÉDNĚTE Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“ Hvězda Četnických humoresek Alena Antalová v Příbrami: „Každý den mě učí.“ Festival Sherlock v příbramském Divadle Antonína Dvořáka přivítal herečku Alenu … ROZHOVOR Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků Samoobslužné pokladny: Trend, který nezastaví ani vztek zákazníků Samoobslužné pokladny rozdělují zákazníky skoro jako politické názory. Jedni je … Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Bolí vás hlava? V Nizozemsku vám na to dají… zmrzlinu Zmrzliny s netradičními příchutěmi nejsou nic nového. Svět už viděl česnekovou, … ZAJÍMAVOSTI Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy vydaly upozornění pro návštěvníky: Cesta k zámečku Tři Trubky bude dočasně omezená Vojenské lesy a statky ČR (VLS) vydaly varování všem návštěvníkům. V pondělí 16. a v … NEPŘEHLÉDNĚTE Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Povinný sběr bioodpadu v Příbrami vyvolal mezi částí veřejnosti silné reakce. Někteří … NEPŘEHLÉDNĚTE
Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty Tradice pomoci pokračuje – učitelé hudby a zpěvu připravili koncert na podporu … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz