30. 11. svátek má Ondřej
Pohárový ceremoniál zpestří štafetový závod dvojic

16. listopadu 2021   (18:46)
Pohárový ceremoniál zpestří štafetový závod dvojic
foto: Brdský běžecký pohár / se souhlasem

Absolutní vítěze Brdského běžeckého poháru 2021 oslaví 27. listopadu akce v areálu Nového rybníka v Příbrami. Posledním letošním závodem běžeckého seriálu je v sobotu 20. listopadu Tochovický kros.


Letošní seriál Brdského běžeckého poháru se chýlí ke konci. V sobotu 20. listopadu čeká závodníky Tochovický kros. O týden později se v příbramském areálu Nového rybníka uskuteční slavnostní vyhlášení nejlepších účastníků běžeckého poháru. Na obou akcích budou vítány také děti.
 

Posvícenský Tochovický kros se v tomto roce odehraje již po dvacáté druhé. Hlavní závod startuje v 11.00. Sedmikilometrová trať vede lesním komplexem Džbány okolo bývalých rýžovišť zlata, u vodního mlýna se otáčí polní cestou k osadě Kamenná a vrací se zpět ke sportovnímu areálu SK Tochovice. Jak dále informuje pořadatel, připraveny budou i závody pro malé sportovce, a to od 9.00 na fotbalovém hřišti. Prezentace dětských kategorií začíná od 8.00, dospělých o hodinu později.
 
Poslední pozvánka ke společnému výběhu v tomto roce láká opět na Novák, kde budou 27. listopadu oznámeni absolutní vítězové sezóny. „Před samotným ceremoniálem jsou všichni zváni na netradiční štafetový závod dvojic. Běžci poběží na střídačku kolem Nováku. Přibližně 900metrový okruh oběhnou celkem šestkrát, každý tedy poběží tři kola,” uvedl za organizátora Tri Klub Příbram Aleš Barášek.
 
Na štafetový závod dvojic je možné se přihlásit už nyní, odkaz a další informace uvádí web www.brdskypohar.cz. „Trať je vhodná i pro amatérské běžce. Děti mohou vyzvat do tandemu jednoho ze svých rodičů a velmi rádi na startu uvidíme i smíšené partnerské dvojice či štafety ve složení učitel–žák,” doplnil Aleš Barášek. V cíli se běžci občerství sladkým pečivem a teplými nápoji. Sportovní den vyvrcholí ve 14.00, kdy budou předány ceny pro vítěze jednotlivých kategorií Brdského běžeckého poháru 2021.
 

Skóre Brdského běžeckého poháru 2021
29 uskutečněných závodů v délce 5 až 25 km
7 zrušených závodů (z důvodů epidemiologických opatření)
více než 2000 dospělých závodníků
více než 1200 dětských běžců

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz