21. 9. svátek má Matouš

Pochod na Vysokou připomene 180 let od narození Antonína Dvořáka

10. září 2021   (06:21)
Pochod na Vysokou připomene 180 let od narození Antonína Dvořáka
foto: Knihovna Jana Drdy Příbram

Akce k uctění památky českého skladatele, s trasami v délce deseti a čtrnácti kilometrů, se koná v neděli 12. září. Zářijový program příbramské knihovny nabízí také výlet do Březnice a opakování prohlídky Báňského ředitelství v Příbrami.


Výročí narození Antonína Dvořáka (8. září 1841) můžete i vy letos oslavit pochodem na Vysokou u Příbramě, která se stala inspirací pro jeho tvorbu a kde rád pobýval. K akci, na níž se podílejí Knihovna Jana Drdy Příbram, Klub českých turistů a Hudební festival Antonína Dvořáka, se připojíte v neděli 12. září.

„Cesta je nenáročná a nahlédnete do míst spojených se skladatelovým životem, kam byste se běžně nepodívali,“ zve Knihovna Jana Drdy. Pochod startuje mezi 8.00 a 9.30 od Divadla A. Dvořáka v Příbrami. Trasy v délce deseti a čtrnácti kilometrů vedou přes Nový rybník, kapličku na Brodě a Památník Vojna. Pochod neopomene cestu vězňů pracovního lágru, zastavíte se také v kostelíku v Třebsku. Cíl je v areálu Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami s možností malého občerstvení. Avizovaná náplň akce slibuje rovněž komentovanou prohlídku vily Rusalka.
Zveřejněný program Knihovny Jana Drdy nabízí v září další prohlídkové aktivity. V úterý 14. září se zájemci podívají do synagogy, Městského muzea a Galerie Ludvíka Kuby v Březnici. Na čtvrtek 16. září je plánováno opakování prohlídky budovy Báňského ředitelství v Příbrami s architektem Michalem Profantem. Podrobné informace uvádí web www.kjd.pb.cz.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Příbramská nemocnice očkuje 120 lidí týdně, s třetí dávkou ještě nezačala Příbramská nemocnice očkuje 120 lidí týdně, s třetí dávkou ještě nezačala Podle starosty Příbrami Jana Konvalinky (za ANO) je mezi seniory v městských … Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Příbramská průmyslovka oslaví 170. výročí. Patří mezi nejstarší školy v ČR Na začátku listopadu tohoto roku uplyne právě sto sedmdesát let od zahájení vyučování … Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové: Teplé počasí zůstane až do konce září, v říjnu se začne ochlazovat a přibude srážek Meteorologové vydali dlouhodobou předpověď počasí. Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Výlov Sadoňského rybníka doprovodí myslivecké troubení i soutěže pro děti Během Myslivecko-rybářské slavnosti v Rožmitále pod Třemšínem koupíte živé ryby nebo … Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Pekárna plánuje investice za stovky milionů, nabírat bude více než 200 zaměstnanců Město Příbram schválilo odprodej pozemků, které pekárna ke svému záměru … Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Tým, který dosahuje skvělých výsledků, přitahuje další šampiony Příbramská firma Wheelabrator Czech (dříve DISA) dosahuje v současnosti vrcholu svého … Komerční sdělení Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie oslavila sto let, ocenila emeritní ředitele i firmy Obchodní akademie Příbram zároveň stále vybírá ve veřejné anketě nové logo a v plánu … Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Archeologové našli na budované D4 u Čimelic pravěká sídliště i hroby Máme zde minimálně dvě sídliště ze starší doby železné neboli z doby halštatské, což … Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Vnučka Ladislava Sitenského povypráví o fotografiích svého dědečka Spolu s Adélou Kándlovou provede aktuální výstavou Na kole ředitel Galerie Františka …
V Příbrami byla zahájena topná sezona V Příbrami byla zahájena topná sezona Příbramská teplárna zásobuje více než deset tisíc domácností teplem rozváděným po 18 …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz