Senlife Dobrá Voda je nový domov pro seniory v historických lázních
FOTOGALERIE
7. července 2025 (18:18)
Další 4 fotografie v galerii
foto: Ilustrační foto / Senlife
V historické budově bývalých lázní v Dobré Vodě u Březnice vzniká nový domov pro seniory Senlife. Místo, kde se kdysi rekreovali Miroslav Tyrš nebo Jan Podlipný, prochází rozsáhlou rekonstrukcí. První etapa začala v červenci 2024 a její dokončení je plánováno na jaro 2026.
V první fázi projektu vznikne domov pro seniory a domov se zvláštním režimem s kapacitou 167 lůžek. Klienti budou mít k dispozici jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje s vlastními bezbariérovými koupelnami, moderními zdravotními lůžky, televizí a nábytkem. Samozřejmostí bude nepřetržitá zdravotní a ošetřovatelská péče, pravidelné návštěvy lékaře a pestrá nabídka volnočasových i doplňkových služeb, jako jsou cvičení, masáže, kadeřnictví nebo aktivizační programy. Součástí areálu bude také zahrada, mini zoo a kavárna, která bude přístupná i veřejnosti. Zázemí bude přizpůsobeno i klientům s Alzheimerovou chorobou a to například prostřednictvím bezpečnostních SOS náramků. V péči o seniory se navíc počítá s využitím místních léčivých pramenů.
Domovy Senlife kladou důraz nejen na kvalitní péči, ale i na aktivní a smysluplný život. Každodenní program nabízí široké spektrum aktivit podporujících fyzickou i duševní pohodu.
V další etapě projektu má vzniknout také novostavba wellness hotelu s 60 pokoji, určenými pro rodinné návštěvy i širokou veřejnost. Senfile se specializuje na přeměnu zanedbaných památek a brownfieldů na moderní domovy pro seniory. V současnosti provozuje dvě zařízení s téměř 300 lůžky a další otevření plánuje v blízké budoucnosti. Kromě Dobré Vody také v Chodové Plané, Dolních Břežanech a Mladé Vožici. Všechny domovy nabízejí bezbariérový přístup, moderní vybavení a nepřetržitou zdravotní a sociální péči. Významnou roli hraje i aktivní přístup ke stáří a důraz na důstojné a kvalitní životní podmínky.
V další etapě projektu má vzniknout také novostavba wellness hotelu s 60 pokoji, určenými pro rodinné návštěvy i širokou veřejnost. Senfile se specializuje na přeměnu zanedbaných památek a brownfieldů na moderní domovy pro seniory. V současnosti provozuje dvě zařízení s téměř 300 lůžky a další otevření plánuje v blízké budoucnosti. Kromě Dobré Vody také v Chodové Plané, Dolních Břežanech a Mladé Vožici. Všechny domovy nabízejí bezbariérový přístup, moderní vybavení a nepřetržitou zdravotní a sociální péči. Významnou roli hraje i aktivní přístup ke stáří a důraz na důstojné a kvalitní životní podmínky.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Anna Svobodová
Další články
Bez nich bychom nepřežili
V sobotu 18. července 2026 od 10 do 16 hodin nahlédnete v Ochranné stanici fauny v …
PŘÍRODA
Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem
Příjemná hudba, letní drinky, posezení u vody a pohodová atmosféra. To vše nabídne …
KULTURA
Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,50 Kč do 41,50 Kč …
DOPRAVA
Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel
Předposlední červencový víkend nabídne opravdu bohatý kulturní program. V Příbrami si …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky
Betonová plastika Rovnováha, známá spíš pod přezdívkou Červ dobyvatel, se dnes …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Ceny mléka i másla padají dolů. Mléčný trh míří do krize
Zaregistrovali jste jak šly dolů ceny mléka a mléčných výrobků? Evropský trh s mlékem …
AKTUÁLNĚ
Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi?
Příbramští dopravní policisté žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování dopravní …
AKTUALIZOVÁNO
Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic
Mníšek pod Brdy se opět zahalí do sváteční atmosféry. Od pátku 17. do neděle 19. …
Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí
Bývalý vápencový lom Alkazar mezi Berounem a Srbskem patří k nejzajímavějším místům v …
TIP NA VÝLET
Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste
Léto v Příbrami letos ukazuje, že má fantazii i odvahu.
Teploty, které se šplhají k …
BLESKOVÁ ZPRÁVA








