14. 6. svátek má Roland

Po čelním střetu dvou aut na Příbramsku se těžce zranili tři lidé

NEPŘEHLÉDNĚTE
26. listopadu 2022   (09:00)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka

Na místo byl přivolán vrtulník leteckých záchranářů, který kvůli husté mlze nakonec nevzlétl.


Vážná dopravní nehoda dvou aut uzavřela v pátek večer silnici mezi obcemi Háje a Jablonná na Příbramsku. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové zde jeden z řidičů přejel do protisměru, načež se čelně střetl s protijedoucím vozidlem. Hasiči museli cestující vyprostit, na místo byl přivolán vrtulník leteckých záchranářů, který kvůli husté mlze nakonec nevzlétl. Zranění byli do nemocnic přepraveni pozemní cestou.

Nehoda se odehrála krátce po 20. hodině. „Jednašedesátiletý řidič cizí státní příslušnosti přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem, které řídil devětačtyřicetiletý muž. V autech cestovali celkem tři lidé, všichni utrpěli vážná poranění,“ řekla pribram.cz Suchánková s tím, že vzhledem ke zdravotnímu stavu řidičů nebylo možné na místě provést dechové zkoušky na alkohol.
Podle mluvčího hasičů Tomáše Bakaláře museli cestující z aut vyprostit. „Jeden z nich byl zaklíněn a za pomoci hydraulického náčiní vyproštěn. Další dvě osoby jsme předali záchranářům na páteřových deskách,“ řekl pribram.cz Bakalář.
Podle mluvčího záchranky Marka Hylebranta byl na místo přivolán záchranářský vrtulník, který nakonec kvůli husté mlze nemohl vzlétnout. „Všichni cestující se zranili středně těžce až těžce. Jednalo se především o zlomeniny a pohmožděniny. Jedna z osob byla převezena do Fakultní nemocnice v Motole, další dvě do nemocnice v Příbrami,“ dodal Hylebrant.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Od neděle platí letní změna jízdních řádů regionálních vlaků Českých drah Od neděle platí letní změna jízdních řádů regionálních vlaků Českých drah V neděli 14. června vstoupila v platnost pravidelná letní změna vlakových jízdních … AKTUÁLNĚ Příští týden udeří tropické teploty Příští týden udeří tropické teploty Po deštivém a chladnějším období se můžeme těšit na letní teploty. AKTUÁLNĚ Od července přichází velká změna. Každý pes musí do registru, jinak hrozí vysoká pokuta Od července přichází velká změna. Každý pes musí do registru, jinak hrozí vysoká pokuta Majitelé psů pozor — od 1. července vstupuje v platnost povinnost, která se dotkne … ZVÍŘATA Kam letos v Brdech? Nové Brdoviny přinášejí desítky tipů na výlety i zážitky Kam letos v Brdech? Nové Brdoviny přinášejí desítky tipů na výlety i zážitky Nové vydání turistických novin Brdoviny je od tohoto týdne zdarma k dispozici … NEPŘEHLÉDNĚTE Nečín bude hostit BMX závody i koncerty. Dorazí kapely, DJ i skákací hrad pro děti Nečín bude hostit BMX závody i koncerty. Dorazí kapely, DJ i skákací hrad pro děti Milovníci adrenalinových sportů, hudby a letní zábavy by si měli v kalendáři označit … NEPŘEHLÉDNĚTE Díky!FEST přidává novinky. Děti čeká vlastní zóna, návštěvníky velká tombola Díky!FEST přidává novinky. Děti čeká vlastní zóna, návštěvníky velká tombola Letošní ročník Díky!FESTu, který se uskuteční 19. června v příbramském letním kině, … Velký úspěch pro Příbram! Jednadvacetiletý zápasník z BC Příbram vybojoval titul mistra České republiky v MMA Velký úspěch pro Příbram! Jednadvacetiletý zápasník z BC Příbram vybojoval titul mistra České republiky v MMA Příbramský klub BC Příbram má nového mistra České republiky. Jednadvacetiletý zápasník … SPORT Příbram řeší bizarní problém: spodní prádlo spláchnuté ve veřejné toaletě vyřadilo WC z provozu. Příbram řeší bizarní problém: spodní prádlo spláchnuté ve veřejné toaletě vyřadilo WC z provozu. Jen pár hodin před začátkem Hornických slavností muselo město řešit nepříjemnou … Potkali jste zmiji nebo užovku? Potkali jste zmiji nebo užovku? Sezona je v plném proudu a když je příznivé počasí, vyráží do přírody stále více lidí. … POZNÁVÁME BRDY
Březnici provoní kotlíky plné gulášů, chybět nebude hudba ani zábava Březnici provoní kotlíky plné gulášů, chybět nebude hudba ani zábava Milovníci gulášů, zbystřete! V sobotu 13. června se na Starém kluzišti v Březnici … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz