Petici za omezení tranzitní nákladní dopravy na okresních silnicích podporuje i vedení Dobříše
15. prosince 2024 (09:30)
foto: ilustrační, Pixabay – Tom
„Město dlouhodobě usiluje o zákaz tranzitní nákladní dopravy. V loňském roce se nám povedlo docílit zákazu tohoto typu dopravy v centru města kolem zámku, ale zákaz v úseku silnice číslo II/114 mezi Zdicemi a Dobříší se nepodařilo prosadit,“ říká starosta města Dobříš Pavel Svoboda.
Na svém zasedání začátkem prosince se dobříšští radní rozhodli podpořit návrh petičního výboru, jehož snahou je regulace tranzitní nákladní dopravy na silnicích II. tříd v regionu. Cílem petice je omezení tranzitní dopravy nad 12 tun na silnicích II/118 (Zdice–Příbram) a II/114 (Hořovice–Dobříš), které propojují dálnice D5 a D4.
„Město dlouhodobě usiluje o zákaz tranzitní nákladní dopravy. Jednali jsme o tom s Policií ČR i Středočeským krajem, který je vlastníkem silnic druhých tříd. V loňském roce se nám povedlo docílit zákazu tohoto typu dopravy v centru města kolem zámku, ale zákaz v úseku silnice číslo II/114 mezi Zdicemi a Dobříší se nepodařilo prosadit,“ vysvětluje starosta města Dobříš Pavel Svoboda důvod podpory, petice totiž cílí na stejný problém.
Podle petice silnice v mnoha úsecích nevyhovují provozu těžké nákladní automobilové dopravy z hlediska směrového vedení, šířkového uspořádání i stavebního stavu. Jako mimořádně problematické pak zmiňuje průjezdní části obcemi na celé trase, s ohledem na bezpečnost silničního provozu a vliv na životní prostředí. „Zásadně limitující pro provoz těžkých vozidel je i únosnost některých mostů. Problematické je nedodržování nejvyšší povolené rychlosti v obcích, což nese bezpečnostní rizika,“ stojí dále v textu.
Celé znění petice město zveřejnilo na svém webu a facebookové stránce. Petiční archy je možné podepsat v městském informačním centru v pracovních dnech mezi 8.00 a 17.00 do 31. ledna 2025.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Zimní Srdíčkové dny zaplaví Příbram. Usměvavá srdíčka pomohou nemocným dětem
Jen týden po skončení sbírky Srdce dětem se dobrovolníci znovu vydávají do ulic. …
Sledujte s námi online zasedání zastupitelstva, na programu bude pyrotechnika nebo změna územního plánu v lokalitě Fantova louka
Ve středu 3. prosince od 16:00 hodin se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka (čp. …
ON-LINE PŘENOS
Vandalismus v Příbrami: Zničené i ukradené adventní dekorace, světelný beránek za 40 tisíc je pryč
Advent sotva začal a už se ptáme: zůstane nám vůbec něco z vánoční výzdoby do Vánoc? V …
FOTOGALERIE
Nehoda osobáku a nákladního vozu komplikují dopravu v křižovatce s Dobříšskou ulicí
V křižovatce silnic III/11417 a I/18 v Dobříšské ulici v Příbrami se stala ve středu …
Fantovu louku v Příbrami čeká změna. Zastupitelé budou ve středu řešit územní plán i stavební uzávěru
Na středečním 3. prosince zasedání zastupitelstva města Příbram se bude projednávat …
Nepříjemný budíček zažili obyvatelé Březnické ulice, zasahovali tam záchranáři a hasiči museli evakuovat
Do ulice najížděly sanity, hasičské vozy i policie, aby prověřili nahlášenou zvýšenou …
Stavba v Jiráskových sadech uzavře vjezd do ulice Gen. R. Tesaříka
Jiráskovy sady procházejí rozsáhlou rekonstrukcí, která zahrnuje i výkopové práce při …
Zamilovaný velvyslanec: víkend, který otřese ambasádou a rozesměje publikum
Když se diplomatický protokol sesype pod tíhou lásky, tajností a nečekaných návštěv, …
Advent a Vánoce na Svaté Hoře: čas světla, zpěvů a setkání
Svatá Hora vstoupila do adventu sérií rorátů, koncertů a tradičních setkání, která …




