vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno: 18. 9. 2020
Bohutín 2
Březnice 6
Chotilsko 1
Dobříš 16
Dolní Hbity 2
Drásov 1
Drevníky 1
Háje 5
Hluboš 1
Jablonná 1
Jince 1
Kamýk nad Vlt. 6
Klučenice 1
Lazsko 1
Lešetice 1
Malá Hraštice 2
Mokrovraty 1
Narysov 2
Nechvalice 6
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 1
Nový Knín 1
Obecnice 5
Ohrazenice 3
Pečice 2
Podlesí 2
Příbram 91
Příčovy 2
Rosovice 2
Rožmitál p. Tř. 7
Rybníky 2
Sedlčany 6
Sedlec-Prčice 3
Smolotely 2
Stará Huť 2
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Trhové Dušníky 2
Višňová 1
Zbenice 1
Zduchovice 1
Pár dní po návratu z vězení začal recidivista s kamarády opět krást, policisté hledají majitele kradených věcí

Nepřehlédněte
18. června 2020   (21:46)

Jedna ze zadržených žen byla již půl roku v celostátním pátrání z důvodu, že nenastoupila do vězení.


Kriminalisté zadrželi skupinku, která páchala majetkovou trestnou činnost v Praze a ve Středočeském kraji. V souvislosti s tímto případem hledají majitele odcizených věcí, které byly zajištěny při domovní prohlídce. 

Kriminalisté druhého oddělení Prahy III, ve spolupráci s dalšími kriminalisty z územních odborů Středočeského kraje, zadrželi na začátku měsíce sedmičlennou skupinku osob, ve věku od osmnácti do sedmačtyřiceti let, která od konce února tohoto roku páchala rozsáhlou majetkovou trestnou činnost. Skupinka své „noční výpravy“ pořádala téměř každou noc, a to jak na území metropole, tak ve Středočeském kraji. Kriminalisté doposud evidují dvaadvacet skutků, kdy se jednalo především o krádeže vloupáním do objektů, krádeže vozidel, vloupání do provozoven a aut, poškozování obecně prospěšných zařízení, ale i drogové delikty.

Svým jednáním způsobila škodu za více než sedm set tisíc korun. Celý „zlodějský gang“ vedl zkušený osmadvacetiletý recidivista, který byl teprve před pár dny propuštěný z vězení, kde si odpykával pětiletý trest.
Šesti z nich policisté sdělili obvinění ze spáchání trestných činů krádež, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a nedovolené ozbrojování. Během krátké doby bude na základě zajištěných důkazů následovat rozšíření trestního stíhání všech obviněných. Vzhledem k období, ve kterém skupina trestnou činnost páchala, tedy v době, kdy byl vyhlášený nouzový stav, hrozí obviněným za tyto trestné činy až osmiletý pobyt za mřížemi. Dva z nich jsou na základě rozhodnutí soudu ve vazbě a u ostatních je vedeno trestní stíhání na svobodě.
"Zajímavostí je, že jedna ze zadržených žen, byla již půl roku v celostátním pátrání z důvodu, že nenastoupila do vězení. Jaké bylo její překvapení, když jí kriminalisté zatkli při opalování na lehátku na břehu Vltavy," řekla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Při domovních prohlídkách kriminalisté zajistili jak odcizená vozidla a motorky, tak i další kradené věci. V případě, že poznáváte některou ze zajištěných věcí, ozvěte se na linku 158.
Při domovních prohlídkách kriminalisté …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
PČR_por. Mgr. Violeta Siřišťová
video: PČR

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Babí léto potrvá, v příštím týdnu bude až 25 stupňů Babí léto potrvá, v příštím týdnu bude až 25 stupňů Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Za fatální chybu považuje, že se odkládalo znovuzavedení roušek 19. září 2020   (09:23) Nepřehlédněte Od vysvěcení kostela na Březových Horách uběhne 130 let Od vysvěcení kostela na Březových Horách uběhne 130 let V neděli 20. září oslaví kostel sv. Vojtěcha narozeniny, účastníci se mohou těšit na hudební vystoupení i komentovanou prohlídku. 19. září 2020   (08:42) Pokračování 4. dílu Svatohorského Downtownu již dnes v Příbrami Pokračování 4. dílu Svatohorského Downtownu již dnes v Příbrami Hasiči likvidují požár v CHKO Brdy u Bratkovic. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu Hasiči likvidují požár v CHKO Brdy u Bratkovic. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu Sobotní farmářské trhy namíchají gastronomické i kulturní ingredience Sobotní farmářské trhy namíchají gastronomické i kulturní ingredience V Rožmitálu pod Třemšínem k pohádce zakousnete domácí dobroty nebo popijete burčák. Tradiční prodejní trhy proběhnou opět i v Příbrami. 18. září 2020   (19:30) V Praze i Středočeském kraji budou roušky povinné i venku V Praze i Středočeském kraji budou roušky povinné i venku Petr Štěpánek: Úspěšný starosta Petrovic a dobrovolný hasič Petr Štěpánek: Úspěšný starosta Petrovic a dobrovolný hasič PR
Babiš nevyloučil zavedení nouzového stavu Babiš nevyloučil zavedení nouzového stavu Nouzový stav letos v Česku platil kvůli epidemii nemoci covid-19 od 12. března do 17. května. 18. září 2020   (15:05)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz