17. 9. svátek má Naděžda
Otevření hospod je na spadnutí, pivovary ale už sčítají letošní ztráty

30. listopadu 2020   (08:37)
Otevření hospod je na spadnutí, pivovary ale už sčítají letošní ztráty
foto: pribram.cz

Ve čtvrtek 3. prosince mohou po měsíci a půl do restaurací opět přijít hosté. Jak se druhá vlna restrikcí podepsala na celoročním hospodaření malých pivovarů na Příbramsku?


Český svaz pivovarů a sladoven zveřejnil v polovině listopadu průzkum, jehož se zúčastnilo 90 respondentů z řad sladoven a restaurací všech velikostí. Pokračující uzavírku restauračních zařízení považovalo za největší problém ovlivňující propad prodeje čepovaného piva 96 % z nich. U oslovených středních a větších pivovarů se očekávaný propad tržeb v tomto roce bude pohybovat v rozmezí 20–40 %, menší pivovary a minipivovary přijdou nejčastěji o 30–50 %, každý šestý minipivovar se připravuje na více než 50% útlum celoročního zisku.
 

Ztráty v desítkách procent
Pivovary na Příbramsku patří k menším podnikům, často s vlastním restauračním a také ubytovacím zařízením. Vzhledem k letošním restriktivním opatřením zaznamenal Pivovar Podlesí 80% pokles tržeb. Ztráty mezi 65–70 % hlásí Penzion a Pivovar Nový Rybník. Pivovar Hostomice přijde do konce roku odhadem o 20–25 % zisku.
 
„Tržby pivovaru Herold Březnice klesly v důsledku koronavirových opatření a uzavření restaurací o přibližně dvacet procent. V našem případě však nejde jen o uzavření restaurací v Čechách, ale také o opatření v ostatních zemí, protože část produkce směřuje do zahraničí – Španělska, Itálie, Dánska, Švédska, Slovenska a Maďarsko,“ konstatuje Tomáš Kopřiva, obchodní ředitel Pivovaru Herold Březnice.
Jen vánoční výzdobu a otvíráme
„Už aby to bylo,“ sdílí nepochybně univerzální přání pivovarníků a štamgastů Štěpán Kříž z Pivovaru Hostomice. Stejně jako v dalších podnicích se na zákazníky, kterým se od čtvrtka alespoň v omezeném režimu otevřou české hospody, v Hostomicích již čeká. „Prostě uklidíme, připravíme vánoční výzdobu, odemkneme dveře a budeme se těšit na první hosty,“ říká Štěpán Kříž.
 

„Vytvořili jsme strategii pro krizový provoz penzionu, čímž myslím, že nám stát nedovolí stoprocentně otevřít veškeré naše služby,“ připomíná ředitel Penzionu a Pivovaru Nový rybník Lukáš Kordule omezení, která budou po otevření restaurací nadále platit. U stolu nesmí sedět více než čtyři lidé, restaurační kapacita je snížena na 50 % a otevírací doba je večer limitována časem 22.00. Do doby, než se opět rozběhne „normální“ život, přistoupil podnik z důvodu ekonomické efektivity k úpravě nabídky služeb. „Na otevření jsme připraveni také z hlediska otevírací doby a organizace práce,“ dodává Lukáš Kordule.
 
Pivovar Herold Březnice zůstává v kontaktu s partnery – majiteli a provozovateli restaurací a velkoobchody. „Snažíme se zorganizovat opětovný restart provozu a zajistit plynulé dodávky sortimentu. Pro oživení předvánoční nabídky nabídneme nový produkt, a to ležák přímo z ležáckého tanku, nepasterizovaný nefiltrovaný,“ nastiňuje novinky obchodní ředitel Pivovaru Herold Březnice Tomáš Kopřiva.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Na místo byl přivolán i zdravotnický vůz pro evakuace a mimořádné situace. Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Podle znaleckého posudku mají pozemky hodnotu 5 milionů korun. Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Ulice Příbrami zaplní již tuto sobotu překážky a jezdci na kolech. Již popáté se … Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Událost se stala v noci na neděli 1. srpna kolem 2:00. Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 O rekonstrukci aquaparku budou ještě jednou rozhodovat zastupitelé. V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko Do vítězné trojky mezi většími městy se dostala i Příbram Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Do celorepublikové výzvy Ukliďme Česko se na Příbramsku zapojí Višňová, Jince, Lazsko … Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Řidič měl za nedodržení vzdálenosti podle prvotní sněmovní verze dostat pokutu až … Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Ve středu 22. září představí svou novou knihu v příbramském Junior klubu také …
Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Od začátku září probíhá postupná realizace opatření na nové cyklotrase vedoucí z …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz