vývoj COVID-19
27. 1. 2021
Bezděkov 6
Bohostice 3
Bohutín 8
Borotice 4
Bratkovice 1
Březnice 41
Buková u Pb 3
Bukovany 1
Čenkov 1
Cetyně 1
Chotilsko 7
Chrást 1
Čím 12
Daleké Dušníky 1
Dlouhá Lhota 2
Dobříš 75
Dolní Hbity 6
Drahenice 3
Drahlín 17
Dubenec 8
Dublovice 6
Dubno 6
Háje 7
Hluboš 2
Hlubyně 4
Horčápsko 2
Hřiměždice 4
Hudčice 1
Hvožďany 16
Jablonná 4
Jesenice 6
Jince 13
Kamýk n. V. 6
Klučenice 4
Korkyně 1
Kosova H. 5
Koupě 1
Kozárovice 3
Krásná H. 3
Křešín 1
Láz 3
Lazsko 2
Lešetice 3
Lhota u Pb 3
M. Hraštice 10
Milín 16
Modřovice 1
Mokrovraty 7
Nalžovice 3
Narysov 6
Nechvalice 4
Nečín 2
Nedrahovice 3
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 6
Nové Dvory 5
Nový Knín 19
Občov 2
Obecnice 16
Obořiště 7
Obory 1
Ohrazenice 1
Osečany 1
Ostrov 1
Ouběnice 1
Pečice 4
Petrovice 15
Pičín 8
Podlesí 15
Příbram 288
Příčovy 4
Prosen. L. 2
Radětice 1
Rosovice 8
Rožmitál p. T. 36
Rybníky 1
Sádek 3
Sedlčany 37
Sedlec-Prč. 40
Smolotely 2
Solenice 12
Stará Huť 9
Štětkovice 1
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Svatý Jan 2
Tochovice 7
Třebsko 6
Trhové Dušníky 6
Velká Lečice 2
Věšín 3
Višňová 6
Volenice 4
Voznice 2
Vrančice 1
Vranovice 1
Vys. Chlumec 3
Vysoká u Příbramě 1
Zduchovice 1
Županovice 1
Otevření hospod je na spadnutí, pivovary ale už sčítají letošní ztráty

30. listopadu 2020   (08:37)
Otevření hospod je na spadnutí, pivovary ale už sčítají letošní ztráty

Ve čtvrtek 3. prosince mohou po měsíci a půl do restaurací opět přijít hosté. Jak se druhá vlna restrikcí podepsala na celoročním hospodaření malých pivovarů na Příbramsku?


Český svaz pivovarů a sladoven zveřejnil v polovině listopadu průzkum, jehož se zúčastnilo 90 respondentů z řad sladoven a restaurací všech velikostí. Pokračující uzavírku restauračních zařízení považovalo za největší problém ovlivňující propad prodeje čepovaného piva 96 % z nich. U oslovených středních a větších pivovarů se očekávaný propad tržeb v tomto roce bude pohybovat v rozmezí 20–40 %, menší pivovary a minipivovary přijdou nejčastěji o 30–50 %, každý šestý minipivovar se připravuje na více než 50% útlum celoročního zisku.
 

Ztráty v desítkách procent
Pivovary na Příbramsku patří k menším podnikům, často s vlastním restauračním a také ubytovacím zařízením. Vzhledem k letošním restriktivním opatřením zaznamenal Pivovar Podlesí 80% pokles tržeb. Ztráty mezi 65–70 % hlásí Penzion a Pivovar Nový Rybník. Pivovar Hostomice přijde do konce roku odhadem o 20–25 % zisku.
 
„Tržby pivovaru Herold Březnice klesly v důsledku koronavirových opatření a uzavření restaurací o přibližně dvacet procent. V našem případě však nejde jen o uzavření restaurací v Čechách, ale také o opatření v ostatních zemí, protože část produkce směřuje do zahraničí – Španělska, Itálie, Dánska, Švédska, Slovenska a Maďarsko,“ konstatuje Tomáš Kopřiva, obchodní ředitel Pivovaru Herold Březnice.
Jen vánoční výzdobu a otvíráme
„Už aby to bylo,“ sdílí nepochybně univerzální přání pivovarníků a štamgastů Štěpán Kříž z Pivovaru Hostomice. Stejně jako v dalších podnicích se na zákazníky, kterým se od čtvrtka alespoň v omezeném režimu otevřou české hospody, v Hostomicích již čeká. „Prostě uklidíme, připravíme vánoční výzdobu, odemkneme dveře a budeme se těšit na první hosty,“ říká Štěpán Kříž.
 

„Vytvořili jsme strategii pro krizový provoz penzionu, čímž myslím, že nám stát nedovolí stoprocentně otevřít veškeré naše služby,“ připomíná ředitel Penzionu a Pivovaru Nový rybník Lukáš Kordule omezení, která budou po otevření restaurací nadále platit. U stolu nesmí sedět více než čtyři lidé, restaurační kapacita je snížena na 50 % a otevírací doba je večer limitována časem 22.00. Do doby, než se opět rozběhne „normální“ život, přistoupil podnik z důvodu ekonomické efektivity k úpravě nabídky služeb. „Na otevření jsme připraveni také z hlediska otevírací doby a organizace práce,“ dodává Lukáš Kordule.
 
Pivovar Herold Březnice zůstává v kontaktu s partnery – majiteli a provozovateli restaurací a velkoobchody. „Snažíme se zorganizovat opětovný restart provozu a zajistit plynulé dodávky sortimentu. Pro oživení předvánoční nabídky nabídneme nový produkt, a to ležák přímo z ležáckého tanku, nepasterizovaný nefiltrovaný,“ nastiňuje novinky obchodní ředitel Pivovaru Herold Březnice Tomáš Kopřiva.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: ilustr_Pixabay

autor: Magdalena Rezková

Další články

Žáci dostanou pololetní hodnocení, většina z nich elektronicky Žáci dostanou pololetní hodnocení, většina z nich elektronicky V pátek čekají školáky jednodenní pololetní prázdniny. Další lidé z Dobříše, Hájů a Staré Huti začnou na jaře s kompostováním Další lidé z Dobříše, Hájů a Staré Huti začnou na jaře s kompostováním Nové nádoby na biologicky rozložitelný odpad z kuchyně a ze zahrad dostanou stovky … Utrhl oleandr a olízl si prsty. V obavě o svůj život si opilec v Bohosticích zavolal záchranku Utrhl oleandr a olízl si prsty. V obavě o svůj život si opilec v Bohosticích zavolal záchranku Z preventivních důvodů skončil v nemocnici. V Příbrami srazilo auto na přechodu dva chodce. Řidička ujela, ale nakonec se vrátila V Příbrami srazilo auto na přechodu dva chodce. Řidička ujela, ale nakonec se vrátila Policisté ve středu v podvečer šetřili příčinu dopravní nehody u OBI. Starostou Rožmitálu se stal Pavel Bártl, místostarostou je Josef Kaiser Starostou Rožmitálu se stal Pavel Bártl, místostarostou je Josef Kaiser Ke změně ve vedení města muselo dojít kvůli úmrtí Josefa Vondráška, který stál v čele … Nepřehlédněte Středočeský kraj trápí nedostatek vakcín, nemocnice ruší tisíce rezervací Středočeský kraj trápí nedostatek vakcín, nemocnice ruší tisíce rezervací V Příbrami očkování veřejnosti nad 80 let zatím neodstartovalo. Proti sloučení příbramských gymnázií vznikla petice Proti sloučení příbramských gymnázií vznikla petice Petici je možné podepsat do 1. března tohoto roku. V Příbrami se s vykradenými sklepy roztrhl pytel. Zloděje nezastavil ani nouzový stav V Příbrami se s vykradenými sklepy roztrhl pytel. Zloděje nezastavil ani nouzový stav V zimním období se do sklepů častěji vkrádají zloději, kteří nepohrdnou žádným zbožím. … Právní poradna on-line: Pozvání do chatu přijal příbramský advokát Michal Janík Právní poradna on-line: Pozvání do chatu přijal příbramský advokát Michal Janík Na vaše dotazy bude zdarma odpovídat 11. února od 13:00. Otázky můžete klást již … CHAT S OSOBNOSTÍ
Policisté pátrají po svědcích nehody, při které mělo dojít ke střetu auta s chodcem Policisté pátrají po svědcích nehody, při které mělo dojít ke střetu auta s chodcem K nehodě mělo dojít v úterý odpoledne.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz