26. 4. svátek má Oto

On-line: Na místě požáru výrobní haly Ravak stále zasahují hasiči

AKTUALIZOVÁNO
18. srpna 2018   (10:40)
On-line: Na místě požáru výrobní haly Ravak stále zasahují hasiči

Do areálu firmy přijela těžká technika, která bude na místě pracovat. Průběžně se dohašují ohniska požáru, která se objevují v prostoru ohněm zasažené haly


Vracíme se v naší on-line reportáži na místo včerejší události. Ničivý požár zasáhl jednu z výrobních hal v areálu firmy Ravak na Obecnické ulici v Příbrami. V ranním telefonickém hovoru nám tisková mluvčí HZS Středočeského kraje, kpt. Mgr. Vladimíra Kereková, sdělila aktuální informace: „Požár je stále ve stadiu lokalizace. Na místě pracují hasiči HZS Středočeského kraje ÚO Příbram a jednotka dobrovolných hasičů Březové Hory. V tuto chvíli je prověřován stav konstrukcí pracovníky TUPO - Technického ústavu požární ochrany, kteří v tuto chvíli zjišťují za pomoci výškové techniky podrobnosti k dalšímu pokračování zásahu v místě propadlé střechy."

10:50
Tisková mluvčí středočeských hasičů své informace následně doplnila: ​„Místy se objevují ještě další ohniska, vzhledem ke změnám v přístupu vzduchu. V tuto chvíli dovezené pásové rypadlo Caterpillar 336 pomáhá zajistit kritické místo konstrukce, aby mohlo být provedeno náhradní přepojení elektrického přívodu do galvanizovny. K těmto opatřením se přistoupilo na základě vyjádření vedení firmy Ravak, které upozornilo na to, že pokud dojde k vychladnutí galvanických technologií, výše škod by se mnohokrát navýšila. Přesto je již zřejmé, že tyto překročí výši 50 milionů korun."

11:15
Na místě se k současné situaci vyjádřil Ing. Vařeka: „Zaměstnanci nemusí mít obavy. V žádném případě o práci nepřijdou. Vypadla pouze jedna z mnoha operací ve výrobě. Ta hlavní, srdce výroby - lisování na formách zůstalo nedotčené. Musíme jen nahradit výpadek té jedné operace a na tom se již pracuje. Firma Ravak pokračuje ve výrobě."

11:35
„Pravděpodobně bude stržena čelní strana budovy, aby nehorožovala svým případným pádem. Vše závisí na rozhodnutí přítomných složek a posudků stavu konstrukce. Celé požářiště se rozebere, vyveze na skládku a na místě by potom měla v budoucnu vyrůst nová budova s novými technologiemi," doplnil ještě Ing. Vařeka

11:55
K situaci se vyjádřil npor. Ing. František Vacek, řídící důstojník HZS Středočeského kraje ÚO Příbram: „V dnešních hodinách jsme se soustředili především na kontrolu ohnisek, která s ohledem na jejich lokalizaci nebylo možné přímo hasit, takže jsme je ovlivňovali pouze zásahem z výškové techniky. Do ranních hodin tu byly jednotky, které střežily objekt. V tuto chvíli probíhá především práce vyšetřovacího týmu, který provádí ohledání prostoru, aby mohl určit příčinu požáru."

12:05
Pracuje se s několika verzemi příčiny požáru, v tuto chvíli bych se nerad za kolegy vyšetřovatele vyjadřoval. Až dojde ke konečnému určení – a nemohu tvrdit, že to bude dnes – pak se teprve můžeme vyjádřit. Pravděpodobnou verzí je technická závada," pak ještě npor. Vacek na místě řekl.

12:20
O dalším postupu prací se řídící důstojník HZS Středočeského kraje ÚO Příbram vyjádřil: „Provedeme ohledání místa, pokud bude potřeba provést nějaký technický úkon např. vstup do destruované střechy nebo části objektu, pak s pomocí techniky, která zůstala na místě a se zabezpečenou požární asistencí, jsme takto schopni pomoci vyšetřovatelům. Po ukončení jejich prací provedeme nezbytné práce tam, kde by byl objekt především z hlediska stability nebezpečný. Budeme řešit asi dvě místa, kde je akutní nebezpečí sesutí stavebních konstrukcí."

12:50
Doplnili jsme 2 videa, která nám dodatečně zaslal ze včerejšího požáru jeden z našich čtenářů.

17:55
„V místě požáru zůstávají profesionální hasiči z Příbrami a dobrovolní z Březových Hor. Začali rozebírat konstrukci haly a odstraňovat její čelní stěnu, která hrozila sesunutím,“  sdělila kpt. Mgr. Vladimíra Kereková, tisková mluvčí HZS Středočeského kraje.

 

Vracíme se v naší on-line reportáži na místo …
Videozáběry z včerejšího požáru. Zaslal dodatečně čtenář pribram.cz

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info: tisková mluvčí HZS Středočeského kraje kpt. Mgr. Vladimíra Kereková
foto: jap
top

autor: mipDalší články

Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů V minulém roce stihly technické služby posekat městskou zeleň nejméně třikrát. 26. dubna 2019   (11:30) Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Policisté pátrají po šestnáctiletém chlapci Mladík se může skrývat u svých kamarádů 26. dubna 2019   (09:30) Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Děti se budou moct vyřádit v divadle už 26. května Jednotné vstupné je 90 Kč. Platí po celý den a na všechny atrakce. 26. dubna 2019   (08:23) Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Na opravu mostu se již hledá zhotovitel. 26. dubna 2019   (06:27) Čarodějnice na Nováku si užily především děti Čarodějnice na Nováku si užily především děti Na Nováku byla zahájena letošní sezóna čarodějnicemi. 25. dubna 2019   (20:09) Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43) V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! Momentálně probíhají vyprošťovací práce. 25. dubna 2019   (09:48) AKTUÁLNĚ Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu V brzké době se dá čekat oprava mostu a s tím spojená omezení. 25. dubna 2019   (08:19)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz