11. 4. svátek má Izabela

Okolo Litavky panuje stavební ruch

3. listopadu 2017   (06:20)
Okolo Litavky panuje stavební ruch

Brzy bude spoutána novým korytem.




Státní podnik Povodí Vltavy závod Berounka nyní provádí opravu břehového opevnění a odstranění nánosů v toku Litavky na říčním km 43,10–43,37.
Jde o úpravy významného vodního toku Litavky, při kterých budou z koryta odstraněny sedimenty a poškozené konstrukce břehového opevnění (propadlé dlažby a záhozy, dále pak zbytky různých betonových konstrukcí).
Nové koryto bude vybudováno pouze z přírodních prvků. Náporové břehy budou stabilizovány rovnaninami z lomového kamene o hmotnosti cca 500 kg, dále bude stabilizováno dno koryta několika kamennými prahy také z lomového kamene. Zhotovitelem je místní firma Šindler, důlní a stavební společnost.
Práce budou dokončeny v první polovině prosince a náklady stavby činí 2 miliony korun.

 
Státní podnik Povodí Vltavy závod Berounka …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: JK








Další články

Policisté učili děti základní pravidla pro bezpečný přechod komunikace Policisté učili děti základní pravidla pro bezpečný přechod komunikace Policisté se v uplynulých dnech zaměřili na bezpečnost u přechodů pro chodce, a to … AKTUÁLNĚ Zimní sezóna na nové D4: sypače najezdily téměř 40 tisíc kilometrů Zimní sezóna na nové D4: sypače najezdily téměř 40 tisíc kilometrů Zimní údržba nové dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem byla pro tým Via Salis Operations … DOPRAVA Malý, ale neohrožený. To je kulíšek nejmenší Malý, ale neohrožený. To je kulíšek nejmenší Je nejmenší, ale zároveň nejodvážnější a možná i nejdrzejší sovou. Ano, řeč je o … POZNÁVÁME BRDY Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho ze tří soustrojí opět v plné síle. … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz Růst cen ropy a dalších komodit začíná dopadat i na Příbram. Město v posledních … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel! Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel! Tento víkend, konkrétně v sobotu 11. dubna, bude v Příbrami oficiálně zahájena … KULTURA Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše V pátek 10. dubna dopoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě v katastru obce … FOTOGALERIE Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon Voda, běh a první odpovědi sezony: Příbram hostí už v sobotu napínavý aquatlon Triatlonová sezona se rozjíždí a hned zkraje nabídne pořádně zajímavou podívanou. V … SPORT Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě Policejní pyrotechnik odpálil nalezenou munici na místě Ve čtvrtek 9. dubna po 9. hodině ráno byl ohlášen nález munice v katastru obce … NEPŘEHLÉDNĚTE
V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce V Prokopské ulici přibydou vodicí linie. Město napravuje nedostatek z rekonstrukce V Prokopské ulici na Březových Horách se chystají další úpravy. Město zde nechá … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz