Odpolední teploty se dál udrží kolem 10 stupňů, mírně se ochladí v neděli
5. ledna 2023 (09:12)
V Česku se odpolední teploty udrží do soboty poblíž deseti stupňů Celsia, v neděli se ochladí, ale jen mírně. Na většině území bude v nejbližších dnech zataženo až oblačno s přeháňkami a deštěm, na horách na severu bude dnes sněžit, slunečněji by mohlo být v sobotu. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na webu a sociálních sítích. Do dnešních 15:00 platí výstraha meteorologů před silným větrem.
"Vítr foukal nejdříve od jihozápadu, za studenou frontou během noci začalo foukat od západu. Nejvyšší nárazy zaznamenaly stanice na horách, zejména na hřebenech," uvedli dnes ráno meteorologové na facebooku. Na Sněžce naměřili 151 kilometrů za hodinu, na Fichtelbergu v Krušných horách 119 km/h a na Velkém Javoru na Šumavě a Milešovce v Českém středohoří 101 km/h.
Dnes meteorologové očekávají proměnlivou oblačnost, místy přeháňky. Na horách budou srážky trvalejší, postupně na severu a severovýchodě nad 800 metrů srážky smíšené nebo sněhové. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi osmi až 12 stupni Celsia, v 1000 metrech na horách kolem tří stupňů. Vítr místy s nárazy až 70 km/h a na horách kolem 90 km/h zeslábne odpoledne a k večeru.
Oblačno až zataženo s občasným deštěm bude i v pátek, na horách budou srážky četnější a zpočátku nad 1000 metrů, na severovýchodě nad 600 metrů i smíšené nebo sněhové. V noci teploty klesnou na pět až jeden stupeň Celsia, na severovýchodě ojediněle až minus dva stupně.
V sobotu bude během dne přechodně polojasno, ojediněle zaprší. V neděli se objeví mlhy, nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi čtyřmi až osmi stupni Celsia. Podobný ráz počasí vydrží i na začátku příštího týdne.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Loňský rok byl v Česku pátý nejteplejší od roku 1961
•Ve středočeské části CHKO Brdy loni přibylo přestupků
•Na Příbramsku bude ve středu a čtvrtek větrno, vítr může foukat až 70 km/h
Další články
Středočeské zimní areály mají nadále ideální podmínky pro lyžování
Zimní areály ve středních Čechách hlásí i přes mírné oteplení stále ideální podmínky, …
Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečným deodorantem Miraculum
Ministerstvo zdravotnictví ČR varuje spotřebitele před kosmetickým přípravkem …
Příbram má finanční jedničku. Rating „A“ ukazuje na zdravé hospodaření i nízké dluhy
Příbram patří mezi nejlépe hospodařící města své velikosti. Nezávislá společnost CRIF …
Politika
Les ožije v Podbrdském muzeu: Jarní prázdniny plné her a objevů
Jarní prázdniny nabídnou v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem zábavný a …
Novým ředitelem Technických služeb Příbram se stane Jan Poskočil. Uspěl ve výběrovém řízení
Rada města na svém posledním zasedání schválila jmenování nového ředitele Technických …
Blesková zpráva
Tipy na víkend: Víkend plný umění – hudební večer, hravá dílna i komentovaná prohlídka výstavy
Tento víkend čeká na zájemce zážitková dílna pro děti či komentovaná prohlídka výstavy …
ČSSZ varuje před zavádějícími informacemi: žádné „průkazy důchodce“ nevydává
Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) upozorňuje seniory na sérii zavádějících …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami vyskočily vzhůru
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,50 …
AKTUÁLNĚ
Tradiční hokejový duel Střední průmyslové školy opět přilákal diváky na zimní stadion
Den vysvědčení na Střední průmyslové škole v Příbrami se i letos nesl ve sportovním …
Nový bazén v Příbrami: víme, co bude uvnitř i co zanikne
Příbram udělala další krok k novému plaveckému areálu. Stavební řízení bylo zahájeno …
Nepřehlédněte





