25. 2. svátek má Liliana




Občané mohou tento týden u barevných kontejnerů vyhrát recyklované odměny

20. listopadu 2017   (13:51)
Občané mohou tento týden u barevných kontejnerů vyhrát recyklované odměny

Občané, kteří třídí, nebo začnou třídit odpady, se v listopadu dočkají recyklovaných odměn díky hře „Tref si svůj barevný kontejner“.



Do ulic města vyrazí tento týden třídící hlídka s dárky pro každého, koho zastihne při třídění odpadů do barevných kontejnerů. U dvaceti sběrných míst v celém městě budou vyznačeny kruhy a lidé se budou trefovat vytříděným odpadem do barevných nádob. Čím více odpadů k vytřídění lidé přinesou, tím hodnotnější odměny ve hře získají.

Město Příbram ve spolupráci s Autorizovanou obalovou společností EKO-KOM se snaží hravou formou podpořit třídění odpadů. Během října začaly občany k třídění odpadů motivovat „mluvící“ černé kontejnery na směsný komunální odpad. Nyní v listopadu se každý, kdo třídí nebo začne třídit odpady, dočká odměny již přímo u barevných kontejnerů. Od 23. listopadu bude po celém městě probíhat putovní hra „Tref si svůj kontejner“, ve které budou lidé soutěžit o pěkné dárky vyrobené z recyklovaných materiálů.

Během čtyř dní bude podle stanoveného harmonogramu objíždět soutěžní hlídka dvacet stanovišť s barevnými kontejnery ve všech částech Příbrami. Každý, kdo přijde ve stanoveném čase třídit odpady na jedno z 20 stanovišť s barevnými kontejnery v Příbrami, se může zapojit do hry. Cílem bude trefit barevný kontejner na papír nebo na plasty z kruhů vyznačených na zemi, a to za jeden nebo dva body podle vzdálenosti. Jeden soutěžící občan má tři soutěžní hody, ve kterých může získat až šest bodů. Podle celkově dosažených bodů získá každý soutěžící jednu ze tří recyklovaných odměn. Dárky za úspěšné trefy jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů, aby lidem připomínaly, že se z tříděných plastů a papírů vyrábí nové věci. O tom, kam právě soutěžní hlídka míří, se lidé dozvědí také aktuálně z vysílání Rádia Blaník.
Do ulic města vyrazí tento týden třídící …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Pavlína Svobodová
tisková mluvčí MěU
autor: TP








Další články

V Narysově se srazily dva osobáky, čtyři zranění účastníci nehody skončili v nemocnici V Narysově se srazily dva osobáky, čtyři zranění účastníci nehody skončili v nemocnici Nehoda se stala před osmou hodinou ráno na silnici v katastru obce Narysov. Podle … AKTUALIZOVÁNO Příbramský Senior Point slaví velké jubileum. Je jediný ve Středočeském kraji a největší v Česku Příbramský Senior Point slaví velké jubileum. Je jediný ve Středočeském kraji a největší v Česku Jediná pobočka Senior Pointu ve Středočeském kraji je v Příbrami a slaví významné … ROZHOVOR Konec dešťů a příchod jara? Meteorologové hlásí na pátek až 17 °C! Konec dešťů a příchod jara? Meteorologové hlásí na pátek až 17 °C! Pořádně deštivý víkend a mokrý start týdne máme za sebou. Český hydrometeorologický … Možná přijde i Karel Čapek. V Pivovaru Podlesí lákají na netradiční taneční večer Možná přijde i Karel Čapek. V Pivovaru Podlesí lákají na netradiční taneční večer Milovníci tance, kvalitní literatury i výborného piva, zpozorněte! 21. ročník … KULTURA Hasiči v Sedlčanech museli vyrazit do ambulance zachránit prst Hasiči v Sedlčanech museli vyrazit do ambulance zachránit prst Nateklý prst, kovový prstýnek, který nejde sundat. A kdo pomůže? Hasiči! Vojenské lesy a statky: Brouk je na ústupu, pomáhá i satelit Vojenské lesy a statky: Brouk je na ústupu, pomáhá i satelit Všichni návštěvníci lesů nejen v CHKO Brdy si pamatují kalamitu, kterou způsobil … FOTOGALERIE Ranní chaos u příbramských škol: město chystá změny a plánuje „kiss and ride“ zóny Ranní chaos u příbramských škol: město chystá změny a plánuje „kiss and ride“ zóny Každé ráno se před příbramskými školami opakuje stejný scénář: kolony aut, zastavování … DOPRAVA Drony místo slz. 180 zachráněných srnčat — patron David Kraus podporuje sbírku Drony místo slz. 180 zachráněných srnčat — patron David Kraus podporuje sbírku Jen v loňské sezóně zachránili dobrovolníci z organizace Pomáháme srnčatům z.s. přes … ZVÍŘATA V Husově ulici porazilo auto chodce na přechodu V Husově ulici porazilo auto chodce na přechodu Před půl sedmou večer v pondělí 23. února byla nahlášena nehoda s chodcem v Příbrami v … AKTUALIZOVÁNO
V Brdech je nová přírodní památka Kočka, chrání naleziště zkamenělin V Brdech je nová přírodní památka Kočka, chrání naleziště zkamenělin V Chráněné krajinné oblasti Brdy přibylo patnácté maloplošné zvláště chráněné území – … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz