19. 4. svátek má Rostislav

O velikonočním víkendu se ochladí, na pomlázku bude nejvýše deset stupňů

14. dubna 2022   (08:55)
O velikonočním víkendu se ochladí, na pomlázku bude nejvýše deset stupňů
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Během pátku přejde přes území Česka k jihovýchodu studená fronta.


O velikonočním víkendu se ochladí. Na Velký pátek teploty vystoupají ještě až na 19 stupňů, v sobotu ale bude maximálně 11 stupňů. V neděli a pondělí meteorologové předpovídají také ranní mrazy, na pondělní pomlázku denní teploty do deseti stupňů. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu na webu a facebooku.

Během pátku přejde přes území Česka k jihovýchodu studená fronta. "Za frontou se od pátku začne ochlazovat a postupně se i v nižších polohách objeví sněhové vločky. Nejvíce srážek se očekává v pátek, během soboty se ještě vyskytnou místy a v neděli už výjimečně," uvedli meteorologové.
Noční teploty v pátek klesnou k deseti až šesti stupňům Celsia. Nejvyšší denní teploty vystoupají ještě na 14 až 19 stupňů, na severu k 11 stupňům. Bude oblačno až zataženo, zpočátku na většině území déšť nebo přeháňky.
V sobotu bude oblačno, místy přeháňky, odpoledne a večer budou srážky od západu ustávat a bude ubývat oblačnosti. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi šesti a dvěma stupni, na severovýchodě mohou klesnout pod nulu a ojediněle hrozí náledí. Přes den bude sedm až 11 stupňů, na severovýchodě jen kolem šesti stupňů. Povane mírný severní až severovýchodní vítr.

Od neděle do úterý pak meteorologové očekávají ranní mrazy a nejnižší noční teploty od plus jednoho stupně do čtyř stupňů pod nulou. V neděli i pondělí bude jasno až polojasno, na severovýchodě či východě oblačno až zataženo, místy přeháňky. Ty mohou být v polohách nad 500 metrů sněhové. V neděli vystoupí nejvyšší denní teploty na devět až 13 stupňů, v pondělí budou ještě o tři stupně nižší.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

NOČNÍ DRAMA V KOZÁROVICÍCH: Anonym nahlásil bombu na diskotéce, policie evakuovala na 500 lidí! NOČNÍ DRAMA V KOZÁROVICÍCH: Anonym nahlásil bombu na diskotéce, policie evakuovala na 500 lidí! Sobotní noc v Kozárovicích se změnila v noční můru. Krátce po deváté hodině večer … AKTUALIZOVÁNO Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství FK Příbram ve 24. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY potvrdila proti poslednímu celku tabulky … VIDEO LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí Dobříš se v pondělí 20. dubna stane dějištěm oblíbeného divadelního projektu … NEPŘEHLÉDNĚTE Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Lidé, kteří chodí kolem Nového rybníku na procházky, si v posledních týdnech všímají … PŘÍRODA Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky Toulavé kočky nejsou jen roztomilý obrázek z internetu. Město Příbram se v dubnu … ZVÍŘATA Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Jak vypadá škola, která učí angličtinu už od první třídy, používá Smartbooks, má … ROZHOVOR Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Zatímco sociální sítě baví videa červeného monopostu Ferrari na D4, v zákulisí zuří … NEPŘEHLÉDNĚTE Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Jsou rostliny, které v krajině nepřehlédnete, a pak takové, které musíte hledat. Mezi … POZNÁVÁME BRDY Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Oblíbený pořad Prostřeno! zamíří do Prahy a Středočeského kraje a chybět nebude ani … LIFESTYLE
Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu, napětí a skvělé sportovní atmosféry! V … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz