17. 10. svátek má Hedvika
Zpravodajství   »   Doprava   |   Z regionů

Nový most přes Mlýnský potok začíná dostávat budoucí podobu

7. srpna 2021   (09:35)
Nový most přes Mlýnský potok začíná dostávat budoucí podobu
foto: Ředitelství silnic a dálnic

Stavbaři se pokusí most uvést v režimu předčasného užívání oproti plánovanému termínu již počátkem října tohoto roku.


Stavbaři budují nový most přes Mlýnský potok v Počaplech na Příbramsku. Nahradí původní z konce 19. století, který byl ve špatném stavu. Práce si vyžádají 48 milionů korun bez DPH, se zprovozněním se počítá nejpozději v posledním čtvrtletí tohoto roku.

Nový most již získal svůj tvar. „K vybetonované hlavní nosné konstrukci přibyla římsa, která se betonovala koncem minulého týdne. Most díky ní bude širší než původní a bezpečnější pro chodce. Užší římsa bude vybetonována i na druhé straně mostu. Postupně se začne odstraňovat bednění skruže a její železná nosná konstrukce, aby se uvolnil prostor pod mostem a mohly pokračovat dokončovací práce na dolní stavbě a úpravě koryta,“ uvedlo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), s tím, že výstavba zatím probíhá podle harmonogramu a stavbaři se pokusí most uvést v režimu předčasného užívání oproti plánovanému termínu již počátkem října tohoto roku.
Řidiči jedoucí po silnici I/19 ve směru Plzeň – Tábor musí v souvislosti s probíhající výstavbou počítat s dopravním omezením. To první spočívá v kyvadlově řízeném provozu po mostním provizoriu, které dočasně překlenuje Mlýnský potok a jehož nosnost je omezena na 12 tun. Těžká nákladní doprava nad 12 tun je odkloněna na objízdnou trasu po silnicích I. tříd, a to v Rožmitále pod Třemšínem a v Letech obousměrně na Příbram.
Podobně jako v Počaplech měl být zbourán a nahrazen novým i kamenný most v Dobříši, který vede přes Pilský potok a je miniaturní replikou Karlova mostu v Praze. Místní okrašlovací spolek s demolicí nesouhlasil a inicioval protestní petici. Most byl nakonec prohlášen památkou a bourat se nebude. Podle starosty Jiřího Čížka však jde o jiný případ. Most v Počaplech podle něj není historicky cenný a sondy ukázaly, že nemá žádnou budoucnost.
Podobně jako v Počaplech měl být zbourán a …
foto: Ředitelství silnic a dálnic


foto: Ředitelství silnic a dálnic

foto: Ředitelství silnic a dálnic


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Žena utrpěla mnohačetná poranění. Ve vážném stavu byla letecky přepravena do … Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybník vylovili členové místní organizace Českého rybářského svazu z Rožmitálu pod … Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Podle místostarosty Martina Buršíka se ze strany občanů jedná o obstrukční … V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají …
O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz