24. 4. svátek má Jiří




Nová cyklostezka ode dneška spojuje Drkolnov a Bohutín

26. září 2018   (18:20)
Nová cyklostezka ode dneška spojuje Drkolnov a Bohutín

O cyklostezkovém propojení příbramské městské části Drkolnov s obcí Bohutín se mluví už několik let. Dnes se sny mnoha příbramských i bohutínských staly skutečností, po zbrusu nové cyklostezce se oficiálně projeli první cyklisté a chodci.


„To, že cyklostezka nakonec vznikla, je ukázkou neformální spolupráce mezi obcemi. Je důkazem toho, že když se dva starostové domluví, jsou schopni věci řešit a dotáhnout je do zdárného konce,“ uvedl při slavnostním otevření příbramský starosta Jindřich Vařeka s poděkováním starostovi obce Bohutín Ladislavu Turkovi. Právě obec Bohutín na výstavbu cyklostezky přispěla částkou 300.000 korun. Celkové náklady na 1.050 metrů dlouhou trasu dosáhly výše cca 3 miliony korun vč. DPH.

„Už dříve jsem řekl, že výstavba cyklostezky je mojí srdeční záležitostí. O to více jsem rád, že se to nakonec podařilo, protože to nebylo snadné. Peníze jsme v rozpočtu nakonec našli, směny s vlastníky pozemků jsme také dotáhli do úspěšného konce a obec Bohutín rovněž přiložila ruku k dílu,“ vyjádřil spokojenost Vařeka.

Cyklostezka má asfaltový povrch a vede z Drkolnova, míjí Vokačovský rybník a dále pokračuje kolem čistírny odpadních vod do Bohutína. „Původně jsme chtěli mít přírodní povrch, nakonec ale zvítězil asfalt. Díky tomu alespoň nehrozí, že povrch cyklostezky odnese první velká voda,“ doplnil Vařeka.

Kolem cyklostezky bude díky Nadačnímu fondu Veolia a jejich grantu ve výši 100.000 korun vysázeno celkem 38 lip, které zasadí děti z příbramských základních škol a Bohutína.

Podle Vařeky spolupráce s Bohutínem pokračuje dál a už teď probíhají jednání o možnostech napojení stávající cyklostezky na cyklotrasu kolem Litavky.
„To, že cyklostezka nakonec vznikla, je …




Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Pavlína Svobodová
DiS
tisková mluvčí radnice
autor: jk








Další články

Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu? Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu? Obrátili jsme se na realitní kancelář RE/MAX Nova s prosbou o stručné vysvětlení. … PR Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva! Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva! V Hornickém muzeu opět proběhne akce „Dědo, jak to tenkrát bylo?”, v Brdech se budete … Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu. Pokračujeme v naší sérii krátkých … VIDEO Díky!FEST se vrací počtvrté. Nabídne hudbu, zábavu i poděkování dárcům krve Díky!FEST se vrací počtvrté. Nabídne hudbu, zábavu i poděkování dárcům krve Jsme hrdým mediálním partnerem této akce, která se uskuteční už 19.6. v příbramském … Nemocnice zavádí AI přístroj Aireen. Pomůže s preventivní diagnostikou zraku u diabetiků Nemocnice zavádí AI přístroj Aireen. Pomůže s preventivní diagnostikou zraku u diabetiků Nový diagnostický přístroj s prvky umělé inteligence pomáhá v nemocnici s včasným … AKTUÁLNĚ Výstup na Petráškovu horu spojí jarní výlet s připomínkou odporu místních proti těžbě zlata Výstup na Petráškovu horu spojí jarní výlet s připomínkou odporu místních proti těžbě zlata Milovníci přírody i rodinných výletů by si neměli nechat ujít XII. jarní výstup na … TIP NA VÝLET Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim Nafta zlevnila i o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu a u Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,10 Kč … DOPRAVA V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy V lese nad Věšínem skončilo auto mezi stromy Na silnici I/19 zasahují záchranáři u dopravní nehody osobního vozu. Na místě byla i … AKTUALIZOVÁNO Příbram útočí na krajské trůny: Vocílka, Bobcats i Tománek jdou do boje o titul nejlepších sportovců! Příbram útočí na krajské trůny: Vocílka, Bobcats i Tománek jdou do boje o titul nejlepších sportovců! Velký sportovní večer se blíží a Příbram u toho nebude chybět. Hned několik jmen z … SPORT
Desítky veteránů projedou Příbramí. Tady máte tipy, kde je chytit Desítky veteránů projedou Příbramí. Tady máte tipy, kde je chytit Příbramsko čeká v sobotu 25. dubna nevšední podívaná. Silnice regionu zaplní desítky … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz