19. 3. svátek má Josef




Noc kostelů provází kulturní program, v příbramské věznici budou hrát známý muzikál

6. června 2024   (06:27)
Noc kostelů provází kulturní program, v příbramské věznici budou hrát známý muzikál
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

V pátek 7. června se ve večerním a nočním čase otevřou kostely na více než desítce míst na Příbramsku.


V pátek 7. června otevřou své brány kostely po celé České republice, a to v neobvyklou večerní dobu. K Noci kostelů se připojí přes 1800 kostelů a modliteben. V příbramském regionu připravili program pro veřejnost na více než desítce míst.

V Příbrami navštívíte dominantu města Svatou Horu s bazilikou Nanebevzetí Panny Marie, kostel sv. Jakuba Staršího na nám. T. G. Masaryka a sbor Mistra Jakoubka ze Stříbra na Březových Horách. Vedle komentovaných prohlídek a kulturního programu s koncerty, přednáškami i filmovým promítáním vás čekají tvůrčí dílny či kvíz. Na Svaté Hoře budete mít příležitost pohovořit s kněžími kongregace redemptoristů, březohorský sbor přivítá děti na programu k 600. výročí úmrtí Jana Žižky. Kostel sv. Jakuba Staršího zpřístupní kostelní věž. Mezi všemi místy se zdarma přepravíte zvláštními linkami kyvadlové dopravy. Kompletní program najdete zde.
Do Noci kostelů také letos zapojí vězeňská kaple a duchovní péče příbramské věznice, kde nastudovali a do vězeňského prostředí přenesli celosvětově proslulý muzikál West Side Story. Hlavní hrdina příběhu války gangů Tryskáčů a Žraloků Tony, který touží po lepší budoucnosti, má i v původním filmovém zpracování za sebou minulost ve vězení. Temperamentní ženskou část příběhu s melodiemi America a Mambo ztvární odsouzené ženy z věznice Světlá nad Sázavou, které budou přítomné jako fantazijní obrazy předtočené formou videoklipu. Divadelní představení s použitím formy známé z Laterny magiky vzniklo pod vedením profesionálního choreografa Zdeňka Prokeše. Noc kostelů organizuje vězeňská kaplanka Vendula Glancová.
Noc kostelů 2024 na Příbramsku
Dlouhá Lhota, kostel sv. Jana Evangelisty před Latinskou branou
Dobříš, kostel ČCE
Dobříš, kostel Nejsvětější Trojice
Dolní Hbity, kostel sv. Jana Křtitele na poušti
Chotilsko – Živohošť, kostel sv. Fabiána a Šebestiána, hřbitov
Jince, kostel sv. Mikuláše
Milín – Slivice, kostel sv. Petra
Pičín, kostel Narození Panny Marie
Příbram I, kostel sv. Jakuba Staršího
Příbram II – Svatá Hora, bazilika Nanebevzetí Panny Marie
Příbram VI – Březové Hory, sbor Mistra Jakoubka ze Stříbra
Sedlčany, kostel sv. Martina
Sedlec-Prčice – Prčice, sbor ČCE
Smolotely – Maková Hora, kostel sv. Jana Křtitele a P. Marie Karmelské
Suchodol, kostel sv. Lukáše

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
nockostelu.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Pro psy smrtelný virus se šíří mezi divokými prasaty. První případy už jsou blízko Příbramska Pro psy smrtelný virus se šíří mezi divokými prasaty. První případy už jsou blízko Příbramska Státní veterinární správa (SVS) spolu s Českomoravskou mysliveckou jednotou varují … AKTUÁLNĚ Čtvrtfinále play off? Město může připravit HC Baník o domácí výhodu Čtvrtfinále play off? Město může připravit HC Baník o domácí výhodu HC Baník Příbram stojí před vrcholem sezony – prvním zápasem čtvrtfinále play off, … SPORT Čapek by se zaradoval. Kiwanis klub pořádal ples a vybíral na charitu   Čapek by se zaradoval. Kiwanis klub pořádal ples a vybíral na charitu   Kdo přišel, odcházel spokojený. Taneční večer příbramského Kiwanis klubu se v Podlesí … NEPŘEHLÉDNĚTE Dalibor Janda oslaví narozeniny velkolepým koncertem v Příbrami Dalibor Janda oslaví narozeniny velkolepým koncertem v Příbrami Trojnásobný Zlatý slavík Dalibor Janda se vrací do Příbrami – a rovnou s jedním ze … PR Příprava na opravu mostu na D4 u Dobříše začala, řidiče čekají omezení Příprava na opravu mostu na D4 u Dobříše začala, řidiče čekají omezení Stavbaři opraví most na dálnici D4 u Dobříše, který vede nad silnicí z Dobříše na … DOPRAVA Terasa u Belvederu se dočkala. Místo s dlouhou tradicí čeká konečně obnova Terasa u Belvederu se dočkala. Místo s dlouhou tradicí čeká konečně obnova Terasa u Belvederu patří k ikonickým místům příbramského kulturního domu. Po letech, … FOTOGALERIE Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc V úterý 17. března krátce před půl sedmou večer přijali záchranáři oznámení o nehodě … AKTUÁLNĚ Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Řidiči by měli být v jarních měsících na silnicích obzvlášť opatrní. Právě nyní totiž … DOPRAVA Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky V příbramské věznici Bytíz to v posledních dnech vonělo jako v cukrárně. Ve školském … NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě Základní část sezony je u konce a přichází chvíle, na kterou čekali hráči i fanoušci. … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz