18. 7. svátek má Drahomíra

Několik hasičských jednotek likviduje požár v nepřístupném terénu na Třemošné

AKTUALIZOVÁNO
13. srpna 2018   (16:10)
Několik hasičských jednotek likviduje požár v nepřístupném terénu na Třemošné

Požár hrabanky si vyžádal zásah profesionálních i dobrovolných hasičů


I přes mnohá varování, upozornění a zákazy došlo v těchto chvílích k lesnímu požáru poblíž známého vrcholu Třemošná ( 779 m.n.m.), nedaleko obce Orlov. Spojili jsme se s tiskovou mluvčí středočeských hasičů, kpt. Mgr. Vladimírou Kerekovou, která nám k události aktuálně sdělila: "K požáru hrabanky bylo povoláno několik hasičských jednotek. Celý zásah komplikuje skutečnost, že je oheň v silně nepřístupném terénu pro techniku. Pěším průzkumem bylo zjištěno, že hoří hrabanka o rozloze několika metrů čtverečních."  Na pomoc dorazila i speciální čtyřkolka Arctic Cat berounských hasičů, která by částečně měla řešit hašení na místě se svým vysokotlakým proudem. K zahoření došlo přímo na trase u modré turistické značky.

O dalším průběhu zásahu vás budeme informovat, událost nadále sledujeme. O příčinách vzniku požáru lze v tuto chvíli pouze spekulovat, ale s ohledem na skutečnost, že právě na tomto vrcholu se objevují zakázaná ohniště jako houby po dešti, je nejpravděpodobnější příčinou opět nějaký nezodpovědný návštěvník.

AKTUALIZOVÁNO:
16:22

Probíhá hašení, provádí ho v tuto chvíli čtyřkolka HZS Středočeského kraje ÚO Beroun s vysokotlakým proudem. Současná plocha hořící a doutnající hrabanky je zhruba o rozloze 25 metrů čtverečních. Voda do Arctic Catu je pravidelně doplňována v místě, kam se dostala technika hasičů. Kromě berounské jednotky jsou zde i profesionálové z HZS Středočeského kraje ÚO Příbram a dobrovolní hasiči z Březových Hor a Bohutína.

17:20
Požár zlikvidován, zásah následně ukončen. Požářiště bylo předáno pracovníkovi lesní správy, který bude vykonávat další dohled

O posledních požárech v Brdech a na Příbramsku jsme psali v článku: Kuřáci nebo opékání buřtíků?! Hasiči se včera potýkali se třemi požáry lesního porostu na Příbramsku

I přes mnohá varování, upozornění a zákazy …
Foto: Josef Cink jun.

Foto: Josef Cink jun.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info: tisková mluvčí HZS Středočeského kraje kpt. Mgr. Vladimíra Kereková
foto: jap + Josef Cink jun.

autor: mipDalší články

Galerie Františka Drtikola představuje práce Ivana Bukovského Galerie Františka Drtikola představuje práce Ivana Bukovského Výtvarník bydlí v Podlesí u Příbrami, v minulých dnech oslavil 70. narozeniny 17. července 2019   (18:52) Do Příbrami chceme i v příštím roce, říkají pořadatelé mezinárodního bruslařského kempu Do Příbrami chceme i v příštím roce, říkají pořadatelé mezinárodního bruslařského kempu Zimní stadion Příbram nezeje prázdnotou ani mimo zimní sezonu. 17. července 2019   (15:58) Nadýchal za volantem více než čtyři promile, před policisty se skrývá Nadýchal za volantem více než čtyři promile, před policisty se skrývá Neviděli jste muže na fotografii? Policisté by s ním potřebovali mluvit. 17. července 2019   (13:07) Měsíc uchvátil pozornost, jasná obloha umožnila vidět zatmění pouhým okem Měsíc uchvátil pozornost, jasná obloha umožnila vidět zatmění pouhým okem Došlo k zatmění přibližně 65,3 procenta Měsíce 17. července 2019   (11:49) Tragická nehoda motorkáře Tragická nehoda motorkáře Policisté vydali tiskovou zprávu k tragické nehodě, která se odehrála v pondělí 15. července u obce Drásov 17. července 2019   (09:21) Složky IZS se budou připravovat na výskyt vysoce nakažlivé nemoci Složky IZS se budou připravovat na výskyt vysoce nakažlivé nemoci Po úspěšném loňském nácviku krizové situace pro případ, kdy by došlo k blackoutu, se budou letos složky Integrovaného záchranného systému Středočeského kraje připravovat na možný výskyt vysoce nakažlivé nemoci. 17. července 2019   (08:14) Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko Dobříš testuje zařízení, které by umožnilo využívat vodu z lomu Jezírko Mobilní úpravnu vody si město zapůjčilo za 27 tisíc korun měsíčně. Výsledky prozatím nasvědčují tomu, že by tato technologie mohla být vyhovující. Konečný výstup bude znám na konci tohoto léta 17. července 2019   (06:15) Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně Tip na výlet: Škola rýžování zlata v Novém Kníně V rámci Mistrovství ČR a SR v rýžování zlata se budete moci tuto sobotu v Novém Kníně naučit sami zlato rýžovat 16. července 2019   (18:26) Oleje patří do sběrného dvora Oleje patří do sběrného dvora Co děláte s olejem po smažení či fritování? 16. července 2019   (15:13) Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Sedlčanskou kotlinou budou o víkendu burácet motory silných aut Uskuteční se zde 8. podnik Zóny střední Evropy v rallycrossu. V České trofeji historických automobilů budete moci fandit i zástupkyním něžného pohlaví 16. července 2019   (13:14)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz