28. 11. svátek má René
Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá

15. října 2021   (10:24)
Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají výslechy všech účastníků incidentu i svědků.


Policisté od čtvrtka šetří případ napadení dvou chlapců na základní škole v Sedlčanech. K incidentu mělo dojít mezi třemi chlapci – žáky školy. Podle prvotních zjištění měl 14letý chlapec napadnout během pobytu ve škole nožem své dva spolužáky. Zranění, která jim způsobil, byla povrchová a nevyžádala si lékařské ošetření. 

Po zveřejnění článku se na sociálních sítích rozpoutala bouřlivá diskuze, ve které někteří lidé obviňují školu, že neřeší údajnou šikanu. „Na ‚propojce‘ (ZŠ Propojení) chybí především důvěra. Děti se snaží s učiteli o šikaně mluvit, ale řešení končí tím, že je potrestané šikanované dítě. Důsledky jsou pro děti a potažmo i rodiče, nedozírné. Ve zkratce – vítejte v pekle,“ napsal jeden z diskutujících. „Spousta z nás má osobní zkušenost se šikanou našich dětí na této škole,“ uvedla další diskutující.
Po zveřejnění článku se na sociálních sítích …
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Redakce pribram.cz dnes oslovila ředitele školy Jaroslava Nádvorníka, zda by se vyjádřil k těmto komentářům. „Jestli berete informace na Facebooku jako věrohodné, tak se nemáme o čem bavit,“ odpověděl stroze na telefonický dotaz ředitel.
„Policisté v souvislosti s tímto incidentem velice úzce spolupracují s pedagogy, a rovněž i s vedením školy. Celé záležitosti věnují náležitou pozornost a jejich prioritou je důkladně prošetřit, proč, z jakých pohnutek a za jakých okolností vůbec k incidentu došlo,“ informovala pribram.cz policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Ředitel dnes uvedl, že mluvil se školní inspekcí i se společností, která poskytuje škole právní ochranu. „Podle vyjádření inspekce i policie jsme udělali vše, co jsme udělat museli a měli. Informovali jsme rodiče těch dětí, které do třídy kam všichni aktéři včerejší události chodí,“ uvedl Nádvorník s tím, že postižení nevnímají napadení jako útok.
„Včera probíhalo v souvislosti s napadením žáků ještě další šetření a jednání, a to kromě vedení školy i za účasti orgánu sociálně právní ochrany dětí a právními zástupci dotčeného chlapce. Výsledkem tohoto jednání je umístění chlapce do specializovaného zdravotnického zařízení, kde s ním budou pracovat příslušní odborníci,“ informovala dnes redakci policejní mluvčí Vlasta Suchánková.
Na dotaz, zda se chlapec vrátí zpět do této školy nedokázal Nádvorník momentálně odpovědět. „Je v péči odborníků a ti musejí říct, co se odehrává v rodině. I já bych chtěl mít ve věci jasno,“ uzavřel.
Podobný případ se stal letos v červnu na jedné z příbramských škol. Dvanáctiletý chlapec tam napadl nožem spolužáka a způsobil mu zranění. Dítě bylo po ošetření v nemocnici propuštěno do domácí péče.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou … Na Příbramsku hrozí do pondělního poledne náledí a zmrazky Na Příbramsku hrozí do pondělního poledne náledí a zmrazky Pozor by si měli dát především řidiči. Díky inovacím bude zvýšení ceny tepelné energie z Energo Příbram mírnější než u konkurence Díky inovacím bude zvýšení ceny tepelné energie z Energo Příbram mírnější než u konkurence K úpravě ceny dojde s účinností od 1. 1. 2022. V Příbrami rozsvítili vánoční strom, letos podruhé bez diváků V Příbrami rozsvítili vánoční strom, letos podruhé bez diváků Epidemie koronaviru opět překazila adventní akce. Letos bude dobře pozorovatelný meteorický roj Geminidy Letos bude dobře pozorovatelný meteorický roj Geminidy Geminidy patří k nejaktivnějším a nejpravidelnějším meteorickým rojům. Zajímavé jsou … Vánoční čas přichází. Zapalme svíci naděje Vánoční čas přichází. Zapalme svíci naděje Za pár hodin budeme zapalovat první svíci na našem věnci. Připomeňme si, čím je první … Našli bydlení i práci. Služba pro lidi bez domova hlásí úspěšný rok Našli bydlení i práci. Služba pro lidi bez domova hlásí úspěšný rok Pro rok 2022 plánuje Nízkoprahové denní centrum a Noclehárna v Příbrami rozšíření … Dárek v krabici od bot? K dalšímu ročníku charitativní akce se připojíte v Příbrami a Dobříši Dárek v krabici od bot? K dalšímu ročníku charitativní akce se připojíte v Příbrami a Dobříši Věnovat dárky dětem v tíživé sociální situaci je možné na sběrných místech až do 5. … První fáze změny parkování v Příbrami by se měla spustit na jaře První fáze změny parkování v Příbrami by se měla spustit na jaře Zajištění dopravního značení a parkovacích automatů vyjde na zhruba 10 milionů …
Bedna: Klienty zajímalo, zda koronavirus skutečně existuje Bedna: Klienty zajímalo, zda koronavirus skutečně existuje Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Bedna v Příbrami má za sebou náročný rok i …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz