30. 11. svátek má Ondřej
Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá

15. října 2021   (10:24)
Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají výslechy všech účastníků incidentu i svědků.


Policisté od čtvrtka šetří případ napadení dvou chlapců na základní škole v Sedlčanech. K incidentu mělo dojít mezi třemi chlapci – žáky školy. Podle prvotních zjištění měl 14letý chlapec napadnout během pobytu ve škole nožem své dva spolužáky. Zranění, která jim způsobil, byla povrchová a nevyžádala si lékařské ošetření. 

Po zveřejnění článku se na sociálních sítích rozpoutala bouřlivá diskuze, ve které někteří lidé obviňují školu, že neřeší údajnou šikanu. „Na ‚propojce‘ (ZŠ Propojení) chybí především důvěra. Děti se snaží s učiteli o šikaně mluvit, ale řešení končí tím, že je potrestané šikanované dítě. Důsledky jsou pro děti a potažmo i rodiče, nedozírné. Ve zkratce – vítejte v pekle,“ napsal jeden z diskutujících. „Spousta z nás má osobní zkušenost se šikanou našich dětí na této škole,“ uvedla další diskutující.
Po zveřejnění článku se na sociálních sítích …
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Redakce pribram.cz dnes oslovila ředitele školy Jaroslava Nádvorníka, zda by se vyjádřil k těmto komentářům. „Jestli berete informace na Facebooku jako věrohodné, tak se nemáme o čem bavit,“ odpověděl stroze na telefonický dotaz ředitel.
„Policisté v souvislosti s tímto incidentem velice úzce spolupracují s pedagogy, a rovněž i s vedením školy. Celé záležitosti věnují náležitou pozornost a jejich prioritou je důkladně prošetřit, proč, z jakých pohnutek a za jakých okolností vůbec k incidentu došlo,“ informovala pribram.cz policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Ředitel dnes uvedl, že mluvil se školní inspekcí i se společností, která poskytuje škole právní ochranu. „Podle vyjádření inspekce i policie jsme udělali vše, co jsme udělat museli a měli. Informovali jsme rodiče těch dětí, které do třídy kam všichni aktéři včerejší události chodí,“ uvedl Nádvorník s tím, že postižení nevnímají napadení jako útok.
„Včera probíhalo v souvislosti s napadením žáků ještě další šetření a jednání, a to kromě vedení školy i za účasti orgánu sociálně právní ochrany dětí a právními zástupci dotčeného chlapce. Výsledkem tohoto jednání je umístění chlapce do specializovaného zdravotnického zařízení, kde s ním budou pracovat příslušní odborníci,“ informovala dnes redakci policejní mluvčí Vlasta Suchánková.
Na dotaz, zda se chlapec vrátí zpět do této školy nedokázal Nádvorník momentálně odpovědět. „Je v péči odborníků a ti musejí říct, co se odehrává v rodině. I já bych chtěl mít ve věci jasno,“ uzavřel.
Podobný případ se stal letos v červnu na jedné z příbramských škol. Dvanáctiletý chlapec tam napadl nožem spolužáka a způsobil mu zranění. Dítě bylo po ošetření v nemocnici propuštěno do domácí péče.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz