30. 11. svátek má Ondřej
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky

14. října 2021   (16:53)
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.


Policisté dnes přijali oznámení o napadení dvou chlapců na základní škole v Sedlčanech. K incidentu mělo dojít mezi třemi chlapci – žáky školy. Podle prvotních zjištění měl 14letý chlapec napadnout během pobytu ve škole nožem své dva spolužáky.

Zranění, která jim způsobil, byla povrchová a nevyžádala si lékařské ošetření. „Policisté v souvislosti s tímto incidentem velice úzce spolupracují s pedagogy, a rovněž i s vedením školy. Celé záležitosti věnují náležitou pozornost a jejich prioritou je důkladně prošetřit, proč, z jakých pohnutek a za jakých okolností vůbec k incidentu došlo,“ informovala pribram.cz policejní mluvčí Vlasta Suchánková.
Policisté budou v rámci šetření hovořit jak s napadenými chlapci, tak s jejich spolužákem, který na ně měl zaútočit, ale i s dalšími, kteří byli svědky tohoto jednání. „S ohledem na nízký věk všech účastníků ale nemůžeme v tuto chvíli sdělovat bližší, či detailnější informace,“ doplnila Suchánková.
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
Na telefonický dotaz, jakým způsobem škola na útok zareaguje a jaká preventivní opatření se nyní zavedou, nedostala redakce pribram.cz odpověď. Ve velmi krátkém hovoru nám bylo sděleno, že ředitel je již mimo školu a podrobnosti uvede škola během zítřka.

Ani starosta Sedlčan Miroslav Hölzel neměl prozatím bližší informace, jak k incidentu došlo. „Jsem v kontaktu s ředitelem školy. Vše nyní šetří policie, počkáme si na jejich stanovisko a následně budu informovat, jak se k této události město postaví,“ řekl pribram.cz Hölzel.
Ani starosta Sedlčan Miroslav Hölzel neměl …
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

K podobnému incidentu došlo na začátku června v základní škole v Jiráskových sadech v Příbrami. Dvanáctiletý chlapec zde pobodal svého spolužáka. Jak se později ukázalo, měl vypracovaný seznam lidí, kterým chce ublížit. Útočníka odvezla policie a od té doby se do školy nevrátil.
„Chlapec je nadále v ústavním zařízení, takže v žádném případě nedojde k tomu, aby nastoupil zpět do původní, nebo do jiné místní základní školy,“ ubezpečil přesně před měsícem veřejnost starosta města Jan Konvalinka, který o případu informoval během jednání zastupitelstva.
Podle jeho informací je sice stále evidován jako žák výše zmíněné příbramské školy, ale jeho matka již podniká kroky ke změně bydliště. Během několika týdnů by měl také soud rozhodnout o nařízení další ústavní péče.
 
V návaznosti na tuto událost bylo přijato mnoho opatření na omezení dalších rizik, například proškolení pedagogických sborů na prevenci a rozpoznávání varovných signálů u dětí, nebo spolupráce s Ministerstvem vnitra ČR a asociací Bezpečná škola.
 
K útoku došlo 9. června tohoto roku před začátkem školní výuky. Útočník měl své oběti zasadit celkem sedm bodnořezných ran, z nichž jedna mířila pod oko, další do končetin. Poté z psychiatrické léčebny zaslal jednomu ze svých spolužáků blíže nespecifikovanou smsku. Podle informací pribram.cz pochází útočník z rozvedené rodiny a má dlouhodobé problémy s chováním.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz