16. 10. svátek má Havel
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky

14. října 2021   (16:53)
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.


Policisté dnes přijali oznámení o napadení dvou chlapců na základní škole v Sedlčanech. K incidentu mělo dojít mezi třemi chlapci – žáky školy. Podle prvotních zjištění měl 14letý chlapec napadnout během pobytu ve škole nožem své dva spolužáky.

Zranění, která jim způsobil, byla povrchová a nevyžádala si lékařské ošetření. „Policisté v souvislosti s tímto incidentem velice úzce spolupracují s pedagogy, a rovněž i s vedením školy. Celé záležitosti věnují náležitou pozornost a jejich prioritou je důkladně prošetřit, proč, z jakých pohnutek a za jakých okolností vůbec k incidentu došlo,“ informovala pribram.cz policejní mluvčí Vlasta Suchánková.
Policisté budou v rámci šetření hovořit jak s napadenými chlapci, tak s jejich spolužákem, který na ně měl zaútočit, ale i s dalšími, kteří byli svědky tohoto jednání. „S ohledem na nízký věk všech účastníků ale nemůžeme v tuto chvíli sdělovat bližší, či detailnější informace,“ doplnila Suchánková.
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
Na telefonický dotaz, jakým způsobem škola na útok zareaguje a jaká preventivní opatření se nyní zavedou, nedostala redakce pribram.cz odpověď. Ve velmi krátkém hovoru nám bylo sděleno, že ředitel je již mimo školu a podrobnosti uvede škola během zítřka.

Ani starosta Sedlčan Miroslav Hölzel neměl prozatím bližší informace, jak k incidentu došlo. „Jsem v kontaktu s ředitelem školy. Vše nyní šetří policie, počkáme si na jejich stanovisko a následně budu informovat, jak se k této události město postaví,“ řekl pribram.cz Hölzel.
Ani starosta Sedlčan Miroslav Hölzel neměl …
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

K podobnému incidentu došlo na začátku června v základní škole v Jiráskových sadech v Příbrami. Dvanáctiletý chlapec zde pobodal svého spolužáka. Jak se později ukázalo, měl vypracovaný seznam lidí, kterým chce ublížit. Útočníka odvezla policie a od té doby se do školy nevrátil.
„Chlapec je nadále v ústavním zařízení, takže v žádném případě nedojde k tomu, aby nastoupil zpět do původní, nebo do jiné místní základní školy,“ ubezpečil přesně před měsícem veřejnost starosta města Jan Konvalinka, který o případu informoval během jednání zastupitelstva.
Podle jeho informací je sice stále evidován jako žák výše zmíněné příbramské školy, ale jeho matka již podniká kroky ke změně bydliště. Během několika týdnů by měl také soud rozhodnout o nařízení další ústavní péče.
 
V návaznosti na tuto událost bylo přijato mnoho opatření na omezení dalších rizik, například proškolení pedagogických sborů na prevenci a rozpoznávání varovných signálů u dětí, nebo spolupráce s Ministerstvem vnitra ČR a asociací Bezpečná škola.
 
K útoku došlo 9. června tohoto roku před začátkem školní výuky. Útočník měl své oběti zasadit celkem sedm bodnořezných ran, z nichž jedna mířila pod oko, další do končetin. Poté z psychiatrické léčebny zaslal jednomu ze svých spolužáků blíže nespecifikovanou smsku. Podle informací pribram.cz pochází útočník z rozvedené rodiny a má dlouhodobé problémy s chováním.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř … Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je … Chléb a rohlíky zdraží. Náklady na výrobu pečiva skokově vyletěly Chléb a rohlíky zdraží. Náklady na výrobu pečiva skokově vyletěly Cena mouky od jara meziročně vzrostla o čtvrtinu, olej je dražší o 65 procent, cena …
Švenda: Developerský projekt na lukrativním pozemku je spletencem lidí napojených přímo na radnici Švenda: Developerský projekt na lukrativním pozemku je spletencem lidí napojených přímo na radnici Zastupitel Václav Švenda reaguje na článek radního Jiřího Holého, který odmítá …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz