16. 1. svátek má Ctirad




Na start závodů na Příbramsku se postaví vytrvalci i běžci s kočárky

13. května 2022   (18:27)
Na start závodů na Příbramsku se postaví vytrvalci i běžci s kočárky
foto: VDN Promo / se souhlasem

V Dobříši se v sobotu 14. května uskuteční Energon běh pro dospělé i děti. Brdskou 25 a další, kratší tratě absolvují běžci v neděli 22. května z fotbalového hřiště v Bohutíně.


O následujících volných dnech si běžci opět dají do těla. Již tuto sobotu 14. května startuje běh v areálu firmy Energon Dobříš, v neděli 22. května se v Bohutíně koná další ročník Brdské 25. Oba závody přivítají i dětské sportovce.

Registrace na Energon běh začíná v 9.00 a končí vždy 20 minut před jednotlivými závody. Jako první otestují zdatnost na 280metrové trati kolem budovy Energon dívky narozené v letech 2015–2016. Na startovní pásku se postaví v 9.30, stejně staří chlapci je pak budou následovat v 9.35. Do dětských závodů se mohou přihlásit i mladší borci. Děti narozené v roce 2017 a mladší čeká před jedenáctou hodinou šedesátimetrová rovinka. Během dopoledne odběhnou všechny děti do 13 let.
V poledne odstartují spolu se závodníky na hlavní trati také další účastníci. S dospělými si jeden okruh v délce 2500 metrů zaběhnou ročníky 2007–2008 a kategorie dorostenek. Dva okruhy zvládnou juniorské kategorie a účastníci fitness běhu. Trasa hlavního závodu pro jednotlivce a štafety je pak desetikilometrová.
Organizátoři myslí rovněž na fandící publikum. Pro děti je připraveno malování na obličej, na místě si dáte svačinu či větší rychlé občerstvení, nealko nápoje nebo kávu. Vyhlášení hlavního závodu je plánováno po doběhnutí posledního běžce.

Příští neděli 22. května se vytrvalci sejdou na fotbalovém hřišti v Bohutíně u Příbrami. Kromě závodu o délce 25 kilometrů, který vede centrálními Brdy až na vrchol Tok, se může sportovní veřejnost připojit k dalším závodům. Individuální běžci, sportující rodiče s kočárky a vyznavači nordic walking se vydají na kratší, dvanáctikilometrovou trať. Dětské závody pro ročníky 2005 až 2015 mají vytyčeny délky od 300 metrů do tří kilometrů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Tipy na víkend: Myslivecké plesy a pestrý hudební program Tipy na víkend: Myslivecké plesy a pestrý hudební program O víkendu si budete moci zavzpomínat na Hanu Hegerovou, poslechnout si blues-rockové … Kdy s dětmi k zápisu? Příbramské školy otevírají termíny už od ledna Kdy s dětmi k zápisu? Příbramské školy otevírají termíny už od ledna Zápisy do prvních tříd proběhnou letos v Příbrami dříve než obvykle — od 16. ledna do … Kruh se uzavírá: v Drakovně bude znovu kavárna. Prostory si pronajal provozovatel dvou příbramských restaurací Kruh se uzavírá: v Drakovně bude znovu kavárna. Prostory si pronajal provozovatel dvou příbramských restaurací Po více než sto letech se do přízemí Drakovny vrací kavárna. V místech, kde na počátku … Nepřehlédněte Tři týdny strachu, naděje a vyčerpání. Příběh fenky Týny spojil desítky lidí Tři týdny strachu, naděje a vyčerpání. Příběh fenky Týny spojil desítky lidí Začalo to nenápadně. Dvě feny utekly ze zahrady rodinného domu. Jedna se brzy našla. … Kraj pokračuje v projektu „Obědy do škol“ Kraj pokračuje v projektu „Obědy do škol“ Radní kraje odsouhlasili poskytnutí financí na zajištění školního stravování pro děti … Příbram se chystá na událost roku 2026. Do města míří 30. Setkání hornických měst a obcí i Evropský den horníků a hutníků Příbram se chystá na událost roku 2026. Do města míří 30. Setkání hornických měst a obcí i Evropský den horníků a hutníků Příbram se v červnu stane centrem evropského hornictví. Od 12. do 14. června bude … Kultura Nehod ve Středočeském kraji ubylo. Na Příbramsku při nich ale v roce 2025 zemřelo pět lidí Nehod ve Středočeském kraji ubylo. Na Příbramsku při nich ale v roce 2025 zemřelo pět lidí Dopravní policisté ve Středočeském kraji řešili v roce 2025 celkem 13 857 dopravních … Večery s Golemem nabídnou setkání s Tomášem Töpferem i šansony Renaty Drössler Večery s Golemem nabídnou setkání s Tomášem Töpferem i šansony Renaty Drössler Oblíbený kulturní cyklus Večery s Golemem zve diváky na další výjimečný večer, který … Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti Příbram se o adventu rozsvítila desítkami světelných vánočních dekorací. Od náměstí … ANKETA
Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník Ve středu 14. ledna odpoledne přistál na náměstí T. G. Masaryka vrtulník. Záchranáři …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz