23. 10. svátek má Teodor

Na start olympijského triatlonu se postaví neuvěřitelných 420 závodníků

8. června 2019   (08:11)
Na start olympijského triatlonu se postaví neuvěřitelných 420 závodníků

Příbram zažije nabitý triatlonový víkend.


Triatlonový víkend v Příbrami bude patřit všem elitním závodníkům, hobby triatlonistům, mládeži i klubům. Program je totiž mimořádně nabitý!

Dnes se budou konat individuální závody. Už dopoledne se budou na tratě vydávat mládežnické kategorie, mezi kterými se uskuteční také Závody olympijských nadějí. „Do těchto závodů se zapojují závodníci z Polska, Maďarska, Slovenska a Česka. Přihlášeno je přibližně 70 zahraničních účastníků,“ říká ředitel závodu Radek Eliáš, který se může těšit také na účastnický rekord. „Vypadá to, že se na start postaví asi 420 účastníků, což je úžasné číslo!“

Program pak vyvrcholí závody Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu a mistrovstvím republiky v absolutním pořadí, ale také ve věkových kategoriích. Na účastníky těchto závodů čekají distance – 1500 metrů plavání ve Velkém rybníku, 40 km cyklistiky s trasou vedoucí k Milínu a 10 kilometrů po břehu Nového rybníka. Zajímavostí je, že na základě individuálních závodů budou vyhlášeny i české tituly v kategorii týmů.

Na startovní listině figurují i jména českých reprezentantů. O třetí pohárové vítězství v této sezoně se pokusí Jan Volár, jehož sérii se budou snažit překazit například Filip Václavík, Lukáš Kočař, nebo třeba Radim Grebík. V kategorii žen se k největším favoritkám budou řadit Iveta Fairaislová, pro kterou to bude letošní první pohárový start, Lenka Švecová či Šárka Půstová.

V neděli pak bude program pokračovat mimořádně atraktivním závodem tříčlenných štafet – nejprve půjdou na start společně mladší a starší žáci. Po nich se uskuteční závod smíšených štafet dorostenců, juniorů a dospělých kategorií. Každý z členů této štafety absolvuje distance 250 metrů plavání – 6 km cyklistika – 2 km běh.

O víkendovém závodu triatlonistů jsme psali v článku: Příbram zažije velký triatlonový víkend

V souvislosti s pořádanou akcí nás čekají dopravní komplikace, více v článku: Další dopravní omezení na tuto sobotu

Triatlonový víkend v Příbrami bude patřit všem …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Michal Včeliš

autor: topDalší články

Pavouk z Mosambiku měl být na prodejně, nikoliv ve skladu. Zachoval se obchodní dům správně? Pavouk z Mosambiku měl být na prodejně, nikoliv ve skladu. Zachoval se obchodní dům správně? Zástupci obchodního domu Tesco odmítají odpovídat na dotazy redakce. 23. října 2019   (19:13) Přeplněné schránky reklamními letáky. Jak se bránit? Přeplněné schránky reklamními letáky. Jak se bránit? Ne vždy je respektován požadavek, že o propagační letáky nemáte zájem 23. října 2019   (17:00) Řidič (83) se řítil dálnicí v protisměru. Způsobil dopravní nehodu Řidič (83) se řítil dálnicí v protisměru. Způsobil dopravní nehodu Policisté museli na několik minut dálnici uzavřít 23. října 2019   (13:16) Děti ve starostenském křesle Děti ve starostenském křesle V minulém týdnu příbramskou radnici navštívily děti ze 4.A Základní školy v ulici 28. října, které se zajímaly o chod úřadu a řízení města. 23. října 2019   (11:46) Dostavba Junior klubu začne letos. Práce dokončí Staler za více než pět a půl milionu korun Dostavba Junior klubu začne letos. Práce dokončí Staler za více než pět a půl milionu korun Do posledního výběrového řízení na dokončení rekonstrukce Junior klubu se přihlásily dvě firmy. 23. října 2019   (08:56) Mlhová světla jako parťák na cesty, ale i horor pro řidiče Mlhová světla jako parťák na cesty, ale i horor pro řidiče Jak je to s využíváním mlhových světel a kdy je rozhodně vypínat? 23. října 2019   (08:19) Kočky toulající se v ulicích Příbrami není kam umístit Kočky toulající se v ulicích Příbrami není kam umístit Ke zřízení útulku pro kočky chybí městu vhodný objekt 23. října 2019   (06:15) Sedlčansko dostane cyklostezku za 90 milionů korun Sedlčansko dostane cyklostezku za 90 milionů korun Krčínova cyklostezka je letos vůbec nejdražším podpořeným projektem 22. října 2019   (18:29) Běh pro republiku si připomenul politické vězně Běh pro republiku si připomenul politické vězně Běh pro republiku se uskutečnil 20.10.2019 v okolí Památníku Vojna u Příbrami, v rámci oslav 30 let svobody. Přilákal běžce nejen z Příbramska, ale i Ostravy, Prahy nebo až z Itálie. 22. října 2019   (16:22) Středočeský kraj dá nemocnicím 82 milionů na zaměstnance a opravy Středočeský kraj dá nemocnicím 82 milionů na zaměstnance a opravy Příbramská nemocnice získá 17,1 milionu korun 22. října 2019   (13:35)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz