25. 8. svátek má Radim

Na start olympijského triatlonu se postaví neuvěřitelných 420 závodníků

8. června 2019   (08:11)
Na start olympijského triatlonu se postaví neuvěřitelných 420 závodníků

Příbram zažije nabitý triatlonový víkend.


Triatlonový víkend v Příbrami bude patřit všem elitním závodníkům, hobby triatlonistům, mládeži i klubům. Program je totiž mimořádně nabitý!

Dnes se budou konat individuální závody. Už dopoledne se budou na tratě vydávat mládežnické kategorie, mezi kterými se uskuteční také Závody olympijských nadějí. „Do těchto závodů se zapojují závodníci z Polska, Maďarska, Slovenska a Česka. Přihlášeno je přibližně 70 zahraničních účastníků,“ říká ředitel závodu Radek Eliáš, který se může těšit také na účastnický rekord. „Vypadá to, že se na start postaví asi 420 účastníků, což je úžasné číslo!“

Program pak vyvrcholí závody Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu a mistrovstvím republiky v absolutním pořadí, ale také ve věkových kategoriích. Na účastníky těchto závodů čekají distance – 1500 metrů plavání ve Velkém rybníku, 40 km cyklistiky s trasou vedoucí k Milínu a 10 kilometrů po břehu Nového rybníka. Zajímavostí je, že na základě individuálních závodů budou vyhlášeny i české tituly v kategorii týmů.

Na startovní listině figurují i jména českých reprezentantů. O třetí pohárové vítězství v této sezoně se pokusí Jan Volár, jehož sérii se budou snažit překazit například Filip Václavík, Lukáš Kočař, nebo třeba Radim Grebík. V kategorii žen se k největším favoritkám budou řadit Iveta Fairaislová, pro kterou to bude letošní první pohárový start, Lenka Švecová či Šárka Půstová.

V neděli pak bude program pokračovat mimořádně atraktivním závodem tříčlenných štafet – nejprve půjdou na start společně mladší a starší žáci. Po nich se uskuteční závod smíšených štafet dorostenců, juniorů a dospělých kategorií. Každý z členů této štafety absolvuje distance 250 metrů plavání – 6 km cyklistika – 2 km běh.

O víkendovém závodu triatlonistů jsme psali v článku: Příbram zažije velký triatlonový víkend

V souvislosti s pořádanou akcí nás čekají dopravní komplikace, více v článku: Další dopravní omezení na tuto sobotu

Triatlonový víkend v Příbrami bude patřit všem …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Michal Včeliš

autor: topDalší články

Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Zaměstnanci energetické společnosti pracují na odstranění závady 24. srpna 2019   (19:29) Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Koncert se uskuteční v Hornickém muzeu v Příbrami. 24. srpna 2019   (15:18) V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více 24. srpna 2019   (12:10) Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz