25. 8. svátek má Radim

Příbram zažije velký triatlonový víkend

5. června 2019   (14:29)
Příbram zažije velký triatlonový víkend

Na dospělé účastníky čeká trať olympijského triatlonu


Areál Nového rybníka je připraven na víkendový nápor sportovců.
Už počtvrté se tu uskuteční podnik Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu (TRIATLON CZECHTRISERIES). Závodit se ale bude i o další cenné trofeje. V sobotních individuálních závodech půjde o české tituly v Age Groups v kategoriích dorostu a juniorů, starší žactvo pak poměří své síly v Závodě Olympijských nadějí.

Uzávěrka přihlášek na letošní ročník příbramského triatlonu sice ještě neskončila, už teď je ale jisté, že účast bude rekordní. „Na sobotu je přihlášeno 300 tuzemských a 100 zahraničních triatlonistů,“ potvrdil nám  Radek Eliáš, trenér dorostenecké a juniorské reprezentace a zároveň ředitel příbramského závodu.

Na dospělé účastníky čeká trať olympijského triatlonu.
Dospělé čeká 1,5 km plavání, 40 km kolo a 10 km běhu. Junioři a dorost změří své síly na polovičních distancích a na žactvo čeká výzva v podobě tratí od 0,1 – 2 – 1 km.

Plavání proběhne v areálu Nového rybníka v Příbrami, kolo pojedou děti na uzavřeném úseku ulice Milínská, desetikilometrový silniční okruh pro dospělé závodníky bude uzavřen na trase Příbram- Milín, otočka bude na Slivici. Běhat se bude na asfaltových a písčitých cestách v areálu rybníka. 

Jako první na svou trať vyrazí žáci a žákyně 8 – 9 let.
Žáci a žákyně 8 - 9 let startují v devět hodin ráno. Dospělí 20 – 39 let (muži a ženy)  v 15:00 hodin. Vyhlášení žákovských kategorií proběhne ve 12 hodin, dospělí budou vyhlášeni v 19 hodin.

Zatímco v sobotu se uskuteční individuální závody, v neděli vyjedou na trať štafety.
Štafety se v Tokiu 2020 stanou součástí programu olympijských her. Zatímco v Japonsku se bude závodit ve čtyřčlenném složení, v Příbrami se bude startovat v tříčlenných týmech, a to v pořadí muž – žena – muž. Každý z nich absolvuje 250 metrů plavání, 6 km cyklistiky a 2 km běhu. I letos byly vypsány pouze dvě kategorie. První tvoří žactvo (mladší a starší dohromady), druhá je složena z dorostu a starších triatlonistů.
 
Uzávěrka přihlášek končí dnes.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mir foto Příbramský triatlonDalší články

Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Zaměstnanci energetické společnosti pracují na odstranění závady 24. srpna 2019   (19:29) Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Koncert se uskuteční v Hornickém muzeu v Příbrami. 24. srpna 2019   (15:18) V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více 24. srpna 2019   (12:10) Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz