23. 10. svátek má Teodor

Příbram zažije velký triatlonový víkend

5. června 2019   (14:29)
Příbram zažije velký triatlonový víkend

Na dospělé účastníky čeká trať olympijského triatlonu


Areál Nového rybníka je připraven na víkendový nápor sportovců.
Už počtvrté se tu uskuteční podnik Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu (TRIATLON CZECHTRISERIES). Závodit se ale bude i o další cenné trofeje. V sobotních individuálních závodech půjde o české tituly v Age Groups v kategoriích dorostu a juniorů, starší žactvo pak poměří své síly v Závodě Olympijských nadějí.

Uzávěrka přihlášek na letošní ročník příbramského triatlonu sice ještě neskončila, už teď je ale jisté, že účast bude rekordní. „Na sobotu je přihlášeno 300 tuzemských a 100 zahraničních triatlonistů,“ potvrdil nám  Radek Eliáš, trenér dorostenecké a juniorské reprezentace a zároveň ředitel příbramského závodu.

Na dospělé účastníky čeká trať olympijského triatlonu.
Dospělé čeká 1,5 km plavání, 40 km kolo a 10 km běhu. Junioři a dorost změří své síly na polovičních distancích a na žactvo čeká výzva v podobě tratí od 0,1 – 2 – 1 km.

Plavání proběhne v areálu Nového rybníka v Příbrami, kolo pojedou děti na uzavřeném úseku ulice Milínská, desetikilometrový silniční okruh pro dospělé závodníky bude uzavřen na trase Příbram- Milín, otočka bude na Slivici. Běhat se bude na asfaltových a písčitých cestách v areálu rybníka. 

Jako první na svou trať vyrazí žáci a žákyně 8 – 9 let.
Žáci a žákyně 8 - 9 let startují v devět hodin ráno. Dospělí 20 – 39 let (muži a ženy)  v 15:00 hodin. Vyhlášení žákovských kategorií proběhne ve 12 hodin, dospělí budou vyhlášeni v 19 hodin.

Zatímco v sobotu se uskuteční individuální závody, v neděli vyjedou na trať štafety.
Štafety se v Tokiu 2020 stanou součástí programu olympijských her. Zatímco v Japonsku se bude závodit ve čtyřčlenném složení, v Příbrami se bude startovat v tříčlenných týmech, a to v pořadí muž – žena – muž. Každý z nich absolvuje 250 metrů plavání, 6 km cyklistiky a 2 km běhu. I letos byly vypsány pouze dvě kategorie. První tvoří žactvo (mladší a starší dohromady), druhá je složena z dorostu a starších triatlonistů.
 
Uzávěrka přihlášek končí dnes.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mir foto Příbramský triatlonDalší články

Pavouk z Mosambiku měl být na prodejně, nikoliv ve skladu. Zachoval se obchodní dům správně? Pavouk z Mosambiku měl být na prodejně, nikoliv ve skladu. Zachoval se obchodní dům správně? Zástupci obchodního domu Tesco odmítají odpovídat na dotazy redakce. 23. října 2019   (19:13) Přeplněné schránky reklamními letáky. Jak se bránit? Přeplněné schránky reklamními letáky. Jak se bránit? Ne vždy je respektován požadavek, že o propagační letáky nemáte zájem 23. října 2019   (17:00) Řidič (83) se řítil dálnicí v protisměru. Způsobil dopravní nehodu Řidič (83) se řítil dálnicí v protisměru. Způsobil dopravní nehodu Policisté museli na několik minut dálnici uzavřít 23. října 2019   (13:16) Děti ve starostenském křesle Děti ve starostenském křesle V minulém týdnu příbramskou radnici navštívily děti ze 4.A Základní školy v ulici 28. října, které se zajímaly o chod úřadu a řízení města. 23. října 2019   (11:46) Dostavba Junior klubu začne letos. Práce dokončí Staler za více než pět a půl milionu korun Dostavba Junior klubu začne letos. Práce dokončí Staler za více než pět a půl milionu korun Do posledního výběrového řízení na dokončení rekonstrukce Junior klubu se přihlásily dvě firmy. 23. října 2019   (08:56) Mlhová světla jako parťák na cesty, ale i horor pro řidiče Mlhová světla jako parťák na cesty, ale i horor pro řidiče Jak je to s využíváním mlhových světel a kdy je rozhodně vypínat? 23. října 2019   (08:19) Kočky toulající se v ulicích Příbrami není kam umístit Kočky toulající se v ulicích Příbrami není kam umístit Ke zřízení útulku pro kočky chybí městu vhodný objekt 23. října 2019   (06:15) Sedlčansko dostane cyklostezku za 90 milionů korun Sedlčansko dostane cyklostezku za 90 milionů korun Krčínova cyklostezka je letos vůbec nejdražším podpořeným projektem 22. října 2019   (18:29) Běh pro republiku si připomenul politické vězně Běh pro republiku si připomenul politické vězně Běh pro republiku se uskutečnil 20.10.2019 v okolí Památníku Vojna u Příbrami, v rámci oslav 30 let svobody. Přilákal běžce nejen z Příbramska, ale i Ostravy, Prahy nebo až z Itálie. 22. října 2019   (16:22) Středočeský kraj dá nemocnicím 82 milionů na zaměstnance a opravy Středočeský kraj dá nemocnicím 82 milionů na zaměstnance a opravy Příbramská nemocnice získá 17,1 milionu korun 22. října 2019   (13:35)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz