4. 12. svátek má Barbora
Na příbramskou scénu vstupuje nové hnutí Šance pro Příbram

24. června 2014   (13:42)
Na příbramskou scénu vstupuje nové hnutí Šance pro Příbram
foto: pribram.cz

Nový subjekt chce komunikovat s lidmi i přímo v ulicích města.Tři měsíce před komunálními volbami vstupuje na příbramskou scénu nová občanská iniciativa s názvem Šance pro Příbram. Jejími zakladateli jsou středoškolský učitel Vladimír Král, vedoucí čerpací stanice František Caithaml a revizní technik Radek Karnoš. Jejich hlavním cílem je sjednocení obyvatel Příbrami, kteří nejsou spokojeni s atmosférou ve městě.

„Budeme veřejnosti průběžně předkládat důkazy o tom, jak se v Příbrami zbytečně plýtvá s penězi, rozvíjí se klientelismus a prostředí pro korupci. Příbram se nerozvíjí tak, jak si její obyvatelé zaslouží. Budeme ale zároveň i zveřejňovat návrhy, jak život ve městě a jeho fungování změnit. Nechceme pouze kritizovat,“ vysvětluje Vladimír Král, který je zároveň mluvčím občanské iniciativy.

Trojice zakládajících členů o kandidatuře v podzimních volbách zatím neuvažuje. A to i z důvodu, že kandidátka musí obsahovat pětadvacet lidí. „Chceme být především apelem pro ty, kteří se už rozhodli, že kandidovat budou,“ dodává Vladimír Král.

Šance pro Příbram chce s lidmi komunikovat pomocí moderních komunikačních prostředků jako je internet a sociální sítě, ale i v ulicích prostřednictvím happeningů, výstav a podobně.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: MJ

Další články

Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči V posledních třech dnech přibývalo zhruba po 20 pacientech s covidem denně Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Další protiepidemická doporučení se chystají k vánočním svátkům. V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník Po pachateli policie pátrá, ujížděl směrem k hlavnímu městu. Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Počet pacientů s koronavirem během tohoto týdne poklesl. Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Žena utrpěla vážné poranění hlavy. S napojením na umělou plicní ventilaci byla letecky … Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Poslední jednání zastupitelstva v letošním roce proběhne v pondělí 6. prosince. Na … Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. V kostele sv. Vojtěcha bude vystupovat Vepřekův smíšený sbor a zapálena bude také … Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým V Příbrami v noci na čtvrtek hořela garáž, uvnitř našli hasiči mrtvého muže. Speciálně … Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci „Z domova odešlo na konci školního roku pět dospělých dětí, které ukončily střední …
Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz