26. 10. svátek má Erik
Na horách bude bezpečno, říká AHS o nadcházející sezóně

22. října 2020   (08:46)
Na horách bude bezpečno, říká AHS o nadcházející sezóně
foto: pribram.cz

Asociace horských středisek se plně připravuje na zimní sezónu. Léto bylo návštěvností podprůměrné, a tak provozovatelé doufají, že si k nim lidé najdou cestu v zimě.


Zimní sezóna 2020-2021 bude jiná, než jsme zvyklí. Lidé jsou v nejistotě, počet nakažených neklesá a opatření nabývají na síle. Pohyb ve venkovním prostředí a v přírodě je ale věc, která zdraví podporuje. AHS ČR doufá, že si lidé na hory najdou cestu a nečerpají tak do svých žil novou sílu.

Lyžařský areál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku chystá zahájení lyžařské sezóny na neděli 15. listopadu. Na sezónu se připravují i další lyžařské areály ve středních Čechách, celkem jsou zde čtyři. Kromě Monínce jde o Šibeniční vrch u Mnichovic nedaleko Prahy, Kvasejovice na Příbramsku a Chotouň u Prahy.
Letní sezóna od května do října byla na horách poznamenána velkými výkyvy návštěvnosti. Nejhorší situace byla v březnu a říjnu. Naopak červenec a srpen zaznamenal nadprůměrnou návštěvnost. Například hotel na Monínci byl po většinu letních dní plně obsazený. Celkový nárůst počtu turistů v horských střediscích byl až o 15% vyšší, než je průměr. Avšak z hlediska shrnutí výsledků celé sezóny, je nutné říct, že úspěšná nebyla, naopak byla pod hranicí dlouhodobého průměru.
Investice do rozvoje středisek jsou za posledních 5 let vysoké. Kvůli současné situaci však střediska některé investice pozastavila, konkrétně se jedná o částku 350 milionů. K rozvoji, novému vybavení a modernizaci bylo v tomto roce použito 750 milionů korun.

AHS ČR pro letošek připravila několik změn a vylepšení. Mezi ně patří například tři nové lanové dráhy, výstavba nových sjezdových tratí (jejich propojování a úpravy), nové stroje na úpravu sjezdovek a rozsáhlá modernizace zasněžování.
„Na horách bude bezpečno,“ říká AHS. Pohyb na čerstvém vzduchu prospívá jak duševnímu, tak fyzickému zdraví. V České republice máme málo kabinových lanovek, což je vzhledem k epidemii i značná výhoda. Budou dodržována přísná hygienická opatření. Všichni návštěvníci budou muset mít zakrytá ústa a budou dodržovat dostatečné rozestupy. Horská střediska pak zařídí, aby byla všechna zařízení řádně dezinfikována a v kabinách byla po celou dobu otevřená okna. Navíc se bude podporovat online provoz.
Lyžařské školy a půjčovny budou i nadále fungovat. Jen s rozdílem zmenšení výukových skupin a vyšší ochranou půjčoven hygienickými prostředky (ionizace prostor, dezinfekce).
V současné době došlo na vlecích ke sjednocení sazeb DPH. Ceny skipasů se v podstatě nezmění, maximální nárůst bude o několik korun. Pro zákazníky dochází k rozšíření online služeb, věrnostních programů a dalších. Zákazník tak na některých sjezdovkách nebude muset vůbec ke kase, zajistí si vše online.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jana Fedorová

Další články

Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora. Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Již v úterý 26. října mohou lidé od 17 hodin přijít diskutovat s představiteli …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz