vývoj COVID-19
30. 11. 2020
Bezděkov 1
Bohostice 5
Bohutín 7
Borotice 1
Bratkovice 2
Březnice 24
Bukovany 2
Čenkov 3
Cetyně 4
Chotilsko 1
Chrást 1
Chraštice 1
Čím 1
Daleké Dušníky 2
Dobříš 54
Dolní Hbity 5
Drahlín 3
Drásov 2
Drevníky 1
Drhovy 1
Dubenec 2
Dublovice 7
Dubno 2
Háje 2
Hluboš 3
Hvožďany 3
Jablonná 1
Jesenice 2
Jince 6
Kamýk n. V. 8
Klučenice 3
Kňovice 1
Korkyně 1
Kosova H. 7
Krásná H. 4
Láz 5
Lazsko 2
Lešetice 1
Lhota u Pb 6
M. Hraštice 9
Milín 20
Mokrovraty 1
Nalžovice 8
Nechvalice 4
Nečín 6
Nedrahovice 3
Nepomuk 2
Nová Ves p. P. 19
Nové Dvory 1
Nový Knín 9
Obecnice 9
Obořiště 5
Ohrazenice 1
Pečice 4
Petrovice 3
Pičín 1
Počepice 11
Podlesí 5
Příbram 205
Příčovy 5
Prosen. L. 3
Prosenická Lhota 3
Rosovice 2
Rožmitál p. T. 52
Rybníky 6
Sedlčany 75
Sedlec-Prč. 26
Sedlice 3
Smolotely 1
Solenice 3
Stará Huť 9
Starosedlský H. 1
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Svatý Jan 7
Tochovice 6
Tušovice 3
Velká Lečice 3
Věšín 7
Višňová 3
Voznice 3
Vrančice 5
Vranovice 2
Vševily 2
Vys. Chlumec 8
Vysoká u Příbramě 2
Zduchovice 3
Na horách bude bezpečno, říká AHS o nadcházející sezóně

22. října 2020   (08:46)
Na horách bude bezpečno, říká AHS o nadcházející sezóně

Asociace horských středisek se plně připravuje na zimní sezónu. Léto bylo návštěvností podprůměrné, a tak provozovatelé doufají, že si k nim lidé najdou cestu v zimě.


Zimní sezóna 2020-2021 bude jiná, než jsme zvyklí. Lidé jsou v nejistotě, počet nakažených neklesá a opatření nabývají na síle. Pohyb ve venkovním prostředí a v přírodě je ale věc, která zdraví podporuje. AHS ČR doufá, že si lidé na hory najdou cestu a nečerpají tak do svých žil novou sílu.

Lyžařský areál Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku chystá zahájení lyžařské sezóny na neděli 15. listopadu. Na sezónu se připravují i další lyžařské areály ve středních Čechách, celkem jsou zde čtyři. Kromě Monínce jde o Šibeniční vrch u Mnichovic nedaleko Prahy, Kvasejovice na Příbramsku a Chotouň u Prahy.
Letní sezóna od května do října byla na horách poznamenána velkými výkyvy návštěvnosti. Nejhorší situace byla v březnu a říjnu. Naopak červenec a srpen zaznamenal nadprůměrnou návštěvnost. Například hotel na Monínci byl po většinu letních dní plně obsazený. Celkový nárůst počtu turistů v horských střediscích byl až o 15% vyšší, než je průměr. Avšak z hlediska shrnutí výsledků celé sezóny, je nutné říct, že úspěšná nebyla, naopak byla pod hranicí dlouhodobého průměru.
Investice do rozvoje středisek jsou za posledních 5 let vysoké. Kvůli současné situaci však střediska některé investice pozastavila, konkrétně se jedná o částku 350 milionů. K rozvoji, novému vybavení a modernizaci bylo v tomto roce použito 750 milionů korun.

AHS ČR pro letošek připravila několik změn a vylepšení. Mezi ně patří například tři nové lanové dráhy, výstavba nových sjezdových tratí (jejich propojování a úpravy), nové stroje na úpravu sjezdovek a rozsáhlá modernizace zasněžování.
„Na horách bude bezpečno,“ říká AHS. Pohyb na čerstvém vzduchu prospívá jak duševnímu, tak fyzickému zdraví. V České republice máme málo kabinových lanovek, což je vzhledem k epidemii i značná výhoda. Budou dodržována přísná hygienická opatření. Všichni návštěvníci budou muset mít zakrytá ústa a budou dodržovat dostatečné rozestupy. Horská střediska pak zařídí, aby byla všechna zařízení řádně dezinfikována a v kabinách byla po celou dobu otevřená okna. Navíc se bude podporovat online provoz.
Lyžařské školy a půjčovny budou i nadále fungovat. Jen s rozdílem zmenšení výukových skupin a vyšší ochranou půjčoven hygienickými prostředky (ionizace prostor, dezinfekce).
V současné době došlo na vlecích ke sjednocení sazeb DPH. Ceny skipasů se v podstatě nezmění, maximální nárůst bude o několik korun. Pro zákazníky dochází k rozšíření online služeb, věrnostních programů a dalších. Zákazník tak na některých sjezdovkách nebude muset vůbec ke kase, zajistí si vše online.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pixabay.com

autor: Jana Fedorová

Další články

Otakar Mrkvička mladší byl nadaný malíř, ilustrátor, scénograf i divadelník Otakar Mrkvička mladší byl nadaný malíř, ilustrátor, scénograf i divadelník Jeho otec byl známým příbramským fotografem a majitelem ateliéru. Původně ale chtěl být malířem. Syn Ota po něm zdědil všechny vlohy a splnil tak nejen svůj sen, ale i otcův. 30. listopadu 2020   (18:59) Středočeská muzea a galerie se otevřou po koronavirové pauze Středočeská muzea a galerie se otevřou po koronavirové pauze Příbramské hornické muzeum od čtvrtka zpřístupní všechny expozice včetně podzemí, možné budou i jízdy důlním vláčkem. 30. listopadu 2020   (15:56) Čas barborek je tady. Jak na to, aby do Vánoc vykvetly? Čas barborek je tady. Jak na to, aby do Vánoc vykvetly? Rozkvetlé barborky by na Štědrý den neměly chybět v žádné domácnosti. Podobně jako věnec se čtyřmi svíčkami jsou barborky oblíbeným symbolem nadcházejících svátků 30. listopadu 2020   (12:36) Ženu srazilo auto, nehodu oznámila až po čtyřech dnech Ženu srazilo auto, nehodu oznámila až po čtyřech dnech Policisté pátrají po svědcích nehody. 30. listopadu 2020   (10:07) Zloděj se vloupal do auta a usnul, vzbudil ho až majitel Zloděj se vloupal do auta a usnul, vzbudil ho až majitel Nyní mu hrozí, že bude usínat za zdmi věznice až osm let. 30. listopadu 2020   (09:53) Otevření hospod je na spadnutí, pivovary ale už sčítají letošní ztráty Otevření hospod je na spadnutí, pivovary ale už sčítají letošní ztráty Ve čtvrtek 3. prosince mohou po měsíci a půl do restaurací opět přijít hosté. Jak se druhá vlna restrikcí podepsala na celoročním hospodaření malých pivovarů na Příbramsku? 30. listopadu 2020   (08:37) Dvacka, granule, deky. I tak přispějete na lepší život koček a psů v útulcích Dvacka, granule, deky. I tak přispějete na lepší život koček a psů v útulcích Nemohou si o ně napsat, ale mají je také. Předvánoční charitativní sbírky pomohou plnit přání našich čtyřnohých přátel. 30. listopadu 2020   (06:19) Příbram zahájila advent on-line, v novodobé historii podruhé bez lidí Příbram zahájila advent on-line, v novodobé historii podruhé bez lidí Před pěti lety znemožnil zahájení adventu anonym, který hrozil bombou. V letošním roce omezila účast lidí pandemie koronaviru. 29. listopadu 2020   (16:47) Základní školy se připravují na příchod všech ročníků Základní školy se připravují na příchod všech ročníků Výuka na základních školách se vrací do prezenční formy. Jistá omezení ale budou i nadále. 29. listopadu 2020   (14:39)
Hornické muzeum Příbram zůstává v kontaktu s příznivci on-line Hornické muzeum Příbram zůstává v kontaktu s příznivci on-line Loni muzeum navštívilo téměř 124.000 lidí, letošní návštěvnost bude kvůli pandemii koronaviru výrazně nižší. 29. listopadu 2020   (09:27)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz