Muzeum Hořovicka vystavuje papírové modely hradů a zámků
30. června 2023 (12:01)
foto: Muzeum Českého krasu
Výstava v areálu Starého zámku v Hořovicích provede návštěvníky jednotlivými stavebními slohy od gotiky po historismus 19. století a ukázkami jejich typických prvků. Otevřena je do 29. října.
Letní čas využívá řada výletníků k návštěvám hradů a zámků, za jejich zmenšenými modely se nyní mohou vydat do Muzea Hořovicka. Pobočka Muzea Českého krasu sídlí v areálu Starého zámku v Hořovicích, výstava Papírové modely hradů a zámků je zde otevřena až do 29. října.
K vidění jsou ve zmenšené podobě např. hrady Karlštejn, Křivoklát, Švihov, Pernštejn nebo zámky Hluboká, Červená Lhota či Vranov nad Dyjí. „Více než desítka vystavených modelů představuje rovněž zajímavé architektonické prvky, jako jsou bašty, štíty či sgrafita, a dokumentuje také jednotlivé stavební slohy od gotiky až po historismus 19. století,“ přibližuje výstavní počin vedoucí Muzea Hořovicka Anna Brotánková.
„Modely hradů a zámků, které jsou na výstavě zastoupeny, pocházejí především od tvůrců z Plzeňského kraje. Většina z nich byla v roce 2014 úspěšně prezentována na soutěžní výstavě modelářů a oceněna certifikátem Papírový velbloud,“ dodává Lukáš Bojčuk, z jehož sbírky pocházejí vystavené modely. Součástí výstavy je také tvořivý koutek pro děti. Některé modely – Karlštejn, Hlubokou, Křivoklát nebo Pernštejn – je možné zakoupit v pokladně muzea. Otevírací dobu Muzea Hořovicka naleznete na webové stránce muzeum-beroun.cz.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•K tragédii stačila pouze vteřina. Řidič bagru málem nedobrzdil a odmrštil stojící auto na přechod
•Středočeský kraj rozdělí dobrovolným hasičům přes 74 milionů korun
•Středočeští zastupitelé schválili vyčlenění 120 milionů na projekty v nemocnicích
Další články
Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami
Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý …
AKTUÁLNĚ
Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy
Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky …
NEPŘEHLÉDNĚTE
V Kozárovicích spadl muž ze žebříku
Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích.
Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu
Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků …
DOPRAVA
Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl
Zatímco se na celostátní úrovni mění priority Ministerstva životního prostředí a v …
POLITIKA
Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých
Páteční noční kontrola diskotéky (17. dubna) na Volyňsku na Strakonicku odhalila hned …
Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí
Česká republika zažívá výraznou změnu v oblasti práv transgender osob. Po zrušení …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru
Máte slabost pro kabelky? Pak zbystřete. Nová sezona jaro léto 2026 přináší trendy, …
LIFESTYLE
Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas
Jubilejní 25. ročník Českého skokového poháru odstartoval v neděli 19. dubna v …
SPORT
Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně!
Každý rok si 22. dubna lidé po celém světě připomínají Den Země – svátek, který patří …
PŘÍRODA



