Místo k vodě do obchodu. V Příbrami začínají prodávat vánoční sortiment
NEJČTENĚJŠÍ
18. srpna 2022 (11:42)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Vánoce už dávno nejsou svátkem, staly se průmyslovým odvětvím. Je to fabrika, která se nezastaví, dokud nás všechny nezpracuje do té správné předvánoční nákupní atmosféry.
Podle meteorologů nás čeká další tropický den. Odpolední maxima mají dosahovat 35 stupňů Celsia. Děti užívají poslední dny letních prázdnin a připravují se na nástup do škol. Rodiče pro změnu nakupují pro své ratolesti psací potřeby. Mezi regály se však začíná objevovat v srpnu netradiční sortiment.
V příbramském obchodním centru STOP SHOP nechtějí nic zanedbat. Obchodník již odstartoval přípravu na vánoční prodej, jehož nasazením chce pravděpodobně ušetřit nervy ve vánočním čase. Již se zde vybalují vánoční ozdoby, osvětlení na stromeček, lucerny a postavičky sněhuláka. Vánoce jsou totiž pro obchodníky nejdůležitějším obdobím v roce a je tedy jasné, že tak významná událost v metabolismu ekonomiky vyžaduje delší a důkladnější přípravu.
Nákupní horečka vypukne v ostatních obchodech tradičně po dušičkách, kdy vánoční kampaně oficiálně odstartuje naprostá většina prodejců. Letošní Vánoce budou podle ekonomů v mnoha českých rodinách o poznání chudší než loni. Spotřebitelské ceny totiž už rok rostou rychleji než platy, bez práce je půl milionu lidí a mnohým domácnostem pomalu docházejí i poslední úspory. Kvůli hospodářské krizi a nižším útratám lidí někteří obchodníci avizují speciální předvánoční slevy, aby zákazníky povzbudili k nákupům.
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Výrobce řídicích systémů ZAT získal loni zakázky za víc než 1,1 mld Kč
•Psi budou registrováni v evidenci veterinární komory
•GZ Media: Výroba CD byla v 90. letech jedním z nejlepších byznysů na světě
Další články
HOTOVO! Jiráskovy sady se po uzavírce znovu otevírají. První autobus projede už v sobotu v 4:30
Jiráskovy sady, které byly od 1. dubna uzavřené kvůli výměně vodovodu a kanalizace, se …
AKTUÁLNĚ
Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti
Myslíš si, že máš na to stát se policistou? Teď si to můžeš vyzkoušet na vlastní kůži. …
AKTUÁLNĚ
Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online
Ve středu 22. dubna 2026 zasedne příbramské zastupitelstvo k dalšímu jednání. Jednání …
ON-LINE PŘENOS
Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla
Vojenské lesy a statky ČR připravují pro veřejnost oblíbenou akci Brdská lesní bitva. …
Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter
Dva víkendy, 26 zápasů a 16 vítězství. Příbramský Rasken Gym má za sebou mimořádně …
FOTOGALERIE
Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují?
S příchodem jara začíná v Česku sezona farmářských trhů a s ní i intenzivnější …
NEPŘEHLÉDNĚTE
HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky
Obrovský úspěch a okamžiky, na které se bude v Lázu ještě dlouho vzpomínat. Dorostenky …
SPORT
Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami
Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý …
AKTUÁLNĚ
Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy
Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky …
NEPŘEHLÉDNĚTE
V Kozárovicích spadl muž ze žebříku
Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích.






