16. 10. svátek má Havel
Mezinárodní den seniorů oslaví Příbram hudbou a překvapením

30. srpna 2021   (06:46)
Mezinárodní den seniorů oslaví Příbram hudbou a překvapením
foto: ilustr/pixabay

V pátek 17. září bude na náměstí 17. listopadu připraven také doprovodný program, stánky s občerstvením a posezení.


První podzimní měsíc v Příbrami nebudeme rozhodně tápat, jak naložit s volným časem. Programy kulturních institucí jsou nabité, víkendy zpestří známé akce jako Příbramská svatohorská šalmaj (11. září) nebo Svatohorský downtown (18. září). „Své“ odpoledne si vychutná také nejstarší generace, Svátek seniorů se uskuteční v pátek 17. září.

Oslavy, které připomenou Mezinárodní den seniorů připadající na 1. říjen, letos ve spolupráci s městskými příspěvkovými organizacemi pořádá Městské kulturní centrum Příbram (MKC). „Chceme navázat na předchozí ročníky a připravit pro starší spoluobčany příjemné odpoledne plné hudby a setkání,“ uvedl vedoucí MKC Vlastimil Ševr.
Od 13.00 do 18.00 příbramské náměstí 17. listopadu zaplní hudba, na místě bude připraveno sezení, aby se lidé mohli zastavit s přáteli. Na pódiu se objeví Duo Aramis, Freddie Mercury Revival, o doprovodnou hudební část dne se postará ZUŠ z nám. T. G. Masaryka. „Kromě pódiového programu nebudou chybět stánky s občerstvením, fotokoutek a také dorazí jedno překvapení,“ nastínil Vlastimil Ševr.
Z různých aktivit mohou příbramští senioři vybírat během celého roku. Volnočasovou náplň jim nabízí např. organizace Senior Point Příbram a Fit Senior Příbram. Na kurzy pro seniory se zaměřuje rovněž Dětský dům mládeže Příbram, příbramská Knihovna Jana Drdy v říjnu otevře nový semestr virtuální univerzity třetího věku.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají … O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí. Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Březnický zámek rozšířil návštěvnické okruhy o expozici Renesance na dotek Vytvoření nové expozice vyšlo na 2,8 milionu korun, náklady byly rozděleny do čtyř … Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Silničáři ve středních Čechách osadí nové meteostanice. Umožní jim vyjíždět dříve, než napadne sníh Data z meteostanic zahrnují vlhkost a teplotu vzduchu a vozovky nebo i to, zda je …
Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Čtrnáctiletý chlapec v Sedlčanech napadl nožem dva spolužáky Policisté šetří incident, který se odehrál na základní škole v Sedlčanech.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz