28. 10. je státní svátek
Virtuální univerzita třetího věku otevře v novém semestru kurzy o malířství a genealogii

19. srpna 2021   (06:47)
Virtuální univerzita třetího věku otevře v novém semestru kurzy o malířství a genealogii
foto: ilustrační, Pixabay (Gerd Altmann)

Přednášky začínají 7. října v Knihovně Jany Drdy v Příbrami.


Na nový školní rok se mohou pomalu připravovat i studenti z řad seniorů. Knihovna Jana Drdy Příbram oznámila zahájení a témata nového semestru virtuální univerzity určené právě pro nejstarší generaci. Zájemci mají na výběr ze dvou kurzů – „Mistři evropského barokního malířství 17. století“ a „Genealogie. Hledáme své předky“.

První přednáška se koná 7. října v Ústřední půjčovně pro děti Knihovny Jana Drdy na náměstí T. G. Masaryka. Malířství je věnován dopolední čas od 10.00, genealogie začíná ve 13.30. Na přednášky, kterých bude do konce roku celkem šest ve dvoutýdenních intervalech, je třeba se předem přihlásit na e-mailové adrese vapenikova@kjd.pb.cz nebo tel. čísle 318 626 486. Cena kurzu je 350 korun, úspěšné absolvování semestru předpokládá účast na společných přednáškách (možná je omluva dvakrát za semestr) a vypracování testů včetně závěrečného. V případě nepříznivé epidemiologické situace bude umožněno studovat z domova.
Virtuální univerzitu třetího věku knihovna otevřela ve spolupráci s Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze v roce 2016. Doposud se do studia zapojilo více než sto lidí v kurzech zaměřených například na astronomii, evropské kulturní hodnoty, barokní architekturu, čínskou medicínu, české dějiny a jejich souvislosti, dějiny oděvní kultury, křesťanskou ikonografii a hagiografii, rituály evropských královských rodů a hudební nástroje. Přednášky byly věnovány také osobnostem Michelangela Buonarrotiho nebo Leonarda da Vinci.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz