24. 10. svátek má Nina

Mezi starostou Konvalinkou a zastupitelem Švendou to zajiskřilo na sociálních sítích

15. srpna 2019   (06:21)
Mezi starostou Konvalinkou a zastupitelem Švendou to zajiskřilo na sociálních sítích

Největším tématem sporu je zpoplatnění Nového rybníka a jeho kontrola pomocí chytrých kamer.


Určitá nevraživost mezi ANO a TOP 09 je patrná již od doby předvolebních bojů. Představitelé těchto stran se nedohodli na dalším pokračování spolupráce a TOP 09 se tak přesunula do opozice. A jako každá opozice, i ona prezentuje skrze svého lídra Václava Švendu své názory. Ten v poslední době poskytl médiím vyjádření na téma zpoplatnění areálu Nového rybníka a na obdobné téma natočil i videorozhovor.
 
Reakce současného starosty Jana Konvalinky (ANO) na sebe nenechala dlouho čekat a na svém profilu na sociální síti Facebook na opozičního zastupitele Švendu zareagoval.
 
„Nedělejme politiku z věcí, které si ji nezasluhují. Novák je pěkný a musíme ho uchránit, na tom se shodneme. Zpoplatnění je jedna cesta, nikoliv jediná. Psal jsem už dříve, že to není dogma, a že je to k diskusi. Není slušné a poctivé začít se hned ohánět maminkami s dětmi a seniory a říkat, že jim chceme uškodit,“ reagoval starosta na podle něj populistickou argumentaci Švendy.
 
Dále uvedl, že město zvažuje nákup speciálního softwaru, který by uměl automaticky vyhodnocovat aktuální záběry z kamer Nového rybníka a upozornit na případné rizikové chování, ať se již jedná o vandalství, napadení nebo člověka, který kolabuje. Švenda toto řešení označil jako šmírovací software a s jeho nasazením nesouhlasí. Podle Konvalinky se však TOP 09 hlásí k podpoře smart řešení a toto vyjádření je pak podle něj nelogické a právě v téhle situaci se opoziční straně hodí ke kritice radnice.
 
„Pane starosto, přiznám se, že úplně nechápu Váš útok. Před necelým týdnem jste tohle téma sám otevřel a vyzval jste, ať Vám lidé píšou podněty do komentářů. Následná diskuse mi přišla zajímavá, proto jsem se také zapojil, ve Vaší odpovědi na můj komentář nijak nevyplývalo, že je na stole konkrétní řešení, proto jsem svoje úvahy dále rozvedl a následně se o ně podělil s veřejností,“ uvedl Švenda jako svou reakci pod vyjádřením starosty ke zpoplatnění Nového rybníka.
 
Dalšími tématy, na kterých se oba neshodnou, je například provozování letního kina. „Pan kolega Švenda nám vysvětluje, co má a co nemá ekonomický smysl. Ve vší úctě, pane kolego, u zkoušky té zázračné technologie za dvě stě tisíc jsem na rozdíl od Vás byl osobně. Světelný výkon to mělo takový, že by se filmy v létě musely vysílat až za opravdové tmy, tj. po desáté hodině, aby byl obraz se svou dynamikou a jasem alespoň trochu akceptovatelný,“ píše na svém profilu starosta Konvalinka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: kapDalší články

Pavouk z Mosambiku měl být na prodejně, nikoliv ve skladu. Zachoval se obchodní dům správně? Pavouk z Mosambiku měl být na prodejně, nikoliv ve skladu. Zachoval se obchodní dům správně? Zástupci obchodního domu Tesco odmítají odpovídat na dotazy redakce. 23. října 2019   (19:13) Přeplněné schránky reklamními letáky. Jak se bránit? Přeplněné schránky reklamními letáky. Jak se bránit? Ne vždy je respektován požadavek, že o propagační letáky nemáte zájem 23. října 2019   (17:00) Řidič (83) se řítil dálnicí v protisměru. Způsobil dopravní nehodu Řidič (83) se řítil dálnicí v protisměru. Způsobil dopravní nehodu Policisté museli na několik minut dálnici uzavřít 23. října 2019   (13:16) Děti ve starostenském křesle Děti ve starostenském křesle V minulém týdnu příbramskou radnici navštívily děti ze 4.A Základní školy v ulici 28. října, které se zajímaly o chod úřadu a řízení města. 23. října 2019   (11:46) Dostavba Junior klubu začne letos. Práce dokončí Staler za více než pět a půl milionu korun Dostavba Junior klubu začne letos. Práce dokončí Staler za více než pět a půl milionu korun Do posledního výběrového řízení na dokončení rekonstrukce Junior klubu se přihlásily dvě firmy. 23. října 2019   (08:56) Mlhová světla jako parťák na cesty, ale i horor pro řidiče Mlhová světla jako parťák na cesty, ale i horor pro řidiče Jak je to s využíváním mlhových světel a kdy je rozhodně vypínat? 23. října 2019   (08:19) Kočky toulající se v ulicích Příbrami není kam umístit Kočky toulající se v ulicích Příbrami není kam umístit Ke zřízení útulku pro kočky chybí městu vhodný objekt 23. října 2019   (06:15) Sedlčansko dostane cyklostezku za 90 milionů korun Sedlčansko dostane cyklostezku za 90 milionů korun Krčínova cyklostezka je letos vůbec nejdražším podpořeným projektem 22. října 2019   (18:29) Běh pro republiku si připomenul politické vězně Běh pro republiku si připomenul politické vězně Běh pro republiku se uskutečnil 20.10.2019 v okolí Památníku Vojna u Příbrami, v rámci oslav 30 let svobody. Přilákal běžce nejen z Příbramska, ale i Ostravy, Prahy nebo až z Itálie. 22. října 2019   (16:22) Středočeský kraj dá nemocnicím 82 milionů na zaměstnance a opravy Středočeský kraj dá nemocnicím 82 milionů na zaměstnance a opravy Příbramská nemocnice získá 17,1 milionu korun 22. října 2019   (13:35)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz