24. 8. svátek má Bartoloměj

Mezi starostou Konvalinkou a zastupitelem Švendou to zajiskřilo na sociálních sítích

15. srpna 2019   (06:21)
Mezi starostou Konvalinkou a zastupitelem Švendou to zajiskřilo na sociálních sítích

Největším tématem sporu je zpoplatnění Nového rybníka a jeho kontrola pomocí chytrých kamer.


Určitá nevraživost mezi ANO a TOP 09 je patrná již od doby předvolebních bojů. Představitelé těchto stran se nedohodli na dalším pokračování spolupráce a TOP 09 se tak přesunula do opozice. A jako každá opozice, i ona prezentuje skrze svého lídra Václava Švendu své názory. Ten v poslední době poskytl médiím vyjádření na téma zpoplatnění areálu Nového rybníka a na obdobné téma natočil i videorozhovor.
 
Reakce současného starosty Jana Konvalinky (ANO) na sebe nenechala dlouho čekat a na svém profilu na sociální síti Facebook na opozičního zastupitele Švendu zareagoval.
 
„Nedělejme politiku z věcí, které si ji nezasluhují. Novák je pěkný a musíme ho uchránit, na tom se shodneme. Zpoplatnění je jedna cesta, nikoliv jediná. Psal jsem už dříve, že to není dogma, a že je to k diskusi. Není slušné a poctivé začít se hned ohánět maminkami s dětmi a seniory a říkat, že jim chceme uškodit,“ reagoval starosta na podle něj populistickou argumentaci Švendy.
 
Dále uvedl, že město zvažuje nákup speciálního softwaru, který by uměl automaticky vyhodnocovat aktuální záběry z kamer Nového rybníka a upozornit na případné rizikové chování, ať se již jedná o vandalství, napadení nebo člověka, který kolabuje. Švenda toto řešení označil jako šmírovací software a s jeho nasazením nesouhlasí. Podle Konvalinky se však TOP 09 hlásí k podpoře smart řešení a toto vyjádření je pak podle něj nelogické a právě v téhle situaci se opoziční straně hodí ke kritice radnice.
 
„Pane starosto, přiznám se, že úplně nechápu Váš útok. Před necelým týdnem jste tohle téma sám otevřel a vyzval jste, ať Vám lidé píšou podněty do komentářů. Následná diskuse mi přišla zajímavá, proto jsem se také zapojil, ve Vaší odpovědi na můj komentář nijak nevyplývalo, že je na stole konkrétní řešení, proto jsem svoje úvahy dále rozvedl a následně se o ně podělil s veřejností,“ uvedl Švenda jako svou reakci pod vyjádřením starosty ke zpoplatnění Nového rybníka.
 
Dalšími tématy, na kterých se oba neshodnou, je například provozování letního kina. „Pan kolega Švenda nám vysvětluje, co má a co nemá ekonomický smysl. Ve vší úctě, pane kolego, u zkoušky té zázračné technologie za dvě stě tisíc jsem na rozdíl od Vás byl osobně. Světelný výkon to mělo takový, že by se filmy v létě musely vysílat až za opravdové tmy, tj. po desáté hodině, aby byl obraz se svou dynamikou a jasem alespoň trochu akceptovatelný,“ píše na svém profilu starosta Konvalinka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: kapDalší články

Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35) Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Počítejte se zdržením 22. srpna 2019   (16:00) Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Uzavírka měla původně trvat zhruba o měsíc déle. 22. srpna 2019   (14:45)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz