18. 8. svátek má Helena

Meteorologové znovu upozorňují na sucho a vysoké teploty 33 až 36°C, Příbramsko spadá do zóny výstrahy

31. července 2018   (10:18)
Meteorologové znovu upozorňují na sucho a vysoké teploty 33 až 36°C, Příbramsko spadá do zóny výstrahy

V dalších dnech budou teploty na celém území ještě vyšší. Od dnešního dne budou místy překračovat i 34 °C. Mírný pokles teplot by měl přijít od západu až během čtvrtka. Změny kvality zasáhly vody ke koupání.


Výstraha ČHMÚ rozšiřuje nebezpečí požárů na další kraje a přidává důrazné varování před vysokými a velmi vysokými teplotami.

Naše území se bude nacházet v nevýrazném poli vyššího tlaku vzduchu. Před studenou frontou, která v noci na čtvrtek začne od západu ovlivňovat počasí u nás, k nám bude proudit velmi teplý vzduch.

V důsledku dlouhotrvajícího teplého a převážně suchého počasí přetrvává v ČR nebezpečí požárů. Vysoké riziko je zejména ve středních a severozápadních Čechách. Výstraha platí do odvolání a v dalších dnech se nejspíš bude rozšiřovat území její platnosti. Výraznější srážkové úhrny by se mohly místy vyskytnout až v druhé polovině týdne.

V následujících dnech zaznamenáme nejvyšší odpolední teploty nad 31 °C. Od dnešního dne budou místy překračovat i 34 °C. Mírné ochlazení by mělo přijít až během čtvrtka od západu, výstraha bude podle potřeby upřesňována, případně prodloužena.

Výstraha ČHMÚ rozšiřuje nebezpečí požárů na …
Aktuální předpověď
31.07.2018  Čas vydání: 06.30

Předpověď počasí pro Středočeský kraj na dnes a na středu 1.8.2018

Předpověď na dnešek
Situace: Nad střední Evropou se bude udržovat nevýrazná oblast vyššího tlaku vyplněná velmi teplým vzduchem.

Počasí (06-22):
Jasno až polojasno. Nejvyšší teploty 33 až 36 °C. Slabý, během dne mírný severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.
Rozptylové podmínky: ráno mírně nepříznivé, jinak dobré

Předpověď na noc a středu
Situace: Nad střední Evropou se bude udržovat v oblasti vyššího tlaku velmi
teplý vzduch.

Počasí v noci (22-07):
Jasno nebo skoro jasno. Nejnižší teploty 20 až 17 °C. Slabý
proměnlivý vítr do 4 m/s.

Počasí přes den (07-24):
Jasno až polojasno. Nejvyšší teploty 34 až 37 °C. Slabý proměnlivý,
během dne mírný východní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.
Rozptylové podmínky: v noci a ráno mírně nepříznivé, jinak dobré
            
Předpověď na čtvrtek (00-24):

Polojasno, od západu přechodně oblačno a místy přeháňky nebo bouřky.
Nejnižší noční teploty 22 až 19 °C. Nejvyšší denní teploty
32 až 35 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 5 m/s a v
bouřkách přechodně zesílí.

Aktuální předpověď
31.07.2018  Čas …
Kvalita vody na přírodních koupalištích ve Středočeském kraji k 27. 7. 2018:

Minulý týden byly opět provedeny kontroly kvality vody ke koupání a to jak na přehradních nádržích, tak i na menších přírodních koupalištích a jezerech.
 
Teploty v tomto týdnu byly téměř tropické – kolem 30oC – na většině území kraje a spolu se skutečností, že velké množství lidí si užívá zaslouženou dovolenou, lze konstatovat, že koupací sezóna je v plném proudu.
 
Vysoké teploty a nízké stavy vody se ovšem začaly na kvalitě vody projevovat. Na přehradní nádrži Orlík se kvalita vody zhoršila ze stupně 1 na stupeň 3 –  kvalita vody je zde zhoršená v důsledku vyššího obsahu sinic – jedná se o Popelíky, Trhovky, Podskalí i Lavičky. Pravděpodobnost  výskytu zdravotních problémů, ať už je to zvracení, nebo vyrážka  je mírně zvýšená, zejména u vnímavých jedinců.  Po koupání se doporučuje osprchovat nezávadnou vodou.
 
O něco lepší je zatím situace na nádrži Slapy. V Županovicích a nově i na Živohošti je kvalita vody vhodná ke koupání, vykazuje však mírně zhoršené vlastnosti – stupeň 2 – jedná se o víceméně o zhoršenou průhlednost. Dobrá kvalita vody zůstává na části přehrady Slapy v oblasti Měřín, Nová Rabyně, Nová Živohošť a Ždáň, i když i tady lze očekávat postupné zhoršení.

Kvalita vody na přírodních koupalištích ve …
Informace Krajské hygienické stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze

Informace Krajské hygienické stanice …
Meteogramy modelu Aladin

Meteogramy modelu Aladin
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info: ČHMÚ
Krajská hygienická stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze
koupacivody.cz foto ilustr.

autor: mipDalší články

Agresivita vos se v srpnu stupňuje Agresivita vos se v srpnu stupňuje Vosy jsou dokonce agresivnější než včely a sršni. Útočí bez rozpaků kdykoli, kdy se cítí být v ohrožení 18. srpna 2019   (19:50) Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací V první vlně vyplácených žádostí bude uspokojeno 200 žadatelů, jimž bude vyplaceno téměř 24 milionu korun 18. srpna 2019   (16:50) Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Na místě se tvoří dlouhé kolony 18. srpna 2019   (14:53) Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Sobotní odpoledne ožila Obecnice tradiční oslavou ukončení žní 18. srpna 2019   (11:56) FOTOGALERIE Příbram sestřelil ve druhém poločase dvěma góly Petržela Příbram sestřelil ve druhém poločase dvěma góly Petržela 1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 2:0 (0:0). V sobotu 17. srpna zavítala v 6. kole FORTUNA:LIGY Příbram na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty. 18. srpna 2019   (09:12) EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano Jezdilo se v popelnicích, skákalo se v odpadkových pytlích, hrálo se odpadkové domino 18. srpna 2019   (07:06) Hasiči likvidují únik ropné látky do vody Hasiči likvidují únik ropné látky do vody V Kamýku nad Vltavou zasahují tři jednotky hasičů 17. srpna 2019   (19:34) Vrtulník transportuje vážně zraněného chodce do nemocnice Vrtulník transportuje vážně zraněného chodce do nemocnice Policisté komunikaci v Chotilsku obousměrně uzavřeli 17. srpna 2019   (18:07) Ze skály na Příbramsku se zřítil horolezec, na místě přistál vrtulník Ze skály na Příbramsku se zřítil horolezec, na místě přistál vrtulník Horolezec spadl z výšky přibližně dvaceti metrů. 17. srpna 2019   (16:22) AKTUALIZOVÁNO Hasičský záchranný sbor České republiky dosáhl navýšení rozpočtu na příští období Hasičský záchranný sbor České republiky dosáhl navýšení rozpočtu na příští období Rozpočet bude navýšen o 434 milionů korun 17. srpna 2019   (14:12)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz