24. 5. svátek má Jana

Meteorologové znovu upozorňují na sucho a vysoké teploty 33 až 36°C, Příbramsko spadá do zóny výstrahy

31. července 2018   (10:18)
Meteorologové znovu upozorňují na sucho a vysoké teploty 33 až 36°C, Příbramsko spadá do zóny výstrahy

V dalších dnech budou teploty na celém území ještě vyšší. Od dnešního dne budou místy překračovat i 34 °C. Mírný pokles teplot by měl přijít od západu až během čtvrtka. Změny kvality zasáhly vody ke koupání.


Výstraha ČHMÚ rozšiřuje nebezpečí požárů na další kraje a přidává důrazné varování před vysokými a velmi vysokými teplotami.

Naše území se bude nacházet v nevýrazném poli vyššího tlaku vzduchu. Před studenou frontou, která v noci na čtvrtek začne od západu ovlivňovat počasí u nás, k nám bude proudit velmi teplý vzduch.

V důsledku dlouhotrvajícího teplého a převážně suchého počasí přetrvává v ČR nebezpečí požárů. Vysoké riziko je zejména ve středních a severozápadních Čechách. Výstraha platí do odvolání a v dalších dnech se nejspíš bude rozšiřovat území její platnosti. Výraznější srážkové úhrny by se mohly místy vyskytnout až v druhé polovině týdne.

V následujících dnech zaznamenáme nejvyšší odpolední teploty nad 31 °C. Od dnešního dne budou místy překračovat i 34 °C. Mírné ochlazení by mělo přijít až během čtvrtka od západu, výstraha bude podle potřeby upřesňována, případně prodloužena.

Výstraha ČHMÚ rozšiřuje nebezpečí požárů na …
Aktuální předpověď
31.07.2018  Čas vydání: 06.30

Předpověď počasí pro Středočeský kraj na dnes a na středu 1.8.2018

Předpověď na dnešek
Situace: Nad střední Evropou se bude udržovat nevýrazná oblast vyššího tlaku vyplněná velmi teplým vzduchem.

Počasí (06-22):
Jasno až polojasno. Nejvyšší teploty 33 až 36 °C. Slabý, během dne mírný severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.
Rozptylové podmínky: ráno mírně nepříznivé, jinak dobré

Předpověď na noc a středu
Situace: Nad střední Evropou se bude udržovat v oblasti vyššího tlaku velmi
teplý vzduch.

Počasí v noci (22-07):
Jasno nebo skoro jasno. Nejnižší teploty 20 až 17 °C. Slabý
proměnlivý vítr do 4 m/s.

Počasí přes den (07-24):
Jasno až polojasno. Nejvyšší teploty 34 až 37 °C. Slabý proměnlivý,
během dne mírný východní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.
Rozptylové podmínky: v noci a ráno mírně nepříznivé, jinak dobré
            
Předpověď na čtvrtek (00-24):

Polojasno, od západu přechodně oblačno a místy přeháňky nebo bouřky.
Nejnižší noční teploty 22 až 19 °C. Nejvyšší denní teploty
32 až 35 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 5 m/s a v
bouřkách přechodně zesílí.

Aktuální předpověď
31.07.2018  Čas …
Kvalita vody na přírodních koupalištích ve Středočeském kraji k 27. 7. 2018:

Minulý týden byly opět provedeny kontroly kvality vody ke koupání a to jak na přehradních nádržích, tak i na menších přírodních koupalištích a jezerech.
 
Teploty v tomto týdnu byly téměř tropické – kolem 30oC – na většině území kraje a spolu se skutečností, že velké množství lidí si užívá zaslouženou dovolenou, lze konstatovat, že koupací sezóna je v plném proudu.
 
Vysoké teploty a nízké stavy vody se ovšem začaly na kvalitě vody projevovat. Na přehradní nádrži Orlík se kvalita vody zhoršila ze stupně 1 na stupeň 3 –  kvalita vody je zde zhoršená v důsledku vyššího obsahu sinic – jedná se o Popelíky, Trhovky, Podskalí i Lavičky. Pravděpodobnost  výskytu zdravotních problémů, ať už je to zvracení, nebo vyrážka  je mírně zvýšená, zejména u vnímavých jedinců.  Po koupání se doporučuje osprchovat nezávadnou vodou.
 
O něco lepší je zatím situace na nádrži Slapy. V Županovicích a nově i na Živohošti je kvalita vody vhodná ke koupání, vykazuje však mírně zhoršené vlastnosti – stupeň 2 – jedná se o víceméně o zhoršenou průhlednost. Dobrá kvalita vody zůstává na části přehrady Slapy v oblasti Měřín, Nová Rabyně, Nová Živohošť a Ždáň, i když i tady lze očekávat postupné zhoršení.

Kvalita vody na přírodních koupalištích ve …
Informace Krajské hygienické stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze

Informace Krajské hygienické stanice …
Meteogramy modelu Aladin

Meteogramy modelu Aladin
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Info: ČHMÚ
Krajská hygienická stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze
koupacivody.cz foto ilustr.

autor: mipDalší články

Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22) Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Hrozí jim až pět let za mřížemi 24. května 2019   (09:06) Češi dnes míří k volebním urnám Češi dnes míří k volebním urnám Úderem dnešní 14. hodiny budou Češi volit své zástupce do Evropského parlamentu 24. května 2019   (08:40) Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Kyberšikana se odehrává ve virtuálním světě, kterým dnešní děti žijí. Ponižující informace jsou dostupné komukoli, odkudkoli a kdykoli 24. května 2019   (06:32) PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho Za měsíc se spouští PID, víme, kolik zaplatíte za cestu. 23. května 2019   (19:25) Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový provozovatel počítá i se zachováním počtu zaměstnanců. Do Příbrami by se mohlo přesunout i sídlo firmy. 23. května 2019   (17:22) Uzavírka ulice Balbínova končí Uzavírka ulice Balbínova končí Do konce května měla být z důvodu výměny vodovodního řadu uzavřena křižovatka ulic Balbínova, Hrabákova a Na Leštině. Práce jsou již dokončeny a křižovatka bude v průběhu pár hodin otevřena. 23. května 2019   (15:19)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz