Meteorologové varují řidiče i chodce před námrazou a ledovkou
24. ledna 2023 (12:20)
V Královéhradeckém a Pardubickém kraji a na Vysočině se od dnešního odpoledne bude v mrznoucí mlze tvořit námraza. Varování platí do středečního dopoledne, informoval dnes ČTK v tiskové zprávě Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Nadále platí výstraha před ledovkou, která až do večera hrozí zejména na severu Moravy a Slezska. Řidiči a chodci by měli být opatrní.
Mrznoucí mlhy se podle předpovědi objeví od dnešních 16:00 do středečních 10:00. "Během dnešního odpoledne se námraza udrží jen výjimečně, k večeru a během noci na středu se budou mrznoucí mlhy místy vytvářet znovu," upřesnili meteorologové. Výstraha platí pro Kostelec nad Orlicí a Rychnov nad Kněžnou na Královéhradecku, pro Pardubicko a dále pro Bystřici nad Pernštejnem, Havlíčkův Brod, Humpolec, Chotěboř, Nové Město na Moravě, Světlou nad Sázavou a Žďár nad Sázavou. V mlhách bude snížená viditelnost, vozovky a chodníky budou klouzat. Řidičům hrozí nebezpečí smyku.
Ledovka se bude při mrznoucím mrholení do večera tvořit v Králíkách, Jeseníku, Mohelnici, Šternberku, Šumperku, Uničově a v Zábřehu na Moravě. V Moravskoslezském kraji platí výstraha pro Bruntál, Krnov, Opavu, Rýmařov a Vítkov. "Řidičům doporučujeme sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven," doporučují meteorologové.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•V příštích dnech bude v Česku dále mrznout a sněžit
•Ve středních Čechách jsou silnice nižších tříd sjízdné s opatrností
•Středočeské silnice jsou sjízdné s opatrností, jsou mokré po chemickém posypu
Další články
Srážka auta s motocyklem u Buše: Dva zranění skončili v pražské nemocnici
Dopravní nehoda dnes v podvečer zkomplikovala provoz na silnici 102 u odbočky na obec …
AKTUALIZOVÁNO
Hranice s rozumem: V potocích je třetina vody, příroda je jako troud
Pálení čarodějnic je za dveřmi. Zatímco většina z nás se těší na tradici, pro hasiče …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pecen z Pece rozžhaví Řimbabu. Čarodějnice letos provoní čerstvý chléb
Oheň, západ slunce a vůně chleba z rozpálené pece. Tak budou letos vypadat Čarodějnice …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna lokalita, obec...
Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu. Pokračujeme v naší sérii krátkých …
VIDEO
Při zásahu v nemocnici měla policie zadržet i ředitele. Zdravotnická péče je i nadále poskytována v plném rozsahu
Na středočeském krajském úřadě a v Oblastní nemocnici Příbram zasahovala v úterý 28. …
AKTUÁLNĚ
Brdský vrchol Praha nově zdobí další dřevěný označník s reliéfem jelena
Turistická oblast Brdy a Podbrdsko představila v pondělí 27. dubna nový označník na …
FOTO
Festival květin v OBI již od pátku 1.5. do neděle 3.5. Již tradičně s osazováním truhlíků a zeminou zdarma
V OBI poradí při výběru květin, se substrátem zdarma je i osadí do přinesených nebo …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
/VIDEO/ Pro zraněného cyklistu letěl do Lázu vrtulník
V úterý 28. dubna v 16:15 přijala policie oznámení od záchranné služby o nehodě …
AKTUALIZOVÁNO
Mrazy v následujících dnech ohrozí ovocné stromy i zemědělské plodiny
V následujících dnech předpovídají meteorologové výrazné ochlazení, které může …
AKTUÁLNĚ
Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery
V příbramské nemocnici dnes dopoledne zasahují detektivové Národní centrály proti …
BLESKOVÁ ZPRÁVA





