Městu došla s opilci trpělivost, strážníci zvolí razantní postup
Nepřehlédněte
18. června 2022 (07:05)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
V Příbrami je platná vyhláška, která reguluje pití alkoholu na veřejnosti.
Nejen Příbram, ale i ostatní města v České republice, se potýkají s opilci, kteří konzumují alkohol na veřejnosti, čímž obtěžují kolemjdoucí. Jsou zároveň i velmi špatným příkladem pro děti a mladistvé. V Příbrami sice již několik let platí vyhláška, která pití alkoholu na veřejnosti reguluje, situace na některých místech je přesto špatná. Podle pokynu starosty města Jana Konvalinky (za ANO) by měla městská policie při vymáhání vyhlášky přitvrdit.
„Již před několika týdny jsem vydal městské policii pokyn, aby dodržování vyhlášky vymáhala razantnějším způsobem. Problémem konzumace alkoholu není jen v oblasti Ryneček, ale i v ulici B. Němcové u bývalé mototechny a na pěší zóně Cíl. Vymahatelnost je nesmírně komplikovaná, neboť u osob, které páchají tento druh přestupku, se zpravidla nelze domoci zaplacení pokuty, protože se většinou jedná o osoby zcela nemajetné. Přistoupili jsme aktuálně k důraznému přístupu, který, doufáme, povede k omezení tohoto závadného jednání,“ vyjadřuje se k této problematice starosta Konvalinka.
Ten dále nabádá občany, aby při opakovaném zaznamenání porušení této vyhlášky nahlásili problém na městskou policii, a to neprodleně. Pití alkoholu na veřejnosti je zakázáno na řadě veřejných prostranství, výjimku mají samozřejmě restaurační zařízení a jejich předzahrádky a také kulturní a společenské akce, na které se schvalují výjimky.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Lidé v okolí příbramských ubytoven mají strach z nepřizpůsobivých. Bojíme se tady žít, říkají
•Autorka petice: Děti mají obavy vyjít ven, nepřizpůsobiví je napadají i při cestě ze školy
•Lidé z ubytoven se obrátili na starostu. Neházejte nás do jednoho pytle s nepřizpůsobivými, napsali
Další články
Nemocných s infekcemi dýchacích cest ve Středočeském kraji výrazně přibylo
Nemocných s infekcemi dýchacích cest ve Středočeském kraji za uplynulý týden výrazně …
Nezaměstnanost ve Středočeském kraji v listopadu klesla. V Příbrami zůstává nad republikovým průměrem
Nezaměstnanost ve Středočeském kraji v listopadu mírně klesla na 3,8 %, situace v …
Gastro agent: Slunovrat
Fast-food je hlavně o rychlosti. Ale v době, kdy se jídlo mění v logistiku, hledáme …
Fast food
Nákladní vůz sjel do svodidel a uvízl na krajnici
V pondělí v 10:40 havaroval nákladní vůz na silnici mezi Narysovem a Vysokou u …
FOTO
Fantova louka jako test radnice. Lednová Rada města rozhodne o stavební uzávěře
Fantova louka patří už delší dobu k nejdiskutovanějším tématům v Příbrami. Rozhodnutí …
V dobříšské školy byl nahlášen bombový útok. Policie objekt prověřila s negativním výsledkem
V pondělí ráno byla za asistence policie evakuována budova 2. Základní školy Dobříš. …
AKTUALIZOVÁNO
Vánoční charitativní jarmark Doosan Bobcat v Dobříši: Třetí ročník podpořil místní neziskové organizace i školy
Dobříšský kampus Doosan Bobcat EMEA už potřetí ožil sváteční atmosférou i dobrými …
Černé skládky v Příbrami: proč město platí navíc, když máme sběrný dvůr zdarma
Odložené matrace u kontejnerů, hromady odpadu v přírodě. Černé skládky nejsou jen …
FOTOGALERIE
V Mixově ulici se čelně střetly dva osobáky
Tenhle víkend se stala řada nehod v regionu. Mezi jinými i ta následující v Mixově …
Řidiči pozor! Semafory v křižovatce u Asie jsou stále mimo provoz
Dopravní nehoda před pár dny vyřadila z provozu semafory v křizovatce ulic Žežická, …




