29. 9. svátek má Michal

Majitel pivovaru chce svým vzdorem upozornit na nerovné podmínky pro podnikání a chyby vlády

9. prosince 2020   (12:51)
Majitel pivovaru chce svým vzdorem upozornit na nerovné podmínky pro podnikání a chyby vlády
foto: pribram.cz

Pivovar Malý Janek z Jinců předem avizoval, že nařízenou otevírací dobu do 20:00 dnes nedodrží.


 Jak jste jistě v médiích zaznamenali, od dnešního dne se opět upravují pravidla pro provozovatele barů a restaurací. Ti musejí svá zařízení zavřít již ve 20 hodin. Otevřít přitom mohli teprve ve čtvrtek. Hostinští návrh kritizují, protože tak podle jejich názoru přijdou o velkou část tržeb, které večerní provoz generuje.
 

Svojí občanskou neposlušnost již předem avizoval pivovar Malý Janek z Jinců, který svůj podnik ve 20 hodin neuzavře. Podle provozovatele Jiřího Janečka tak chce poukázat na nerovné podnikatelské podmínky a dopad vládních nařízení. Podle něj vláda neztratila nejen důvěru ale i soudnost.
 
„Vláda omezením otevírací doby na 20:00 naopak významně přispěla k šíření tohoto viru. Lidé mohli sedět podle pravidel v restauracích, teď se přesunou do garáží bez pravidel. Vládní rozhodnutí působí polovičatě a chaoticky, jsou nepřehledná a vzbuzují mnoho otázek, na které sama vláda neumí odpovědět,“ píše Janeček ve svém příspěvku na Facebooku.
 
Dále kritizuje, že vláda nemá dlouhodobý plán proti epidemii a dělá časté chyby. Také mu schází pomoc živnostníkům, jako mají v sousedních zemích. Janeček ve svém vyjádření kritizuje například nesrovnalosti mezi přeplněnými nákupními centry a MHD a malou restaurací s pár stoly.
 

„Ve středu musí zvítězit zdravý rozum, nikdo z nás nechce bojovat s policií, nikdo z nás nechce, aby se dveře rozrážely beranidlem. Vláda se musí čelem postavit k těmto problémům a začít je řešit. Může začít tím, že zruší podmínky o bezdlužnosti u žádostí o různé podpůrné programy. ... A nebo si myslí vláda, že zkrácením provozu restaurace o dvě hodiny zasadila covidu zdrcující ránu?,“ píše závěrem Janeček z pivovaru Malý Janek.
 
Jaký máte názor na tuto občanskou neposlušnost vy? Podporujete jí, nebo se podle vás jedná o nezodpovědnost vůči zdravotníkům a dalším lidem, kteří se starají o covid pozitivní pacienty?
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i (Jakub Pečenka)
autor: Jakub Pečenka

Další články

Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Král: Nová cyklotrasa opět ukazuje, že radnice má v oblibě polovičatá řešení Zastupitel města Příbrami Vladimír Král (Šance pro Příbram) reaguje na nově vznikající … Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Kvůli ptačí chřipce muselo být letos utraceno přes čtvrt milionu ptáků Ptačí chřipka se nyní vyskytla v obci Trhové Dušníky. V okolí ohniska se vytyčí … Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Po čtyřech měsících se v ČR znovu objevila ptačí chřipka, je na Příbramsku Ohnisko je v malochovu v obci Trhové Dušníky. V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále se konala Myslivecko-rybářská slavnost spojená s výlovem Sadoňského rybníka V Rožmitále pod Třemšínem se konal v sobotu 25. září další ročník Myslivecko-rybářské … Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína Česko slaví svátek svatého Václava. Podle legend pečoval o chudé a založil v zemi tradici pěstování vína V kalendáři na svátek Václava připadá Den české státnosti. Proč se vůbec slaví a jaké … Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v příštích týdnech? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Nejchladnější byl v tomto období rok 1972, kdy průměr klesl na šest stupňů. Naopak v … ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota ŘSD ve středu zahájí opravu silnice I/18 v úseku Líchovy - Břekova Lhota Provoz bude řízený kyvadlově. K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření K pocitu bezpečí se můžete vyjádřit v dotazníkovém šetření Čas na vyplnění a odevzdání dotazníku je do 31. října 2021. Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Podívejte se, kdo na Příbramsku kandiduje do Poslanecké sněmovny Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční v pátek 8. října a v sobotu 9. října.
Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Říjnová výzva 10 000 kroků startuje za pár dní Zcela nejpřirozenějším lidským pohybem je chůze. Aniž bychom o tom přemýšleli, …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz