Lídrem Chcípl PES pro sněmovní volby ve středních Čechách bude Janeček
10. června 2021 (11:09)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
V souboji o hlasy voličů by se měl utkat s premiérem a předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem, vicepremiérem a šéfem ČSSD Janem Hamáčkem nebo předsedou STAN Vítem Rakušanem.
Hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES povede do sněmovních voleb ve středních Čechách majitel minipivovaru a restaurace Malý Janek v Jincích na Příbramsku Jiří Janeček. V souboji o hlasy voličů by se měl utkat s premiérem a předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem, vicepremiérem a šéfem ČSSD Janem Hamáčkem nebo předsedou STAN Vítem Rakušanem.
"Babiše jako protivníka vítám a těším se na veřejné diskuse," sdělil dnes Janeček ČTK. "Jen doufám, že pan Babiš neuteče do jiného kraje," dodal v narážce na spekulace, že by šéf hnutí ANO nakonec mohl kandidovat v Ústeckém kraji proti předsedovi Pirátů Ivanu Bartošovi.
Protestní iniciativa Chcípl PES sdružuje podnikatele, kteří nesouhlasí s protiepidemickými opatřeními vlády. Letos v březnu se změnila na politické hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES. Podle Janečka hnutí zrodila doba a nefunkčnost parlamentní opozice.
Janeček patřil k prvním restauratérům, kteří nejdříve po vládou nařízeném zkrácení otevírací doby a později i po úplném zákazu provozu odmítli nařízení respektovat. V politice se angažoval již v minulosti, v letech 2008 až 2010 byl poslancem za ODS. Ve Sněmovně byl členem výborů pro obranu a pro bezpečnost. Ve volebním období 2006 až 2010 byl zastupitelem hlavního města Prahy a v letech 2006 až 2014 zastupitelem Prahy 11. Janeček byl i předsedou občanských demokratů v Praze 11 a místopředsedou pražské ODS. Po odchodu z ODS v roce 2014 spoluzaložil Občanskou konzervativní stranu (O.K. strana), jejíž byl do konce roku 2015 předsedou.
Janeček vychovává čtyři děti a mezi jeho koníčky patří myslivost a rybaření. Je známý i jako účastník vytrvalostních motoristických soutěží. V letech 2009 a 2010 se s navigátorem Viktorem Chytkou zúčastnil rallye Dakar, kterou v obou případech dokončil.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
/ROZHOVOR/ Jaromír 99 + Jaroslav Rudiš vystoupí v Junior klubu již tuto sobotu, zbývají poslední lístky
Do příbramského Junior klubu zavítá na své vánoční turné známý hudebník a ilustrátor …
PR
Co je vlastně advent? Čas očekávání, tajemství a lidových tradic
Advent je spojen s očekáváním narození Ježíše Krista i řadou starobylých lidových …
Naháňka v Brdech: Plešivec bude v pátek pro veřejnost uzavřen
V pátek 12. prosince od 8 hodin ráno proběhne v revíru Plešivec společný lov – naháňka …
Nepřehlédněte
Chřipky, virózy a respirační onemocnění jsou na vzestupu v celém regionu
Spousty dětí, ale i dospělých trpí v současné době nachlazeními, virózami, ale i …
Po nehodě skončilo auto na střeše v potoce
Ve středu 10. prosince krátce před sedmou hodinou ranní byla policie přivolána k …
FOTO
Příbramské gymnázium se připojilo k studentskému protestu za klima
V úterý 9. prosince v 9:35 vyšli studenti Gymnázia Příbram před budovu školy, aby se …
ANKETA
Černé a šedé e-shopy s dálničními známkami vás mohou připravit o desetitisíce. Na co si dát pozor při nákupu?
Elektronická dálniční známka v Česku funguje už pět let. Přesto se na internetu stále …
Adventní koncert FIT SENIOR přilákal do auly přes stovku návštěvníků
Příbram se opět rozezněla adventními tóny. Třetí ročník koncertu FIT SENIOR přivedl do …
„Rozpočet je proinvestiční, máme finanční rezervu. Bazén se blíží,“ říká místostarosta Karpíšek
Město Příbram schválilo rozpočet na rok 2026 i střednědobý výhled do let 2027–2028. …
ROZHOVOR
Nové výsadby vracejí brdským lesům jejich přirozenou podobu
V CHKO Brdy probíhá řada projektů zaměřených na obnovu a podporu přirozené druhové …




