Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je většinou dobrá
5. srpna 2022 (10:57)
foto: pixabay / ilustrační foto
Od posledního měření se zlepšila kvalita vody v Pilském rybníku na Příbramsku.
Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je většinou dobrá. V jezeře Ostrá na Nymbursku hygienici od minulého týdne kvůli zvýšenému obsahu sinic nedoporučují koupání. Vodu tam hodnotí stupněm čtyři, může být pro lidi zdravotním rizikem. Na dalších čtyřech místech ve středních Čechách doporučují citlivým osobám, aby se po koupání osprchovali. Další středočeská přírodní koupaliště mají na většině míst výbornou kvalitu vody. Vyplývá to z výsledků pondělních měření, které středočeští hygienici zveřejnili na webu.
"Velmi dobrou kvalitu vody mají koupaliště na Slapech, Orlíku a jezero Poděbrady na Nymbursku, touto dobou bývá voda na těchto místech obvykle horší kvality, letos se stále drží na velmi dobré kvalitě," řekla ředitelka odboru hygieny obecné a komunální pro Středočeský kraj Hana Štollová. Na některých přírodních koupalištích se podle ní vyskytuje zvýšený obsah sinic. "Ale jen do té míry, že se vnímavým jedincům doporučuje po koupání osprchovat se," doplnila. Odpovídá tomu hodnocení stupněm tři, které naměřili hygienici v Županovicích a Živohošti na Příbramsku, na Proboštských jezerech u Prahy a v rakovnickém Tyršově koupališti.
Od posledního měření se zlepšila kvalita vody v Pilském rybníku na Příbramsku, podle hygieniků je na stupni dva, tedy mírně zhoršená, koupání v ní je bezproblémové. Stejné hodnocení mají Písník v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku a koupaliště Vyžlovka u Prahy.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Na Příbramsku se v pátek vyskytnou silné bouřky
•Do pátku budou teploty tropické, o víkendu se ochladí až o deset stupňů
•Silná vedra zasáhnou celé Česko, bude až 36 stupňů
Další články
ŘSD bude příští rok pokračovat v dostavbě Pražského okruhu i středočeské D7
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje v roce 2026 ve Středočeském kraji několik …
Na silnici u Dubence havarovala dvě auta
V úterý před 15. hodinou se stala dopravní nehoda u Dubence na silnici I/18.
Bezdomovci se mohou ve středočeských městech ohřát v noclehárně nebo ve stanu
Lidé bez domova se mohou ve středočeských městech ohřát třeba v noclehárně, ve …
Mrazivé ráno a mrtvá baterie? Strážníci v Příbrami auto nastartují pomocí startovacího boxu
Zimní mrazy a dlouhé stání dokážou potrápit i jinak spolehlivé auto. Slabá nebo vybitá …
AKTUÁLNĚ
Lidí s respiračními nemocemi ve Středočeském kraji přibylo. Nejvíce nemocných je mezi dětmi do pěti let
Lidí s respiračními chorobami včetně chřipky ve Středočeském kraji přibylo. Nemocnost …
Rallye Dakar 2026: Martin Macík po 2. etapě. „Bylo to extrémně těžké, ale jsme v cíli,“ hlásí posádka kamionu Josef
Sedlčanský jezdec Martin Macík pokračuje v letošním ročníku Rallye Dakar 2026 ve …
Sport
Auto porazilo u Příbrami rodiče s kočárkem. Na místo letěly vrtulníky
Vážná dopravní nehoda s těžký zraněním se stala v pondělí v podvečer u Příbrami na …
Gastro agent: Bistro Láska
Rychlé občerstvení v centru města má jednoduchý úkol: nasytit, nezdržovat a …
Fast food
Velbloudi v čele tříkrálového průvodu. Tradice i sbírka opět v Příbrami
Nový rok v Příbrami tradičně otevírá tříkrálový průvod – a ani tentokrát nebudou …
Kultura
Na Svaté Hoře pokračují úspěšné programy pro školy
S návratem dětí po vánočních prázdninách zpět do školních lavic se znovu otevírá …




