KSČM nechce prodlužovat nouzový stav
5. února 2021 (10:48)
Širší vedení KSČM nepodporuje další prodloužení nouzového stavu v Česku kvůli covidu-19. ČTK to sdělila mluvčí strany Helena Grofová. Podle informací ČTK z jednání byl postoj lídrů KSČM při dnešním zasedání výkonného výboru jednoznačný. Komunisté se shodli na tom, že nutná opatření proti šíření epidemie může kabinet vyhlásit i bez toho, aby nouzový stav nadále trval.
Nouzový stav aktuálně platí od 5. října zatím do 14. února. Žádost o jeho další prodloužení by měla vláda projednat v pondělí a Sněmovna posoudit ve čtvrtek odpoledne. Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes varoval před tím, že neprodloužení nouzového stavu by znamenalo totální kolaps zdravotního systému, nekontrolované šíření epidemie a obrovský nárůst úmrtnosti.
Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček před jednáním řekl, že širšímu vedení doporučí, aby prodloužení nouzového stavu nepodpořilo. Opatření jsou podle zástupce KSČM v Ústředním krizovém štábu zbytečná a k ničemu nevedou. Podle poslance Jiřího Dolejše lze bez nouzového stavu zařídit i další nasazení vojáků v nemocnicích, kvůli kterému v minulosti KSČM žádost vlády podpořila. Týká se to podle něj i dalších opatření, která kabinet nouzovým stavem zaštiťuje, míní.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
pribram.cz
pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Další články
Odešel neporazitelný Ranger: Ve věku 86 let zemřel legendární Chuck Norris
Svět ztratil jednu z největších ikon akčního filmu a bojových umění. Americký herec …
Další komentovaná vycházka k výročí první písemné zmínky o městě je už v neděli
Město Příbram zve všechny zájemce na třetí komentovanou vycházku letošního roku, která …
HISTORIE
Pohřešovaný muž z Bohutína byl nalezen bez známek života
Ve čtvrtek 19. března vyhlásila policie pátrání po 54letém muži z obce Bohutín. …
AKTUÁLNĚ
Fanouškovské hlasování v anketě Sportovec Příbramska: systém odhalil neplatné hlasy
Redakce pribram.cz v posledních dnech zaznamenává nestandardní hlasování v některých …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: O víkendu se můžete začít připravovat na Velikonoce, přijít fandit příbramským sportovcům nebo sledovat závody!
Předposlední březnový víkend nabídne opravdu pestrý program. Budete si moci přijít …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Brdská příroda volá o pomoc: stovky kilometrů tras čekají na dobrovolníky. Začíná se už v pátek
Dobrovolníci, rodiny s dětmi i milovníci přírody se opět mohou zapojit do tradiční …
PŘÍRODA
Nemocnice v Příbrami nasadila špičkovou UV technologii. Pomůže v boji proti infekcím
Oblastní nemocnice Příbram rozšiřuje své technologické vybavení o moderní UV-C …
Galavečer sportu v Příbrami: Kdo se stal nejlepším sportovcem roku 2025?
Ve čtvrtek 19. března večer se v příbramské divadle koná dlouho očekávaný Galavečer …
ON-LINE PŘENOS
Který městský problém si podle vás zaslouží „černého Petra“?
Příbram funguje dál svým běžným rytmem, ale řada problémů zůstává otevřená. Na přání …
ANKETA
Řidič při couvání porazil ženu v Příbrami
Ve čtvrtek 19. března odpoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě se …
AKTUÁLNĚ





