Kradl, co se dalo, ale nakonec mu nic nezůstalo
29. října 2020 (09:17)
Minulý týden obvinili kriminalisté 29letého muže z krádeže. Dne 21. října odcizil v příbramské prodejně pánské triko, dvoje tepláky a svetr. Věci si vzal do zkušební kabinky, část si oblékl na sebe a část uložil do tašky. Při opouštění obchodu ho však zastavila prodavačka a po vzájemné slovní výměně jí oblečení, kromě svetru, vrátil. Následně ho zadrželi policisté, kterým kradený svetr odevzdal. Obviněný uvedl, že chtěl ukradené věci prodat a za utržené peníze si koupit něco k jídlu. Muž má už s podobnými záležitostmi zkušenosti. Jedná se o recidivistu, který byl několikrát souzen a trestán.
Dotyčný se z činu dlouho nevzpamatovával a vydal se do ulic znovu. Hned o pět dní později vnikl do bytového domu v Příbrami. Po třetí hodině ranní vzbudila jedna z obyvatelek objektu svého manžela, že slyší rány ze sklepních prostor. Manžel pak ve sklepě načapal zloděje a pokusil se ho zadržet. Ten rychle napakované věci odhodil a utekl zadním vchodem. Jen pár hodin před tímto činem ho policisté kontrolovali a všimli si u něj přítomnosti igelitové tašky. Igelitovou tašku s obuví pak při svém činu v bytovém domu také zanechal.
Hlídka u něj po zadržení provedla orientační zkoušku ke zjištění přítomnosti drog, test byl pozitivní na amfetamin.
Muž má na svědomí i zářijové vloupání do jedné administrativní budovy v Příbrami. Při prohledávání dvou kanceláří poškodil panel elektrického topení, kancelářský stůl a zásuvky. Způsobil škodu ve výši 24 tisíc korun. Zcizil zde pouze drobné mince v celkové hodnotě dvou set korun.
Dne 26. října kriminalisté zahájili jeho další stíhání pro zločin krádeže, kdy mu hrozí až osmiletý trest pobytu ve vězení.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_PČR
autor: Jana Fedorová
Další články
Filipojakubská noc připomíná staré zvyky a pověry. V ten čas čarodějnice mířily na Plešivec
Noc z 30. dubna na 1. května u nás patří k nejpůsobivějším v roce. Říká se jí …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Andělské schody: unikátní přírodní klenot regionu
Nedaleko Dobříše se nachází výjimečné chráněné území Andělské schody, které v sobě …
TIP NA VÝLET
/KAUZA NEMOCNICE/ Ředitel Holobrada: V tomto případu se cítím nevinen!
Kriminalisté po úterním zásahu v příbramské nemocnici obvinili šest lidí a tři firmy z …
AKTUALIZOVÁNO
Ceny nafty i benzínu opět vystřelily nahoru. Nejlevněji stále natankujete u Silmetu a u Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,59 Kč do 43,10 Kč …
DOPRAVA
Tajemné poklady víry odhaleny: Na Svaté Hoře ukazují sošky, které lidé 200 let skrývali doma
Na první pohled nenápadné dřevěné sošky. Na ten druhý fascinující svědectví víry, …
ZAJÍMAVOSTI
Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ a kam povedou další úpravy?
V uplynulých dnech probíhaly v okolí sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ terénní úpravy, …
ZAJÍMAVOSTI
Pudilová do toho řízla: Szabová, pojď si pro královnu OKTAGONu!
Dvakrát zrušený zápas, který fanoušci chtějí víc než cokoliv jiného, je zpátky ve hře. …
SPORT
Srážka auta s motocyklem u Buše: Dva zranění skončili v pražské nemocnici
Dopravní nehoda dnes v podvečer zkomplikovala provoz na silnici 102 u odbočky na obec …
AKTUALIZOVÁNO
Hranice s rozumem: V potocích je třetina vody, příroda je jako troud
Pálení čarodějnic je za dveřmi. Zatímco většina z nás se těší na tradici, pro hasiče …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pecen z Pece rozžhaví Řimbabu. Čarodějnice letos provoní čerstvý chléb
Oheň, západ slunce a vůně chleba z rozpálené pece. Tak budou letos vypadat Čarodějnice …
NEPŘEHLÉDNĚTE





