28. 1. svátek má Otýlie




Komunitní dům by měl být dokončen v dubnu, práce už začaly

23. června 2016   (11:13)
Další 2 fotografie v galeriiKomunitní dům by měl být dokončen v dubnu, práce už začaly
foto: MěÚ Příbram

Výběrové řízení vyhrála firma Staler s cenou 16,7 milionů bez DPH.



V jednom z bývalých pavilonů 8. ZŠ v ulici Žežická se v těchto dnech rozjela realizace Komunitního domu seniorů (tzv. KoDuS), jehož součástí bude také společenská místnost, pobytová zahrada a parkoviště. Město Příbram na tento projekt získalo od Ministerstva pro místní rozvoj ČR dotaci ve výši cca 12,5 milionů Kč, přesná částka celkově poskytnuté dotace bude vypočítána podle aktuálního kurzu euro/koruna. Stavební práce již byly zahájeny, termín dokončení je duben 2017.

V KoDuSu Příbram bude vybudováno 23 bytů s maximální obsazeností 46 osob (1 – 2 osoby/byt). Byty budou dispozičně řešeny jako 1+kk o velikosti 41 až 45 m2, objekt bude mít i společenskou místnost, která bude centrem společných aktivit jeho obyvatel.

Podporované byty v Komunitním domě seniorů jsou podle kritérií dotace určeny osobám ve věku 60 a více let, které prokážou, že jejich průměrný čistý měsíční příjem v období 12 kalendářních měsíců před uzavřením nájemní smlouvy nepřesáhl 1 násobek průměrné měsíční mzdy v případě 1 členné domácnosti, nebo 1,2 násobek v případě 2 členné domácnosti.

„V současné době není ještě vytvořen žádný pořadník, zásadami pro přijetí do Komunitního domu seniorů se bude zabývat Komise zdravotní a sociální,“ vysvětluje místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková (ANO) s tím, že tyto zásady jasně stanoví pravidla a kritéria pro přidělení bytů.

Zhotovitelem stavebních prací je společnost STALER spol. s r.o., která dílo provede za cenu 16.701.682,10 Kč bez DPH.

Fotogalerie

Komunitní dům by měl být dokončen v dubnu, práce už začaly (1) Komunitní dům by měl být dokončen v dubnu, práce už začaly (2)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ Příbram
autor: MěÚ








Další články

Meteorologové varují před novou sněhovou pokrývkou. Ve čtvrtek může sněžení komplikovat dopravu Meteorologové varují před novou sněhovou pokrývkou. Ve čtvrtek může sněžení komplikovat dopravu Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před novou sněhovou pokrývkou, která se … Řidič osobního vozu u Petrovic skončil v příkopu Řidič osobního vozu u Petrovic skončil v příkopu Všechny složky integrovaného záchranného systému zasahovaly ve středu 28. ledna … Silná námraza v Brdech láme větve. Vojenské lesy varují před vstupem do hřebenových partií Silná námraza v Brdech láme větve. Vojenské lesy varují před vstupem do hřebenových partií V nejvyšších partiích Brd panují v posledních dnech nebezpečné podmínky. V polohách … V Příbrami byly nalezeny použité injekční stříkačky. Strážníci je zajistili k odborné likvidaci V Příbrami byly nalezeny použité injekční stříkačky. Strážníci je zajistili k odborné likvidaci Strážníci Městské policie Příbram během své pravidelné hlídkové činnosti opět … Chřipková epidemie pokračuje. Ještě pár týdnů bude nemocných přibývat Chřipková epidemie pokračuje. Ještě pár týdnů bude nemocných přibývat Ve Středočeském kraji v uplynulém týdnu vzrostl počet lidí s respiračními onemocněními … Pokračováním kamenných zastavení křížové cesty bude sochařské dílo Smíření a odpuštění Pokračováním kamenných zastavení křížové cesty bude sochařské dílo Smíření a odpuštění Na prosincovém zasedání Zastupitelstva města Dobříše bylo téměř jednomyslně schváleno … Falešní policisté opět útočí. Dvě ženy přišly o více než milion korun Falešní policisté opět útočí. Dvě ženy přišly o více než milion korun Středočeští kriminalisté aktuálně vyšetřují hned dva případy podvodů, při nichž se … Středočeský kraj investuje 10,7 milionu do rozvoje turismu Středočeský kraj investuje 10,7 milionu do rozvoje turismu Krajští zastupitelé schválili poskytnutí dotací na podporu rozvoje destinačních … Rekordně klidné svátky v útulku v Lazci: žádní vystrašení psi ani nechtěné živé dárky Rekordně klidné svátky v útulku v Lazci: žádní vystrašení psi ani nechtěné živé dárky Útulek v Lazci hlásí nejlepší svátky za roky: žádní vystrašení psi na Silvestra a … Zvířata
Hasiči zasahovali u požáru v Novém Dvoře u Rožmitálu pod Třemšínem Hasiči zasahovali u požáru v Novém Dvoře u Rožmitálu pod Třemšínem V úterý 27. ledna dopoledne vyjížděli hasiči k požáru budovy v Novém Dvoře u Rožmitálu … FOTO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz