26. 4. svátek má Oto

Kdo chce skutečně pomoci?

10. července 2014   (06:06)
Kdo chce skutečně pomoci?

Město Příbram poskytlo již před několika lety byt nemocnému Jakubovi Skotnicovi. 


Především na sociálních sítích se v posledních dnech rozhořela diskuze ohledně nadace Chci pomoci a města Příbram, které bylo manažerem nadace Tomášem Bezouškou zažádáno o dotaci. Podle Bezoušky podmínil starosta Pikrt pomoc města tím, že on a strana ČSSD vystoupí na tiskových konferencích a i přímo na koncertě No Name.

"Pokud chci, aby byla dotace na pronájem města schválena, on za sebe i za svoji stranu ČSSD vystoupí při tiskových konferencích a přímo na koncertě No Name. To jsem odmítl s tím, že nechci politiku tahat do nadace," stojí v prohlášení, které Bezouška rozeslal do příbramských redakcí.

Starosta tato tvrzení odmítá
Toto tvrzení starosta Pikrt důrazně odmítá s tím, že žádné podobné podmínky o prezentaci strany ČSSD ani jiné nikomu nekladl. Podle Pikrta je jádrem věci rozhodnutí městské rady, která sice zamítla dotaci na koncert No Name, ale údajně se shodla na tom, že dětem pomoci chce.

„Shodli jsme se na tom, že pan Bezouška bude požádán o sdělení jmen a adres obou nemocných dětí a na tyto děti by rada města směřovala svojí finanční podporu přímo. Ne, aby pan Bezouška následně předával finanční podporu od města Příbram slavnostně jako dar (výtěžek z koncertu No Name) pod svým jménem," píše ve svém vyjádření starosta Pavel Pikrt.

Tajemný telefonát a zrušená schůzka

Celá záležitost měla gradovat v pondělí 30. června ve večerních hodinách. To už bylo po jednání rady města, která dotaci na koncertu skupiny No Name zamítla. Podle Bezoušky starosta Pikrt volal přibližně v půl desáté, aby se zeptal, jestli si podporu jeho osoby a strany na koncertě No Name nerozmyslel. Pikrt naopak tvrdí, že volal kvůli tomu, že pan Bezouška prostřednictvím e-mailu zrušil plánovanou schůzku, kde se mělo o celé záležitosti dále hovořit.

Obrázek ať si každý udělá sám

V zájmu objektivity zveřejňujeme vyjádření obou zúčastnených osob v plném znění:


Vyjádření Tomáše Bezoušky:
Při podpisu smlouvy pronájmu divadla A. Dvořáka v Příbrami /nájem za divadlo platím městu pořádání charitativního koncertu/ mi bylo poraděno ať zažádám o dotaci na pronájem při charitativním koncertu, pořádaném nadací Chci pomoci, město Příbram. Tudíž jsem o tomto kroku informoval pana starostu Pikrta, zda-li je to možné. On mi odpověděl, že určitě na tyto účely dotaci schválejí. Předal jsem tedy vyplnění žádost advokátní kanceláři /partner naší nadace Chci pomoci, která vyřizuje veškeré tyto věci/ a s mojí spoluprácí jsme žádost odeslali elektronickou formou na město. Poté se mi ozval pan starosta s tím, že nechce, aby město bylo partnerem naší nadace, což jsem mu při schválení dotace nabídl. A že pokud chci, aby byla dotace na pronájem města schválena, on za sebe i za svoji stranu ČSSD vystoupí při tiskových konferencích a přímo na koncertě No Name. To jsem odmítl s tím, že nechci politiku tahat do nadace. Poté, co byla dotace městem zamítnuta, měl jsem v půl desáte večer telefonát přímo soukromý od pana starosty, zda-li jsem si to nerozmyslel, a že pokud změním rozhdnutí, udělá vše pro to, aby se dotace nakonec změnila na schváleno. Řekl jsem mu k tomu svoje a on mi telefon položil. Poté mi přišlo písemné vyjádření od města a to, že dotace byla zamítnuta. Dozvěděl jsem se, že řekl na tiskové konferenci po zasedání, že na koncertě No Name si předá sám finance oběma klukům, což mi přijde absurdní, když koncert pořádá moje nadace Chci pomoci. Toť asi vše, nájem samozřejmě zaplatím z financí, které jsou určeny za koncert No Name od partnerů naší nadace, jen mi je smutné chování naší radnice v těchto případech, kdy veškerý výdělek z koncertu putuje dvěma těžce nemocným klukům z našeho města. Stydím se za naší radnici.

Vyjádření starosty Pavla Pikrta: 
Jsem velmi zklamaný, jak pan Bezouška interpretuje celé jednání o žádosti o dotaci pro koncert skupiny No Name. Na město přišla skutečně jeho žádost o dotaci na koncert skupiny No Name s tím, že následně bude předána část výtěžku  pro dvě nemocné děti. Sám jsem si řekl, že to je opravdu dobrá myšlenka podpořit další nemocné děti tak, jako jsem se angažoval při zajišťování nového bydlení pro Kubíka Skotnicu.Tehdy jsem svůj slib daný v divadle při koncertu Anny K. splnil a dnes Kubík s maminkou bydlí v pěkném bytě na "Spartaku".

Při projednávání podpory koncertu No Name v radě města jsme se shodli na tom, že pan Bezouška bude požádán o sdělení jmen a adres obou nemocných dětí a na tyto děti by rada města směřovala svojí finanční podporu přímo , a ne , aby pan Bezouška následně předával finanční podporu od města Příbram slavnostně jako dar ( výtěžek z koncertu No Name) pod svým jménem pro nemocné děti. V tom je ten rozdíl ve výkladu celé situace a mě to celé mrzí, že to takto pan Bezouška prezentuje.

Minulý týden byl ke mně v úterý nahlášen pan Bezouška na jednání a toto jednání bylo panem Bezouškou ještě v pondělí zrušeno s tím, že nemá hlídání svých dětí, a že s ním "asi" stejně nebudu chtít jednat, protože bude kandidovat za hnutí ANO 2011. (mail pana Bezoušky mám k dispozici).

To byl také důvod, proč jsem mu před týdnem v pondělí večer volal a ptal se ho proč zrušil plánovanou schůzku u mě na radnici.On se mě ptal na možnost příspěvku na koncert. Sdělil jsem mu informace o postoji rady města (popis viz výše). Žádné podmínky pro přidělení dotace jsem nekladl, to naprosto důrazně odmítám. Je mi líto pana Bezoušky, že takový počin, jako je finanční pomoc potřebným dětem zneužívá pro své politické ambice. A ještě celou situaci překrucuje na Facebooku.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Rekonstrukce mostu u Řitky může vyjít až na 43,5 milionů Na opravu mostu se již hledá zhotovitel. 26. dubna 2019   (06:27) Čarodějnice na Nováku si užily především děti Čarodějnice na Nováku si užily především děti Na Nováku byla zahájena letošní sezóna čarodějnicemi. 25. dubna 2019   (20:09) Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43) V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! Momentálně probíhají vyprošťovací práce. 25. dubna 2019   (09:48) AKTUÁLNĚ Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu V brzké době se dá čekat oprava mostu a s tím spojená omezení. 25. dubna 2019   (08:19) Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Kapela Queen je opět velmi populární díky povedenému filmu Bohemian Rhapsody. 25. dubna 2019   (06:08) Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz