21. 3. svátek má Radek

Kdo bude usilovat o senátorská křesla?

27. června 2014   (06:17)
Kdo bude usilovat o senátorská křesla?
foto: pribram.cz

Kromě Příbrami jsou známí kandidáti i v dalších středočeských městech.



Některé strany ve středních Čechách už mají vybrány kandidáty do podzimních senátních voleb. Jasno mají například komunisté, většinu kandidátů zveřejnila ODS. Delší dobu jsou také známa jména pravděpodobných kandidátů ČSSD, vyplynulo z ankety ČTK.

Na Kolínsku se v boji o senátorské křeslo nejspíš střetne ředitelka centra sociálních a zdravotních služeb Emilie Třísková (ČSSD) s lékařem Milanem Rakem, kterého chce jako nezávislého kandidáta postavit ODS. Komunisté proti nim nasadí technika a předsedu okresního výboru KSČM v Kolíně Františka Švarce.

Na Kladensku chce mandát obhajovat ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD), za KSČM se bude ucházet o přízeň voličů policista Rudolf Carvan. Kladenská ODS ještě kandidáta nevybrala, TOP 09 bude zřejmě reprezentovat ekonomka a bývalá náměstkyně ministra kultury Michaela Vojtová.

Za Příbram půjde do boje Řihák, Švenda, Burian nebo Hála

V Příbrami hodlá KSČM poslat do boje o Senát starostu Jinců Josefa Hálu a ODS starostu Sedlčan Jiřího Buriana. Za ČSSD by měl obhajovat mandát bývalý hejtman Josef Řihák, TOP 09 chce nasadit středoškolského učitele a příbramského zastupitele Václava Švendu.

V okrese Rakovník, který patří do volebního obvodu Louny v Ústeckém kraji, hodlá za ČSSD znovu kandidovat ministr školství Marcel Chládek. ODS proti němu postaví školního inspektora Luďka Štíbra a KSČM lékařku Evu Kašovou. Za KDU-ČSL bude kandidovat Leo Steiner, bývalý vysoký úředník dotačního úřadu Severozápad, který upozornil na údajné machinace s evropskými dotacemi v Ústeckém a Karlovarském kraji.

O kandidátech TOP 09 bude podle šéfky středočeské organizace Heleny Langšádlové ještě jednat předsednictvo a příští týden je bude schvalovat výkonný výbor. V plném proudu je diskuse o kandidátech hnutí ANO, které chce jména svých kandidátů zveřejnit v polovině července. "Teď to schvalují oblasti a pak to půjde dál demokratickou cestou směrem na kraj a na hlavní předsednictvo hnutí," uvedla krajská manažerka Pavlína Kuncová.

Naopak třeba jména komunistických kandidátů schválil ústřední výbor strany už na jaře a podle šéfa krajské organizace Stanislava Grospiče by se už měnit neměla. "Bude ještě jedno zasedání ústředního výboru, ale to by musela nastat nějaká změna, kterou však nepředpokládáme," řekl.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: Jan Kholl kš








Další články

Odešel neporazitelný Ranger: Ve věku 86 let zemřel legendární Chuck Norris Odešel neporazitelný Ranger: Ve věku 86 let zemřel legendární Chuck Norris Svět ztratil jednu z největších ikon akčního filmu a bojových umění. Americký herec … Další komentovaná vycházka k výročí první písemné zmínky o městě je už v neděli Další komentovaná vycházka k výročí první písemné zmínky o městě je už v neděli Město Příbram zve všechny zájemce na třetí komentovanou vycházku letošního roku, která … HISTORIE Pohřešovaný muž z Bohutína byl nalezen bez známek života Pohřešovaný muž z Bohutína byl nalezen bez známek života Ve čtvrtek 19. března vyhlásila policie pátrání po 54letém muži z obce Bohutín. … AKTUÁLNĚ Fanouškovské hlasování v anketě Sportovec Příbramska: systém odhalil neplatné hlasy Fanouškovské hlasování v anketě Sportovec Příbramska: systém odhalil neplatné hlasy Redakce pribram.cz v posledních dnech zaznamenává nestandardní hlasování v některých … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: O víkendu se můžete začít připravovat na Velikonoce, přijít fandit příbramským sportovcům nebo sledovat závody! Tipy na víkend: O víkendu se můžete začít připravovat na Velikonoce, přijít fandit příbramským sportovcům nebo sledovat závody! Předposlední březnový víkend nabídne opravdu pestrý program. Budete si moci přijít … NEPŘEHLÉDNĚTE Brdská příroda volá o pomoc: stovky kilometrů tras čekají na dobrovolníky. Začíná se už v pátek Brdská příroda volá o pomoc: stovky kilometrů tras čekají na dobrovolníky. Začíná se už v pátek Dobrovolníci, rodiny s dětmi i milovníci přírody se opět mohou zapojit do tradiční … PŘÍRODA Nemocnice v Příbrami nasadila špičkovou UV technologii. Pomůže v boji proti infekcím Nemocnice v Příbrami nasadila špičkovou UV technologii. Pomůže v boji proti infekcím Oblastní nemocnice Příbram rozšiřuje své technologické vybavení o moderní UV-C … Galavečer sportu v Příbrami: Kdo se stal nejlepším sportovcem roku 2025? Galavečer sportu v Příbrami: Kdo se stal nejlepším sportovcem roku 2025? Ve čtvrtek 19. března večer se v příbramské divadle koná dlouho očekávaný Galavečer … ON-LINE PŘENOS Který městský problém si podle vás zaslouží „černého Petra“? Který městský problém si podle vás zaslouží „černého Petra“? Příbram funguje dál svým běžným rytmem, ale řada problémů zůstává otevřená. Na přání … ANKETA
Řidič při couvání porazil ženu v Příbrami Řidič při couvání porazil ženu v Příbrami Ve čtvrtek 19. března odpoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě se … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz