12. 2. svátek má Slavěna




Kanalizace v Kozičíně se zatím odkládá, s otazníkem je i Lazec

26. února 2019   (08:07)
Kanalizace v Kozičíně se zatím odkládá, s otazníkem je i Lazec

Náklady na vybudování kanalizace v Lazci jsou 63 milionů korun.



Obyvatelé Kozičína se kanalizace zatím nedočkají. Radní totiž stáhli žádost o dotaci z důvodů její nedostatečné výše. Žádat tak budou o prostředky pouze na výstavbu kanalizace v Lazci.

„Celý projekt by stál přibližně 100 milionů korun bez DPH. Dotace mohla být maximálně kolem 20 milionů korun, město by tedy muselo doplatit 80 milionů ze svého. Intenzivně jsme o tom jednali a museli se rozhodnout z pohledu správného hospodáře,“ vysvětlil situaci místostarosta města Martin Buršík (ANO).

Problém byl v tom, že dotace se počítá na obyvatele a kanalizace by přibližně 8 kilometrů vedla jen přes pole a silnice, kde nikdo nebydlí. To bylo hlavním důvodem, proč byl podíl dotace tak nízký. V případě kanalizace pouze v Lazci je situace o něco lepší. Náklady se zde vyšplhají na 63 milionů a dotace bude v případě získání činit 12 milionů korun.

„Poskytovatel dotace posuzuje efektivitu projektu, která v prvním případě vychází opravdu mizerně. Zastupitelé budou rozhodovat i o té kanalizaci do Lazce, jestli je ta cena 50 milionů korun na 200 obyvatel adekvátní,“ dodává dále starosta Jindřich Vařeka (ANO), který dále upozorňuje, že v Lazci je stejně nutné předělání vodovodu, který je v havarijním stavu. Kanalizace musí být vybudována dříve v Lazci než v Kozičíně také z technických důvodů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: red
autor: red








Další články

4 tipy na Valentýna v Příbrami: vybrali jsme to nejlepší z valentýnských menu 4 tipy na Valentýna v Příbrami: vybrali jsme to nejlepší z valentýnských menu Hledáte, kam v Příbrami vyrazit na Valentýna? Vybrali jsme podniky, které připravily … FOTO Nová cisternová stříkačka třetí generace za jedenáct milionů je skoro na cestě do Rožmitálu Nová cisternová stříkačka třetí generace za jedenáct milionů je skoro na cestě do Rožmitálu Rožmitál pod Třemšínem posiluje bezpečnost. Dobrovolní hasiči se byli osobně podívat … Nepřehlédněte Na silnici u Rožmitálu vyjela řidička mimo silnici Na silnici u Rožmitálu vyjela řidička mimo silnici Ve čtvrtek 12. února se před osmou hodinou ranní stala nehoda osobního vozu na silnici … Doprava Bohutín slaví 100 let masopustního průvodu. Masky vyrazí i do Příbrami Bohutín slaví 100 let masopustního průvodu. Masky vyrazí i do Příbrami Masopustní úterý 17. února bude letos v Bohutíně výjimečné. Tradiční maškarní … Masopust Středočeští hygienici provedli v roce 2025 téměř 1 800 kontrol stravovacích zařízení včetně těch na Příbramsku Středočeští hygienici provedli v roce 2025 téměř 1 800 kontrol stravovacích zařízení včetně těch na Příbramsku Ani v roce 2025 středočeští hygienici nepolevovali v kontrolách stravovacích … Nepřehlédněte Fantova louka: Velká slova, nulová odvaha. Fuksa v hlavní roli Fantova louka: Velká slova, nulová odvaha. Fuksa v hlavní roli Rada města Příbrami odmítla vyhlásit stavební uzávěru na Fantově louce. Jednoduchý … LiStOVáNí přiváží humor bez hranic: Dobříš zažije all inclusive večer LiStOVáNí přiváží humor bez hranic: Dobříš zažije all inclusive večer Dobříš čeká další kulturní večer plný inteligentního humoru a nadhledu. Ve čtvrtek 12. … Kultura Konec bláta a chaosu v Orlově. Příbram vybuduje nové parkoviště pro Brdy Konec bláta a chaosu v Orlově. Příbram vybuduje nové parkoviště pro Brdy Příbram má v plánu vybudovat v místní části Orlov nové parkoviště, které bude sloužit … FOTOGALERIE Úterní požár ve výrobní hale Bobcat v Dobříši způsobil škodu 6,5 milionu korun Úterní požár ve výrobní hale Bobcat v Dobříši způsobil škodu 6,5 milionu korun Úterní požár ve výrobní hale strojírenské společnosti Bobcat v Dobříši způsobil škodu … FOTO
Co se skrývá v oblíbené pěně na vlasy? Varování hlavní hygieničky Co se skrývá v oblíbené pěně na vlasy? Varování hlavní hygieničky Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo varování pro spotřebitele týkající se oblíbené … Nepřehlédněte
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz