Jeden vánoční strom vyrostl v Lazci, druhý přímo v Příbrami
20. listopadu 2018 (19:25)
foto: pribram.cz
Starou Příbram povznesou do vánoční nálady dva smrky ztepilé. Na úvodní fotografii najdete strom určený k vztyčení na Václavském náměstí.
Na náměstí T.G. Masaryka se ve čtvrtek ráno vztyčí v plné kráse smrk dovezený z Lazce, aby přinesl radost a vánoční atmosféru do ulic města. Další smrk ztepilý zkrášlí Václavské náměstí. Ten vyrostl přímo v Příbrami na Březových Horách a prozatím se pyšní první ozdobou z čerstvého sněhu v ulici U Prokopa.
„Vyšší smrk z Lazce dorostl do velikosti, kdy vadil drátům vedení O2. Ten přijde na náměstí TGM. Velikostí 13 až 15 m odpovídá připravenému kotvení. Druhý vánoční strom pro Václavák je o něco menší tak, aby byl pro daný prostor bezpečný,“ uvedl Bc. Libor Michvocík, zástupce ředitele Technických služeb města Příbrami.
Zdobení stromu přijde na řadu až v dalším týdnu. Vše bude připraveno na 1. prosinec a slavnostní zahájení adventu.
„Vyšší smrk z Lazce dorostl do velikosti, kdy vadil drátům vedení O2. Ten přijde na náměstí TGM. Velikostí 13 až 15 m odpovídá připravenému kotvení. Druhý vánoční strom pro Václavák je o něco menší tak, aby byl pro daný prostor bezpečný,“ uvedl Bc. Libor Michvocík, zástupce ředitele Technických služeb města Příbrami.
Zdobení stromu přijde na řadu až v dalším týdnu. Vše bude připraveno na 1. prosinec a slavnostní zahájení adventu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk
Další články
Sekačky, pily i střelba. Příbram chce v neděli ticho
Příbram připravuje novou vyhlášku, která má omezit hlučné činnosti o nedělích a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Fanoušci rozhodli, sportovci zářili: Sportovec Příbramska 2025 je za námi
Příbram zažila slavnostní večer plný sportovních úspěchů, emocí i inspirativních …
SPORT
Máme vítěze! Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Tady je vaše sladká TOP 3
Týden jste hlasovali, doporučovali a posílali tipy na to, kde v Příbrami a okolí …
SOUTĚŽ
Sto let tradice i moderní výuky. Březnická škola slaví významné jubileum
Významné výročí si letos připomíná Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pyrotechnik v Brdech likvidoval munici odstřelem na místě
U obce Nepomuk byl v pondělí 23. března ohlášen nález munice.
AKTUÁLNĚ
Ochranáři vylepšili v CHKO Brdy „porodnici“ pro mloky
Zaměstnanci Správy CHKO Brdy spolu ze zoologem okresního muzea Davidem Fischerem …
ZAJÍMAVOSTI
Velikonočním vlakem údolím Vlčavy: historická jízda pro celou rodinu
Na železnici v Rožmitále pod Třemšínem už tuto sobou 28. března se můžete svézt …
TIP NA VÝLET
D4 u Staré Hutě se znovu zúží:. ŘSD začne další etapu rekonstrukce mostu
Dálnice D4 se od dubna opět zúží. Ředitelství silnic a dálnic zahájí demolici a …
DOPRAVA
Příbramská lékařka MUDr. Bartášková: Cukrovka je nemoc, kde úspěch léčby drží v rukou i pacient
Diabetes patří mezi nejčastější civilizační onemocnění současnosti a počet pacientů …
ZDRAVOTNICTVÍ
Změna barvy očí? Tentokrát opravdu natrvalo.
Toužili jste někdy po modrých, zelených nebo prostě jiných očích, než jaké máte od …




