20. 7. svátek má Ilja

Je tu přechod, nebo není?

FOTOGALERIE
15. srpna 2014   (06:38)
Další 3 fotografie v galeriiJe tu přechod, nebo není?

Zmatek v dopravním značení by mohl mít pro některého z chodců tragické následky.


Senior se zmateně rozhlíží a nakonec vchází do vozovky. Řidič vozu, který odbočuje vpravo z ulice Politických vězňů do S. K. Neumanna, šlape na brzdu a na důchodce nervozně gestikuluje. Přesně taková situace nastala včera dopoledne na křižovatce výše zmíněných ulic. A určitě to nebylo porvé ani naposled.

Dříve zde byl regulérní přechod pro chodce, dnes vodorovné značení chybí, respektive zůstaly zde jenom jeho zbytky. Svislé značení, které upozorňuje na přechod pro chodce, je pak umístěno jen ve směru z ulice S. K. Neumanna. Automobily, které přijíždějí z ulice Politických vězňů, se o přechodu nedozví.

Zákon hovoří jasně

Zákon číslo 361/2000 Sb,. o provozu na pozemních komunikacích stanovuje, že svislé dopravní značení (zjednodušeně řečeno značka) má přednost před značením vodorovným (pruhy a značky nakreslené na vozovce). Důchodce, který přicházel z ulice S. K. Neumanna a začal přecházet, si tak zcela oprávněně mohl myslet, že se zde přechod pro chodce skutečně nachází.

O vyjádření, jestli zde dopravní přechod má, či nemá být, jsme požádali i Městský úřad Příbram.

Fotogalerie

Je tu přechod, nebo není? () Je tu přechod, nebo není? (1) Je tu přechod, nebo není? (2)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Po včelím bodnutí letěl pro cyklistu vrtulník Po včelím bodnutí letěl pro cyklistu vrtulník Posádka Letecké záchranné služby zasahovala u obce Planiny 20. července 2019   (18:57) Pátrání po nezletilé dívce mělo šťastný konec Pátrání po nezletilé dívce mělo šťastný konec Dítě se ztratilo z dohledu 20. července 2019   (18:15) Základní škola v Jincích dostane nové moderní učebny Základní škola v Jincích dostane nové moderní učebny V nové půdní vestavbě vznikne moderní učebna chemie, fyziky, biologie a PC. Žáci budou mít k dispozici dokonce i 3D tiskárnu 20. července 2019   (14:52) Táborníci si pobyt užívají Táborníci si pobyt užívají V průběhu dvou dnů navštívil starosta města dva letní tábory. 20. července 2019   (12:02) Od září v nových učebnách Od září v nových učebnách Základní škola u ulici 28. října procházela v minulém školním roce rekonstrukcí, při níž díky půdní vestavbě vzniklo několik nových specializovaných učeben. 20. července 2019   (09:38) Lesní divadlo Skalka představuje program na srpen Lesní divadlo Skalka představuje program na srpen Obyvatelé Příbrami mají štěstí, že v našem městě funguje již dlouhých šedesát let oblastní divadlo, které se poslední roky v žebříčcích úspěšnosti řadí na přední pozice. Kromě kamenného divadla má Příbram také divadlo lesní. 20. července 2019   (07:33) Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Opět přicházíme s pravidelným přehledem víkendových akcí. 19. července 2019   (21:16) Ve městě přibude pět kamerových bodů Ve městě přibude pět kamerových bodů Městská policie Příbram ve spolupráci s Policií ČR vytipovala sedm lokalit, kde by bylo dobré umístit nové kamerové body. Pět určených míst bude kamerami osazeno do konce letošního roku. 19. července 2019   (17:16) Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří "Kluci pracují ve dne v noci, někdy ani nespí, jen aby měli čtenáři aktuální informace,“ říká Miloslava Ritschlová, redaktorka pribram.cz 19. července 2019   (14:27) Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Nadýchal přes dvě promile 19. července 2019   (11:11)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz