25. 5. svátek má Viola

Je tu přechod, nebo není?

FOTOGALERIE
15. srpna 2014   (06:38)
Další 3 fotografie v galeriiJe tu přechod, nebo není?

Zmatek v dopravním značení by mohl mít pro některého z chodců tragické následky.


Senior se zmateně rozhlíží a nakonec vchází do vozovky. Řidič vozu, který odbočuje vpravo z ulice Politických vězňů do S. K. Neumanna, šlape na brzdu a na důchodce nervozně gestikuluje. Přesně taková situace nastala včera dopoledne na křižovatce výše zmíněných ulic. A určitě to nebylo porvé ani naposled.

Dříve zde byl regulérní přechod pro chodce, dnes vodorovné značení chybí, respektive zůstaly zde jenom jeho zbytky. Svislé značení, které upozorňuje na přechod pro chodce, je pak umístěno jen ve směru z ulice S. K. Neumanna. Automobily, které přijíždějí z ulice Politických vězňů, se o přechodu nedozví.

Zákon hovoří jasně

Zákon číslo 361/2000 Sb,. o provozu na pozemních komunikacích stanovuje, že svislé dopravní značení (zjednodušeně řečeno značka) má přednost před značením vodorovným (pruhy a značky nakreslené na vozovce). Důchodce, který přicházel z ulice S. K. Neumanna a začal přecházet, si tak zcela oprávněně mohl myslet, že se zde přechod pro chodce skutečně nachází.

O vyjádření, jestli zde dopravní přechod má, či nemá být, jsme požádali i Městský úřad Příbram.

Fotogalerie

Je tu přechod, nebo není? () Je tu přechod, nebo není? (1) Je tu přechod, nebo není? (2)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: MJDalší články

Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kluci ze Slzy přiznali, že se za své slzy nestydí Kapela Slza nekoncertovala v Příbrami poprvé 25. května 2019   (13:36) Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Den prevence a osvěty u hlubošského koupaliště již ve čtvrtek Pojďme dětem vysvětlit, co je ještě zdravý adrenalin a co už je nebezpečné 25. května 2019   (10:58) Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Policisté vyšetřující nehodu sanitky v Čenkově čekají na posudky Nehoda se stala 4. dubna ráno na trati mezi Jinci a Bratkovicemi 25. května 2019   (08:16) Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Korunovace 2019 – Hlavní pouť české církevní provincie Slavnostní liturgie bude zakončena mariánským průvodem a uctíváním u Korunovačního oltáře. 25. května 2019   (06:46) Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22) Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Hrozí jim až pět let za mřížemi 24. května 2019   (09:06) Češi dnes míří k volebním urnám Češi dnes míří k volebním urnám Úderem dnešní 14. hodiny budou Češi volit své zástupce do Evropského parlamentu 24. května 2019   (08:40)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz