22. 2. svátek má Petr

Jaké bude počasí do konce ledna a v první polovině února? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď

23. ledna 2023   (18:58)
Jaké bude počasí do konce ledna a v první polovině února? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď
foto: freepik

V následujících čtyřech týdnech meteorologové neočekávají větší teplotní odchylky mezi týdny, celkově by celé období mělo být teplotně průměrné a srážkově průměrné až slabě podprůměrné.


V příštích dnech bude v Česku dále mrznout a sněžit. I přes den se budou teploty pohybovat kolem nuly a v noci mohou spadnout koncem týdne až na minus devět stupňů Celsia. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Kromě sněžení se může hlavně v první polovině týdne objevit i mrznoucí mrholení a mohlo by se tvořit náledí. V následujících čtyřech týdnech meteorologové neočekávají větší teplotní odchylky mezi týdny, celkově by celé období mělo být teplotně průměrné a srážkově průměrné až slabě podprůměrné.

Na celý tento týden meteorologové předpovídají zataženo až oblačno. Do čtvrtka se může vyskytovat ojediněle slabé sněžení, ale také mrholení i mlhy, které mohou namrzat. ČHMÚ dnes dopoledne vydal výstrahu před tvorbou ledovky na severu Moravy a v části Slezska, platí tam do úterního večera. V části Vysočiny a východních Čech očekávají do úterního dopoledne tvorbu mrznoucím mlh, případně námrazy. V pátek dorazí občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, na horách četnější a trvalejší, podobný ráz počasí vydrží i o víkendu.
Teploty budou nadále nízké. Dnes se nejvyšší denní teploty pohybují mezi plus jedním a minus třemi stupni, podobně tomu bude v úterý a ve středu, při zmenšené oblačnosti může být až pět stupňů Celsia a na horách v tisíci metrech kolem nula stupňů. Ve čtvrtek a pátek budou nejvyšší denní teploty mezi minus dvěma a plus dvěma stupni. Výrazněji se teploty propadnou v noci. V nejbližších dnech mohou klesat teploty přes noc při zmenšené oblačnosti až na minus šest stupňů, v pátek pak na minus sedm, a o víkendu až na minus devět stupňů Celsia.
Období od 23. ledna do 19. února očekávají meteorologové jako celek teplotně průměrné. "Oproti dlouhodobým průměrům bude pravděpodobně nejchladnější čtvrtý předpovědní týden (od 13. února)," uvedli meteorologové v měsíčním výhledu počasí. Nejméně srážek se očekává uprostřed předpovědního období, celkově by sněhu na horách mělo pozvolna přibývat, dodali.

O uplynulém víkendu v Česku silně sněžilo, napadly až desítky centimetrů sněhu. Vyvolalo to problémy v dopravě a stalo se i několik vážných nehod, včetně tragických. Zároveň ale sněžení a pokles teplot umožnily znovuotevření lyžařských středisek, která byla často po oblevě na začátku roku dočasně uzavřená.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

V Čenkově zachraňovali muže po pádu do Litavky. Zřejmě už druhý pád do vody v únoru V Čenkově zachraňovali muže po pádu do Litavky. Zřejmě už druhý pád do vody v únoru V Čenkově se v neděli 22. února odehrála dramatická záchranná akce. Mladé fotbalové naděje zabojují o pohár starostky. Podlesí čeká velký turnaj! Mladé fotbalové naděje zabojují o pohár starostky. Podlesí čeká velký turnaj! Fotbalové hřiště v Podlesí se v sobotu 29. března promění v dějiště napínavých soubojů … Roste brutalita mladistvé kriminality. Děti se radikalizují a útočí pro samotný zážitek násilí Roste brutalita mladistvé kriminality. Děti se radikalizují a útočí pro samotný zážitek násilí Rostoucí agresivita dětí a mladistvých a nový fenomén zážitkového násilí znepokojují … ZAJÍMAVOSTI Ve Středočeském kraji pracuje přes 34.000 uprchlíků z Ukrajiny, meziročně víc Ve Středočeském kraji pracuje přes 34.000 uprchlíků z Ukrajiny, meziročně víc Ve Středočeském kraji pracuje podle lednových dat úřadu práce přes 34.000 uprchlíků z … Kde v Příbrami dělají nejlepší pizzu? Spouštíme velkou pizzovou anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna Kde v Příbrami dělají nejlepší pizzu? Spouštíme velkou pizzovou anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna Příbramští, připravte se. Teď jde o pizzu — a to je věc, na které se málokdo shodne. … ANKETA Hasiči nad ránem likvidovali požár v Březnici Hasiči nad ránem likvidovali požár v Březnici Několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů vyjelo v noci na neděli k … AKTUÁLNĚ Příbram opravila čtyři rybníky za 20 milionů. Teď se chystá na Černé jezírko Příbram opravila čtyři rybníky za 20 milionů. Teď se chystá na Černé jezírko Klimatické změny, sucho a proměny krajiny nutí města přemýšlet jinak o vodě. V … PŘÍRODA Světlo proti násilí. Policisté v Příbrami podpořili oběti minutou ticha Světlo proti násilí. Policisté v Příbrami podpořili oběti minutou ticha Evropský den obětí trestných činů, který připadá na 22. února, si už letos připomněli … Měla by Příbram mít vlastní „nultou hodinu autoškoly“? Měla by Příbram mít vlastní „nultou hodinu autoškoly“? Co kdyby se ještě před první jízdou v autoškole mluvilo otevřeně o tom, co mladé … ANKETA
Manželské večery: Svatá Hora zve na rande, které oživí váš vztah Manželské večery: Svatá Hora zve na rande, které oživí váš vztah Sedíte vedle sebe, a přesto máte pocit, že jste si nějak vzdálili? Rutina, únava a …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz