24. 8. svátek má Bartoloměj

Instruktor sebeobrany Mike radí: Utečte. Když to nevyjde, použijte pero a bodejte

ROZHOVOR
15. ledna 2019   (06:16)
Dalších 8 fotografií v galeriiInstruktor sebeobrany Mike radí: Utečte. Když to nevyjde, použijte pero a bodejte

Dámy, chodíte cestou domů liduprázdnou ulicí nebo potemnělým parkem? Máte obavy o svou bezpečnost? Jak se bránit? Zmeškaly jste kurz sebeobrany v Příbrami? Nevadí, ještě bude šance.


Desítky žen a dívek si v Příbrami vyzkoušely pod odborným vedením nácvik sebeobrany. Po skončení akce jsme Michala Janouška, trenéra Krav Maga- Kapap vyzpovídali.

Proč jste akci uspořádal v Příbrami?
Výcviku sebeobrany žen se věnuji od roku 2011. Na Dobříši, kde bydlím, fungujeme s projektem pravidelných kurzů v periodicitě 1x za měsíc. V Příbrami jsme tento kurz udělali na zkoušku, zda by byl vůbec v okresním městě zájem. A hlad po této aktivitě nás překvapil. 

Ženy a bojové umění? 
Zájem žen o vlastní bezpečí a ochranu je velký. Plno z nich ovšem věří, že sebeobrana je nějaká magie a ona to přitom je jen dřina a systematický trénink. 

S čím přicházejí na váš kurz? Špatná osobní zkušenost, zvědavost, sexy instruktor? 
Ano, plno žen přichází se špatnými zkušenostmi. Dovolím si tvrdit, že více než polovina frekventantek v našich kurzech jsou ženy se špatnou zkušeností s partnerem. 
U některých díky tomu vítězí i zvědavost. Že by některé chodily kvůli pěknému instruktorovi, toho si nejsem vědom (alespoň mi to neříkají :-)). 

Kolik žen se v Příbrami zúčastnilo? 
Zúčastnilo se 50 žen z Příbrami a okolí. V našich pravidelných kurzech na Dobříši máme kapacitu tělocvičny na 20 frekventantek. 

Jak taková akce probihá? Co ženy naučí?
Primárně je tato akce má naučit, aby se měly rády a přemýšlely nad svou bezpečností. Druhým efektem je fakt, že plno žen žije v bludu, jak asi situace napadení či znásilnění bude vypadat. Částečně za to mohou akční filmy, kde jsou padesátikilové hrdinky typu Lara Croft, které likvidují metrákové svalouše. Bohužel, realita je o něčem jiném. 

Vrátíte se do našeho města?
Určitě. Další podobný kurz plánujeme v Příbrami na březen 2019. Vedle víkendových seminářů vedeme i pravidelné tréninky přes týden, jak na Dobříši, tak v Příbrami (celkově pod mým vedením v rámci organizace KAPAP CZECH cvičíme pravidelně v 15 městech ČR). Všeho se mohou ženy účastnit. Ty, které začaly u nás cvičit před rokem, už fungují jako asistentky trenéra při podobných kurzech. 

Co radíte v případě napadení? Jak se zachovat? 
V případě fyzického napadení je vždy nutné okamžitě reagovat a snažit se z nebezpečné situace dostat co nejrychleji do bezpečí. 

Mám v kabelce pepřový sprej, můžu se cítit bezpečněji?
Žena by sebou měla nosit jen takovou zbraň, kterou opravdu umí použít a ovládá. Pepřový sprej není podle mě ideální zbraní pro ženu, protože jeho bezpečné použití je na 2-3 metry od útočníka. Bohužel, 90% útoků na ženu je z kontaktní vzdálenosti, takže ona ani nestihne pepřák vytáhnout, natož použít. Proto já osobně preferuji pro ženu použití tzv. 
kubotanu neboli taktického pera, což je plastová či kovová tyčka o velikosti propisky, kterou můžete agresora intenzivně bodat a efektivně tak kompenzovat útočníkům moment překvapení a sílu. 

Děkujeme za rozhovor

A závěrem připojujeme několik informací o trenérovi izraelské sebeobrany:
Michal Janoušek alias Instruktor Mike se narodil v roce 1981 v Příbrami 

- 25 let se věnuje bojovým uměním 
- 15 let sloužil v Armádě ČR jako důstojník. 
-  posledních 10 let se věnuje výcviku a propagaci izraelských systémů 
  sebeobrany - Krav Maga a KAPAP 
- od října 2017 vede organizaci KAPAP CZECH, která má aktuálně přes 400 
 řádných cvičenců a působí v 15 městech po ČR (od Chebu až po Brno) 
- jako jediný trenér v ČR drží od června 2015  titul MASTER 
TEACHER KRAV MAGA - KAPAP izraelským Mistrem Moshe Galiskem 
- jezdí učit do Polska, na Slovensko, do Izraele, ale učil už i v Londýně (2014) nebo v Guatemale (2015). 

 

Fotogalerie

Instruktor sebeobrany Mike radí: Utečte. Když to nevyjde, použijte pero a bodejte () Instruktor sebeobrany Mike radí: Utečte. Když to nevyjde, použijte pero a bodejte (1) Instruktor sebeobrany Mike radí: Utečte. Když to nevyjde, použijte pero a bodejte (2) Instruktor sebeobrany Mike radí: Utečte. Když to nevyjde, použijte pero a bodejte (3) Instruktor sebeobrany Mike radí: Utečte. Když to nevyjde, použijte pero a bodejte (4) Instruktor sebeobrany Mike radí: Utečte. Když to nevyjde, použijte pero a bodejte (5) Instruktor sebeobrany Mike radí: Utečte. Když to nevyjde, použijte pero a bodejte (6) Instruktor sebeobrany Mike radí: Utečte. Když to nevyjde, použijte pero a bodejte (7)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: navDalší články

Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Zaměstnanci energetické společnosti pracují na odstranění závady 24. srpna 2019   (19:29) Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Koncert se uskuteční v Hornickém muzeu v Příbrami. 24. srpna 2019   (15:18) V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více 24. srpna 2019   (12:10) Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz