16. 9. svátek má Ludmila

Generel dopravy, parkování a soupis veřejného osvětlení může stát až 3,7 milionů

27. srpna 2019   (08:35)
Generel dopravy, parkování a soupis veřejného osvětlení může stát až 3,7 milionů

Správce městského rozpočtu se obávat nemusí, částka bude hrazena z Evropské unie.


Již na konci září příštího roku by vedení města mělo mít k dispozici trojici důležitých dokumentů, které mohou napomoci dalšímu rozhodování v oblasti parkování a dopravy. Město vypsalo výběrové řízení na vypracování generelu dopravy, parkování a také pasport veřejného osvětlení. Vypracování těchto 3 dokumentů může vyjít až na 3,7 milionů korun, které budou hrazeny z Evropské unie.

Oba dva generely musí být vypracované do konce září roku 2020, pasport veřejného osvětlení pak do konce dubna 2020. Nabídky v případě obou generelů budou posuzovány ze dvou kritérií. Jedním z nich bude výše nabídkových cen, druhou pak zkušenost dodavatele s obdobnými zakázkami. Každý z ukazatelů má váhu padesáti procent.

Generel dopravy by měl analyzovat současnou dopravu ve městě, pojmenovat hlavní problémy, navrhnout řešení a další rozvoj. Posuzovány mají být sociální a ekonomické vlivy, vliv na životní prostředí a veřejné zdraví. Obdobným dokumentem bude i generel parkování, který by měl být hlavním podkladem pro rozhodování o změně parkovacích režimů, nebo také budování nových parkovacích míst a systémů ve městě. Zohledněni budou i cyklisté, autobusová a nákladní doprava.
Pasport veřejného osvětlení by stejně jako předchozí dokumenty měl pomoci v rozhodování o budování nových světelných bodů, nebo modernizaci stávajících.

O obou dokumentech se již mezi zastupiteli živě hovoří. Opozice například navrhovala se změnou parkovacího režimu na několika příbramských parkovištích počkat do té doby, než bude materiál k dispozici. Vedení města ale upozornilo, že nelze očekávat, že generel přijde s jednoduchým a všespásným řešením.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Zateplena má být například střecha auly v Základní škole Březové Hory nebo budova na náměstí T. G. Masaryka, v níž sídlí odbor sociálních věcí. 16. září 2019   (08:54) Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57) Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se velké procento rodin. Přesto podle Českého statistického úřadu v posledních letech rozvodovost klesá 15. září 2019   (09:45) Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Divadlo, které několikrát měnilo název (Městské divadlo, Divadlo Příbram, Krajské divadlo až po současný Divadlo Antonína Dvořáka podle slavného hudebního skladatele, ne prvního ředitele), je v současnosti významnou regionální divadelní scénou. 15. září 2019   (07:42) Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Policisté se snažili muže zachránit. 14. září 2019   (21:50) Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Uvnitř budovy byla propanbutanová lahev, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. 14. září 2019   (21:17)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz