22. 11. svátek má Cecílie

Generel dopravy, parkování a soupis veřejného osvětlení může stát až 3,7 milionů

27. srpna 2019   (08:35)
Generel dopravy, parkování a soupis veřejného osvětlení může stát až 3,7 milionů

Správce městského rozpočtu se obávat nemusí, částka bude hrazena z Evropské unie.


Již na konci září příštího roku by vedení města mělo mít k dispozici trojici důležitých dokumentů, které mohou napomoci dalšímu rozhodování v oblasti parkování a dopravy. Město vypsalo výběrové řízení na vypracování generelu dopravy, parkování a také pasport veřejného osvětlení. Vypracování těchto 3 dokumentů může vyjít až na 3,7 milionů korun, které budou hrazeny z Evropské unie.

Oba dva generely musí být vypracované do konce září roku 2020, pasport veřejného osvětlení pak do konce dubna 2020. Nabídky v případě obou generelů budou posuzovány ze dvou kritérií. Jedním z nich bude výše nabídkových cen, druhou pak zkušenost dodavatele s obdobnými zakázkami. Každý z ukazatelů má váhu padesáti procent.

Generel dopravy by měl analyzovat současnou dopravu ve městě, pojmenovat hlavní problémy, navrhnout řešení a další rozvoj. Posuzovány mají být sociální a ekonomické vlivy, vliv na životní prostředí a veřejné zdraví. Obdobným dokumentem bude i generel parkování, který by měl být hlavním podkladem pro rozhodování o změně parkovacích režimů, nebo také budování nových parkovacích míst a systémů ve městě. Zohledněni budou i cyklisté, autobusová a nákladní doprava.
Pasport veřejného osvětlení by stejně jako předchozí dokumenty měl pomoci v rozhodování o budování nových světelných bodů, nebo modernizaci stávajících.

O obou dokumentech se již mezi zastupiteli živě hovoří. Opozice například navrhovala se změnou parkovacího režimu na několika příbramských parkovištích počkat do té doby, než bude materiál k dispozici. Vedení města ale upozornilo, že nelze očekávat, že generel přijde s jednoduchým a všespásným řešením.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Zbytky zahradních domků u Čekalíkovského rybníka padly dnes k zemi Zbytky zahradních domků u Čekalíkovského rybníka padly dnes k zemi Pracovníci technických služeb v těchto dnech provádí úklid celého prostoru v okolí tzv. Malé Kaňky 22. listopadu 2019   (15:54) Odsouzený zachránil život muži, který skončil po pádu v bezvědomí Odsouzený zachránil život muži, který skončil po pádu v bezvědomí Do konce trestu zbývají Lukášovi dva roky, po propuštění chce změnit svůj dosavadní život. 22. listopadu 2019   (13:32) Do skanzenu ve Vysokém Chlumci zbývá přenést poslední dvě stavby Do skanzenu ve Vysokém Chlumci zbývá přenést poslední dvě stavby „Nabídka, která v roce 1998 přišla, byla pro mě hozená rukavice a myslím, že ve spolupráci s kolegy se nám podařilo ji zvednout,“ říká k úspěšnému dokončování skanzenu jeho vedoucí PhDr. Lubomír Procházka, CSc. 22. listopadu 2019   (10:38) Svatá Hora byla v době komunismu pod dohledem Státní bezpečnosti Svatá Hora byla v době komunismu pod dohledem Státní bezpečnosti Tajná policie pořizovala snímky či filmové záběry účastníků bohoslužeb, kteří poté byli na pracovišti či jinak „kontaktováni“ a postiženi. 22. listopadu 2019   (08:33) Poslední trénink před Dakarem: Pilot fanouškům dovolí počmárat svůj nový kamion Poslední trénink před Dakarem: Pilot fanouškům dovolí počmárat svůj nový kamion Ručně psané zprávy se stanou zajímavým čtením pro soupeře, které bude česká posádka na dakarské trati nechávat za sebou 22. listopadu 2019   (06:04) Muž, který měl řídit na dálnici formuli, svou vinu odmítá Muž, který měl řídit na dálnici formuli, svou vinu odmítá K události došlo 8. září v odpoledních hodinách. 21. listopadu 2019   (17:42) Slavnostní zahájení adventu přinese bohatý program Slavnostní zahájení adventu přinese bohatý program Přichází pro mnohé nejkrásnější doba roku, doba Vánoc, které předchází adventní období. Advent v Příbrami bude zahájen v neděli 1. prosince na náměstí T. G. Masaryka. 21. listopadu 2019   (15:20) Ahoj, nazdar, čau: Dnes je světový den pozdravů Ahoj, nazdar, čau: Dnes je světový den pozdravů Každý člověk by měl dnes na ulici pozdravit minimálně deset neznámých lidí 21. listopadu 2019   (14:37) Noc venku: Lidé v 15 městech si dnes mohou vyzkoušet život bezdomovců Noc venku: Lidé v 15 městech si dnes mohou vyzkoušet život bezdomovců Město Příbram se do kampaně nezapojilo. V souvislosti s nastupující zimou však Centrum sociálních a zdravotních služeb vyhlásilo sbírku nepotřebného teplého oblečení pro osoby bez přístřeší 21. listopadu 2019   (12:33) Veřejně schvaloval genocidu a další zločiny proti lidskosti, teď mu hrozí až tři roky za mřížemi Veřejně schvaloval genocidu a další zločiny proti lidskosti, teď mu hrozí až tři roky za mřížemi Příbramští policisté stíhají pětačtyřicetiletého muže kvůli nenávistným příspěvkům na Facebooku. 21. listopadu 2019   (09:24)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz