6. 8. svátek má Oldřiška
Generel dopravy, parkování a soupis veřejného osvětlení může stát až 3,7 milionů

27. srpna 2019   (08:35)
Generel dopravy, parkování a soupis veřejného osvětlení může stát až 3,7 milionů

Správce městského rozpočtu se obávat nemusí, částka bude hrazena z Evropské unie.Již na konci září příštího roku by vedení města mělo mít k dispozici trojici důležitých dokumentů, které mohou napomoci dalšímu rozhodování v oblasti parkování a dopravy. Město vypsalo výběrové řízení na vypracování generelu dopravy, parkování a také pasport veřejného osvětlení. Vypracování těchto 3 dokumentů může vyjít až na 3,7 milionů korun, které budou hrazeny z Evropské unie.

Oba dva generely musí být vypracované do konce září roku 2020, pasport veřejného osvětlení pak do konce dubna 2020. Nabídky v případě obou generelů budou posuzovány ze dvou kritérií. Jedním z nich bude výše nabídkových cen, druhou pak zkušenost dodavatele s obdobnými zakázkami. Každý z ukazatelů má váhu padesáti procent.

Generel dopravy by měl analyzovat současnou dopravu ve městě, pojmenovat hlavní problémy, navrhnout řešení a další rozvoj. Posuzovány mají být sociální a ekonomické vlivy, vliv na životní prostředí a veřejné zdraví. Obdobným dokumentem bude i generel parkování, který by měl být hlavním podkladem pro rozhodování o změně parkovacích režimů, nebo také budování nových parkovacích míst a systémů ve městě. Zohledněni budou i cyklisté, autobusová a nákladní doprava.
Pasport veřejného osvětlení by stejně jako předchozí dokumenty měl pomoci v rozhodování o budování nových světelných bodů, nebo modernizaci stávajících.

O obou dokumentech se již mezi zastupiteli živě hovoří. Opozice například navrhovala se změnou parkovacího režimu na několika příbramských parkovištích počkat do té doby, než bude materiál k dispozici. Vedení města ale upozornilo, že nelze očekávat, že generel přijde s jednoduchým a všespásným řešením.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: red

Další články

Poprvé v historii přivítá hvožďanský špejchar návštěvníky. Rekonstrukce stála už 10 milionů korun Poprvé v historii přivítá hvožďanský špejchar návštěvníky. Rekonstrukce stála už 10 milionů korun Obnova hlavní části hvožďanského špejcharu, který patří ke gotické tvrzi, se chýlí ke konci. V sobotu 5. září památka poprvé ve své historii přivítá veřejnost. Součástí slavnostního otevření je program pro děti i dospělé. 6. srpna 2020   (17:00) Strakonická silnice byla uzavřena. Po střetu tří aut začalo jedno hořet Strakonická silnice byla uzavřena. Po střetu tří aut začalo jedno hořet Čtvrteční odpoledne přineslo opět komplikace na silnici I/4 u odbočky na Orlickou přehradu. 6. srpna 2020   (13:48) Dohodáři dostanou kompenzační bonus za dopady šíření koronaviru Dohodáři dostanou kompenzační bonus za dopady šíření koronaviru Pracovníci na dohodu mohou žádat o 350 korun na den za období od 12. března do 8. června 6. srpna 2020   (12:16) Slepička ukončil kariéru. Chce trénovat a hrát v nižších soutěžích Slepička ukončil kariéru. Chce trénovat a hrát v nižších soutěžích Příbramský odchovanec již nebude působit jako hráč ligového mužstva. 6. srpna 2020   (11:08) Produkce ryb v Česku loni meziročně klesla o 3,5 procenta na 20.986 tun Produkce ryb v Česku loni meziročně klesla o 3,5 procenta na 20.986 tun Podle údajů Českého statistického úřadu se spotřeba ryb v Česku pohybuje v posledních letech kolem 5,5 kilogramu ryb na osobu ročně. 6. srpna 2020   (09:47) Odložte deštníky, připravte plavky. Tropy hlásí návrat Odložte deštníky, připravte plavky. Tropy hlásí návrat Jízda historickými vozy i rock'n'roll. V Rožmitále zažijete Retro den Jízda historickými vozy i rock'n'roll. V Rožmitále zažijete Retro den Místní dráha v Rožmitále pod Třemšínem a Podbrdské muzeum oslaví narozeniny spolu. V sobotu 22. srpna čeká návštěvníky celodenní program s historickými projížďkami, výstavami a hudbou. Končí se o půlnoci. 6. srpna 2020   (06:40) Další nebezpečná vlna podvodů na Facebooku. Hackeři zveřejňují statusy pod vaší identitou Další nebezpečná vlna podvodů na Facebooku. Hackeři zveřejňují statusy pod vaší identitou Příbramská nemocnice láká na výstavu Úsměv a radost Příbramská nemocnice láká na výstavu Úsměv a radost V pořadí třetí letošní výstavou pokračuje sezóna 2020 v galerii Oblastní nemocnice Příbram. 5. srpna 2020   (19:50)
Štítná žláza: Malý orgán, který dokáže napáchat velké problémy Štítná žláza: Malý orgán, který dokáže napáchat velké problémy Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo. 5. srpna 2020   (16:08)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz