Dobrovolníci Amelie pomáhali i v době koronaviru
26. května 2020 (13:41)
Nezisková organizace Amelie, z.s., která poskytuje bezplatnou pomoc onkologicky nemocným a jejich blízkým a realizuje dobrovolnický program v Nemocnici Na Pleši, nepřerušila svou činnost ani během současné epidemie. Do pomáhání se aktivně zapojili dobrovolníci i veřejnost.
Přestože dobrovolníci nemohli osobně docházet za pacienty na uzavřená onkologická oddělení nemocnic, tak se podařilo vymyslet náhradní program na podporu hospitalizovaných a izolovaných pacientů. Do Nemocnice Na Pleši kupř. dobrovolníci poslali velikonoční přáníčka k vybarvení, povzbudivé dopisy a obrázky, záložky do knih, a jedna dobrovolnice dokonce zazpívala pacientům prostřednictvím YouTube kanálu lidové písničky.
Do pomáhání se zapojili nejen dobrovolníci, ale i širší veřejnost. Jako nejúspěšnější počin se ukázala online výzva „Roušky pro život s rakovinou“, díky které putovaly stovky roušek na onkologická pracoviště spolupracujících nemocnic po celé ČR. Do Nemocnice Na Pleši se podařilo dodat bezmála 500 roušek od dobrovolníků Amelie a klientů Magdaléna, ops. Výzva „Vzkaz nemocným“ zase poskytla psychickou podporu směrem k pacientům na onkologických lůžkách nemocnic. Dobrovolníci a přátelé Amelie na základě online výzvy poslali desítky vzkazů, přáníček a dopisů, které přinesly nemocným radost a povzbuzení.
Život se pomalu vrací zpět do normálu, a tak i Amelie obnovuje původně přerušené a odložené aktivity. Jednou z nich je školení pro nové dobrovolníky, které se uskuteční ve dnech 18. - 19.června 2020. Zájemci se mohou informovat u koordinátorky dobrovolníků na e-mailu dina.risianova@amelie-zs.cz.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Dina Rišianová
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Benzin i nafta stále zdražují. Nejlevněji doplníte nádrž stále u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 39,90 Kč do 42,50 …
AKTUÁLNĚ
Developerský projekt v Žežické: 144 bytů, příspěvek 8,4 milionu. Kdo za projektem stojí?
V Žežické má vyrůst 144 nových bytů a jde o jeden z největších bytových projektů, …
POLITIKA
Starosta omluven, jednání vedl místostarosta Karpíšek. Kdo čekal ostré střety, ten se nedočkal — přesto jeden bod dokázal zastupitele rychle vrátit na zem
Čtyřicáté zasedání Zastupitelstva města Příbrami proběhlo ve středu 25. března 2026. …
POLITIKA
Brdy už hasiče nezastaví. Nová čtyřkolka jim šetří čas i síly
Příbramští profesionální hasiči mají nového parťáka do terénu. Do jejich výbavy nově …
AKTUÁLNĚ
HOTOVO! Příbram to dokázala. Infarktový obrat, drama v prodloužení a postup do semifinále je doma!
Baník to dokázal! Příbram v třetím čtvrtfinále předvedla obrovskou vůli, když ani …
SPORT
Sezónu v záchranné stanici Hrachov otevřou sovy: Přijďte 5. dubna podpořit zvířecí pacienty
Přivítejte jaro v přírodě a nahlédněte do zákulisí záchrany živočichů. V sobotu 5. …
Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online.
Ve středu 25. března od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka 121 …
ON-LINE PŘENOS
Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu
Ve středu 25. března asi hodinu před polednem vyjížděly všechny složky integrovaného …
AKTUALIZOVÁNO
Středočeské památky zahájí novou sezonu, návštěvníci si připlatí na vstupném
Středočeské památky ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ) vstoupí do nové …
AKTUÁLNĚ
Hasiči i policie prověřovali nahlášený únik plynu na poště, plynaři zajištují opravu potrubí
Ve středu dopoledne mířili hasiči k budově pošty v ulici Gen. R. Tesaříka v Příbrami. …
AKTUALIZOVÁNO





