21. 6. svátek má Alois

Dobříšští hasiči zahájili rok mezinárodní soutěží Winter Rescue Challenge

3. února 2020   (15:55)
Dobříšští hasiči zahájili rok mezinárodní soutěží Winter Rescue Challenge
foto: pribram.cz

V soutěži ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel porovnali zkušenosti se šestnácti družstvy


Rescue Challenge je soutěž záchranných týmů ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Letošní ročník se konal 31. 1. – 1. 2. 2020 v Českých Budějovicích. Podle pravidel světové záchranářské organizace (WRO) bylo hodnocení v rukou mezinárodního týmu rozhodčích se světovou akreditací.

Startovní listina byla naplněna prakticky okamžitě. Kromě hasičů z Čech se soutěže zúčastnili hasiči z Rakouska a Německa. Mezi přihlášenými týmy nechyběli ani dobrovolní hasiči z Dobříše.

Soutěžila zde šestičlenná družstva, a to v pokusu na 20 minut. Každý z týmů si vylosoval předem připravený scénář, který skýtal 1–2 zdemolované vozy s uvnitř umístěným figurantem. Úkolem soutěžního týmu bylo co nejdříve a nejšetrněji vyprostit zraněnou osobu z havarovaného vo­zu. Dobrovolná jednotka z Dobříše podala výborný výkon a umístila se na sedmém místě.

Dobříšští hasiči soutěží, aby zdokonalovali své schopnosti, pravidelně. Například v roce 2018 vybojovali druhé místo ve Zbirohu. Soutěžilo se ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel. V roce minulém zabodovali v Sušici. Z deseti družstev se nakonec umístili na třetím místě. V letošním roce jsou připraveni vybojovat nejvyšší ocenění v Rožmitálu pod Třemšínem.
Rescue Challenge je soutěž záchranných týmů ve …
foto: pribram.cz


foto: pribram.cz

foto: pribram.cz

foto: pribram.cz


foto: pribram.cz

foto: pribram.cz


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz_Petr Kovalský
Kateřina Dekastellová
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Na pomoc spěchal i vrtulník. Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Od září by mohli dostávat lékaři do ordinací nejpoužívanější vakcínu - … Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovar vyváží například do Ruska a Švédska, nejnovější odbytiště má v Maďarsku a … Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Zatímco maminkám přeje druhou květnovou neděli většina blízkých, na táty se stále … Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Dnešní Novák Fest má podtitul Příbram pod pěti kruhy. Jak název naznačuje, akce se … Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Galerie Františka Drtikola představí kolekci o cykloputování fotografa Ladislava … V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové Přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či … Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií V rámci akce Začněme spolu aneb kolama dolů se sejdou motorkáři v 10 hodin ráno u … Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile K nehodě došlo dnes před čtvrtou hodinou ranní v ulici Edvarda Beneše.
Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Pro venčení psů by měli lidé volit především ráno a večer, kdy jsou teploty …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz