4. 12. svátek má Barbora
Dobříšští a příbramští úředníci se utkají na sedlech kol

29. dubna 2021   (06:29)
Dobříšští a příbramští úředníci se utkají na sedlech kol
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

V květnu se uskuteční další kolo iniciativy Do práce na kole. Připojí se i města Příbram a Dobříš.


Prvního května začíná 11. ročník celorepublikové akce Do práce na kole, který pořádá spolek Automat. Využít lze při cestách do zaměstnání kolo, koloběžku nebo pouze vlastní pohybový aparát, registrovat se na webu www.dopracenakole.cz mohou také lidé na home office. Výzva končí 31. května.
 

Mezi desítky zapojených cykloměst se zařadila Dobříš. „Soutěží se o najeté kilometry i četnost jízd v kategoriích jednotlivců a týmů podle jednotlivých měst či celostátně. Vedle soutěže jde ale o dobrou věc a setkávání na kole. Také u nás můžeme šlapat nejen na výlety, ale i na nákup, za kamarády nebo do práce,“ vyzvala k pohybu Šárka Krůtová, koordinátorka projektu Dobříš – Zdravé město a místní Agenda 21. V rámci aktivity povede Dobříš souboj s týmem úředníků z Příbrami. „Už loni jsme měli jeden tým z radnice. Tentokrát jsme přijali výzvu z Příbrami a zkusíme zaměstnance obou úřadů společně ještě víc vyhecovat,“ potvrdil dobříšský starosta Pavel Svoboda.
 
Dobříš chce zároveň otevřít veřejnou debatu o cyklistice ve městě a okolí. V plánu je například kulatý stůl s občany na téma, jak zlepšit možnost dojíždění žáků do škol na kolech a o úpravách značení. Příbram má pro rozvoj cyklistiky zpracovanou koncepci cyklodopravy. Jednou z plánovaných novinek by mělo být osazení města stovkami stojanů na kola, které pro zpříjemnění pohybu po Příbrami dosud chybí.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči Ve středočeských nemocnicích je 447 lidí s covidem, zařízení omezují péči V posledních třech dnech přibývalo zhruba po 20 pacientech s covidem denně Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Ministr zdravotnictví nedoporučuje návštěvu čerta a Mikuláše, případně mají mít respirátory Další protiepidemická doporučení se chystají k vánočním svátkům. V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník V Novém Kníně ukradl zloděj cigarety za tři tisíce. Do pátrání se zapojilo 11 policejních hlídek i vrtulník Po pachateli policie pátrá, ujížděl směrem k hlavnímu městu. Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Příbramská nemocnice od pondělí opět spustí aplikaci protilátek Počet pacientů s koronavirem během tohoto týdne poklesl. Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Po nárazu auta do stromu museli hasiči řidičku vyprostit, cestovala s malým dítětem Žena utrpěla vážné poranění hlavy. S napojením na umělou plicní ventilaci byla letecky … Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Příbramští zastupitelé budou jednat o rozpočtu i ceně vodného Poslední jednání zastupitelstva v letošním roce proběhne v pondělí 6. prosince. Na … Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. Setkání při bronzové adventní neděli bude na březohorském náměstí J. A. Alise. V kostele sv. Vojtěcha bude vystupovat Vepřekův smíšený sbor a zapálena bude také … Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým Bezdomovec v Březnické pravděpodobně zemřel na otravu oxidem uhelnatým V Příbrami v noci na čtvrtek hořela garáž, uvnitř našli hasiči mrtvého muže. Speciálně … Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci „Z domova odešlo na konci školního roku pět dospělých dětí, které ukončily střední …
Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz